Forumda Ara:
 
 Forum Kategorileri

Edebiyat
Başlıklar:120
İletiler:539
  Edebiyat türleri, edebiyat akımları hakkında... Buyrun tartışın... Yeni Konu Aç

DUYURULAR ! ! !
Başlıklar:44
İletiler:151
  Yeni çıkanlar, süreli ve süresiz yayınlar, YeNiLiKLeRiMiZ HAKKINDA... Yeni Konu Aç

Özgür Roman Hakkında
Başlıklar:97
İletiler:874
  Özgür Roman ile ilgili düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz Yeni Konu Aç

Yazarlık Hakkında...
Başlıklar:62
İletiler:699
  Nedir? Ne değildir? Nasıl olsa güzel olur? Olmasa daha mı güzel olur? Yeni Konu Aç

Kiminle Ropörtaj Yapalım?
Başlıklar:15
İletiler:106
  Kiminle konuşalım? Neler soralım? Yeni Konu Aç

Yazarlamız/Yazılarımız
Başlıklar:38
İletiler:222
  Sitemize yazanlar ve yazılanlar hakkında söylemek istedikleriniz... Yeni Konu Aç

Özgürce Nefret...
Başlıklar:95
İletiler:622
  Bazı şeylerden nefret mi ediyorsunuz? Buyrun içinizi dökün... Yeni Konu Aç

Özgür Geyikler...
Başlıklar:313
İletiler:3356
  İpe sapa gelmez herşeye ip ve sap takın... Yeni Konu Aç


  Son 20 ileti

Gönderen Mesajlar Görüntülenme
 
Dilara Altınok 14.4.2018 16:43:51 1 80
Sosyal medya

 
Miraç Yıldırım 13.4.2018 19:26:20 1 62
BURAYI Bİ OKU
BENİM ŞİİRLERİME VE HİKAYEME SENERYOMA
 
BEĞENİP KAYDEDİN FAVORİLERE EKLEYİN YORUM YAPIN BENDE YAPACAĞIM
 
LÜTFEN OKUMANIZ BİLE YETERLİ 


 
Miraç Yıldırım 13.4.2018 19:20:48 1 48
Bilgi
Meraba Ben yeni yaza Miraç Yıldırım
 
benim yazdıklarıma bi göz atarsanız sevinirim 


 
Oz Leo 27.3.2018 19:21:42 8 1767
Kadınlar neden şiir yazmaz?
Yazmaz değil yazar ama bazen sadece kendisine yazar. İstemez bazen haykırmayı, Leyla' nın Mecnun' u beklerken ki sessizliğiyle yazar şiirlerini ve koyar bir kenara , kalbinin kenarına.
Bu ileti Oz Leo tarafından 27.3.2018 19:22:18 tarihinde değiştirilmiştir.


 
Filiz & Kemal YILMAZ & KABCIK 3.3.2018 12:05:49 1 199
Özlem TEKİN'le "HEP YEK GÜNCESİ"
“Edep yoksunu âlim, edep yoksunu bilge: ilmiyle kendini ve sevdiklerini yaralar; kalemin ucundan çıkan hitap iki cihana da huzur getirebilmişse değer kazanır!...” { Kemal KABCIK }

 
K Mutu 2.3.2018 18:44:23 1 203
LÜTFEN BİR ADMİN BANA MAİL ADRESİMDEN ULAŞSIN ÇOK ACİL
Merhaba, bir admin bana ulaşabilir mi? Mail yoluyla olur her şekilde olur. Ben yillar once aldigim uyelige hicbir sekilde ulasamiyorum. Fakat oradaki girileri ve resimleri silmek istiyorum. Bununla ilkli gerekirse kimlik dogrulayalim aka bana yardim edin, müşkül durumdayim. Saygilar

 
MUSTAFA ESER 26.2.2018 15:59:13 20 6450
Bir yazar nasıl olmalı?...
Kemal beyin yazdığı gibi: Yazmak için önce okumak,dolmak gerekiyor.Doldukça sızan küp gibi bir yerden sonra içinizdekiler sızmaya başlıyor.Hissettiklerini değil realiteyi yazmak gerekiyor.Yazar gerçekçi olmalı.Algılarını değil gerçekleri yazmalı.Ön yargılarla yazarsan yazar değil provakatör olursun,Birilerinin egosunu(okunmak,popüler olmak için)tatmin etmek için değil gerçekleri yazmak zor.Reddedilirsin,küfredilirsin,yalnızlaşırsın.Gücün yeterse devam edersin,etmezse popüler kültüre hizmet edersin.Meşhur olursun.
Herkesin yazdığını yazmak,herkesle aynı fikirde olmak mesele değil.O an için toplumu etkileyen popüler kültüre gözü kapalı pizmet edersen cesin dolar. O kadar.Bir süre sonra şahsiyetsizliğin ortaya çıkar.Yazar onurlu olmalıdır.Gelenin keyfi için geçmişe sövmemelidir.


 
Badem Güzel 28.1.2018 21:17:19 2 198

Ben güçsüzüm düşerim ağlarım canım acır yaralarım ve kusurların var, sırf bu yüzden insanım. Sıradanım.

 
Mehmet Yavuz AYDIN 24.1.2018 17:59:25 1 293
Sevipte gidenlerden nefret ediyorum.
Evet ya, nefret ediyorum. Böbürlenen, güzelliği için çok çalışan, önce kendini sevdirip sonra terk eden insanlardan ve kişiliksiz şahsiyetlerinden nefret ediyorum. Gerçek aşkı arayın, beklemeyin! 

 
Nymphe ehp 9.1.2018 21:42:28 2 520
Şiir insanı Depresyona mı sürükler yoksa Mutluluğa mı?
Bence kendini bi şekilde ifade eden insanlar depresyondan kendini koruyabilecek büyük bir kalkana sahipler. Çünkü depresyonun en büyük nedenlerinden birinin anlaşılamamak olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bu tek ölçüt değil ama önemli bir etken. Duygularını dışa vurabilen ve bunu sanat gibi güzel bir yolla yapabilen insanın da kendine güveninin artacağına inanıyorum. Şuna da değinmeden edemeyeceğim; mesela, hayatta severek yaptığı bir uğraşı olmayınca insanın boşluğa düşüyor ve hiçbir şey onu mutlu edemiyor. Oysa yazmanın tadı bir başkadır. Kendini yazılara, şiirlere vermişse o insan, ne mutlu ona. Kimsenin zoru olmadan bir konuda isteyerek çaba harcıyorsa hala hayatla bağını koparmamış ve hala yaşama azmi sürüyor demektir. Buradaki tehlikeli kısım çok düşünmekten geçiyor. Hayatınızı, dertlerinizi ve acılarınızı çok sorguluyorsanız, evet bu şiir yazmayan bir insan için bile tehlikeli, buna dikkat etmek gerek. Ama ne olursa olsun yazı yazan insanların gözlemlerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayıdır ki onlar hayatın sadece kendi dertlerinden ibaret olmadığını, daha geniş bir bakış açısıyla olayları yorumlaması gerektiğini anlayan insanlar.

 
Yalnız Ardıç 30.12.2017 23:43:53 14 3231
Niçin Yazarsın?
''Yazmak, sessiz çığlıklarımın duyulması''dır benim için tek cümle ile..
Bu ileti Berra Nur Erkan tarafından 30.12.2017 23:45:04 tarihinde değiştirilmiştir.


 
Erol Ümit Durmuş 24.9.2017 13:55:00 1 412
Ahmet Demir
Sözlerimi site yöneticilerine bahşediyorum Bu Ahmet Demir denen şahıs ne hakla ne ithamla İSLAM dinine hakaret içerikli ve başkalarına da hakaret içerikli şiir yazabilip bu sitede yayınlayabiliyor? Bunun ne gibi bir açıklaması olabilir siz sitelenizde böyle bir rezilliğin yayınlanmasına nasıl imkan verebilirsiniz nasıl kontrol etmezsiniz ki kim ne yazıyor diye? Lütfen sizden ricam bu kişinin üyeliğin sonlandırılması yada yazdıklarının bloke edilmesidir.

 
Enes Evci 25.8.2017 11:23:13 1 487
özgür roman yöneticilerine
Merhabalar.
 
Bence beni editör falan gibi birşey olarak almalısınız bu siteye, bu ayrı konu.
 
   Yorumlarda sitenin saati güncel Türkiye saatinden 1 saat geride. Muhtemel biz bıraktık o saat takip işlerini ama sizin sistem bırakmamış.
 
   Tanıdık kişilere tavsiye ediyoruz siteyi lakin üyelik işleminiz ızdırap! Yavaş ve yaşlı.
 
   Siteye üyelik girişi yapıyorum, 2 dk sonra bir daha, 2 dk sonra birdaha, 3 dk sonra yazı yayınlayacağım bir daha falan filan.
 
   İsminde "özgür" yazılı bir siteye : "şu yazıları kaldır, şu yazılar ne böyle, şu üye falan filan" diyemem. Herkes istediğini özgürce yazsın. Lakin ufak tefek değişik tripler de hoş olmaz değil. Sizin aranızdan sosyomat.com u bilen yada hatırlayan var mı?
 
   Aslında bir dolu mevzu var siteyle ilgilide eminim tek işiniz bu değil. Bir sürü wep işleri koşturuyorsunuz ve bu proje sizi heyecanlandırmıyor. Belki 5 kişi başladınız şuan 1 kişi bakıyor. Anlıyorum. Yinede iyi iş. Teşekkürler bu arada böyle bir site açtığınız için. 


 
Emrah ÖZTÜRKLER 4.8.2017 12:43:03 6 1715
Yorum seçeneği kapatılsın, çok korkunç yorumlar var yazmak istemiyorum diyenler...
gÜZEL YORUMLAR SENİN NE KADAR İYİ OLDUĞUNU GÖSTERİR. KÖTÜ YORUMLAR İSE DOĞRU YOLDAN İLERLEDİĞİNİ.AYNI YOLDAN GİTMENİ TAVSİYE EDERİM.

 
Emrah ÖZTÜRKLER 4.8.2017 12:40:45 1 484
DİKKAT!!!!!!!!!
Sözde küfrederek yazdıkları şeyleri bir halt sanıp utanmadan yazan eksik beyin kırıntıları. Bu notum size: Hayatınızda beyninizi kullanmanız gereken bir çok şey varken siz hala küfürle dikkat çekmeye çalışacağınızı düşünecek kadar APTALSINIZ. Sırf birilerinin sizi beğendiğini görmek için haşa Kur'an ı Kerim'e bile küfredersiniz. Siz ki ananızın bacınızın da kadın olduğunu unutup etrafınızdaki kadınlara küfredenlersiniz. Ama ailenizden bir kadın erkekle görüldü mü sözde "NAMUS DAVASINA" kan dökersiniz. Siz namus terimini anlayamayacak kadar HAYSİYETSİZSİNİZ. Millete erkek olduğunu değil, ADAM olduğunu göster, sonra gel. Çünkü etrafta adam sıfatına yakışacak çok kadın var...

 
Emrah ÖZTÜRKLER 1.8.2017 11:23:37 1 495
Sizce birini gerçekten seven "o" gittikten sonra da başka birini sevebilir mi?


 
Muhammet Ali ÇINAR 7.6.2017 16:47:14 1 648
şiir
Bu siteye yeni üye oldum arkadaşlar şirr yazdım kaydettikten sonra düz yazı şeklinde çıktı nasıl kıta seklinde yazıyoruz bilen varsa yardım etsin lütfen

 
Bla Bla 19.1.2017 04:38:32 2 1134
Bir Kız Meselesi: Tomris Uyar
  Tomris öykülerinden ve çevirilerinden gördüğümüz gibi türkçeyi harikulade ve sıradışı bir biçimde kullanan yegane bir insandır. Hem dili ustalıkla kullanan hem de herkesin zevkle okuyup anlayabileceği öyküler çıkarmış tapılası bir kişidir. Gündelik gerçeklere sıkışmış insanların çevrelerini anlamlandırma çabalarını konu edindiği bir çok öyküsü mevcut. Aynı zamanda öykülerinde sürekli yalnızlığını duyurur, kendisi gibi olan insanları arar.

Edip Cansever, Cemal Süreya ve Turgut Uyar'ın hayran olduğu, şiirler yazdığı bir kadın. Dönemindeki çoğu ikinci yeni şairlerlede muhabbetinin var olduğu söylenir. Ilginç olacak ama ne zaman Tomris'i duysam (kendisinden on yaş küçük,yazar olan platonik aşığından) aklımda VII. Cleopatra canlanıyor; Cleopatra bilindiği gibi tarihteki -en zeki ve en güçlü insanlardan- olarak adlandırılan Sezar ve Antonius'u kendisine aşık eden muhteşem bir kadın. Diyeceğim o ki Tomris'in güzellikten çok muhteşem bir zekası ve dili vardı. Bu kadının, edebiyatı yaşamları olarak seçen insanları etkilememesi mümkün değil.

Diyeceksiniz ki "niye bu kadar Tomris Uyar'ı anlattın?" Tomris Uyar'ın bu şekilde pembe dizi karakteri gibi lanse edilmesinden hoşlanmadım. O yazdıklarıyla bir çok kişiye ilham veren özenilesi bir kadın.

Sonda yazdığınız alıntıyı da biraz açmak istedim;
"Bir öykü mü yazdım, hemen Edip'i arardım. Onunla paylaşmak isterdim öykümü. Edip yeni bir şiir mi yazdı; ne güzel: 'öğleüstü pasaj'da kutlamaya ne dersin?' Birbirimizi pohpohlamaya dayalı değildi eleştirilerimiz ama oldukça benzer kanallarda ses aradığımızdan ortaya çıkan yeni yapıtın başarışı müthiş bir mutluluk kaynağı oluyordu. Sevgililik yada aşk duygusu ne yazık ki zamanla yara alabiliyor, örselenebiliyor, bitebiliyor. Bitmeyen tek aşkın gerçek ve lirik bir dostluk olduğu, ikirciksiz, apaçık sevgiyi Edip tattırdı bana. Her doğum günümde tek kopya olarak yazılmış, istersem yayımlayabileceğim izniyle armağan edilmiş şiirleriyle yaşamımda ve yazımda sırdaşım, esin kaynağım oldu. Tek ihaneti ölmesiydi. " nitekim burada da çok anlam vardır. 


 
Hasan Basri ESGÜN 13.1.2017 09:51:23 2 1391
selamlar
Bir sene sonra bile olsa,
 
Hoşgeldiniz!
 


 
Şeker portakalı : 5.7.2016 01:11:01 1 1186
Benim hakkımda nerdeyse hiçbir şey bilmeyen çoğu insanın yaptığım hataları sorgulamalarından nefret ediyorum. Herkesin kendi doğruları ve kendi yanlışları vardır. Bu yüzden herkesin hayatına kimse karışamaz :D


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6125
2 Firari Fırtına 4193
3 Mustafa Ermişcan 3360
4 Hasan Tabak 3259
5 Nermin Gömleksizoğlu 2974
6 Uğur Kesim 2885
7 Sibel Kaya 2703
8 Enes Evci 2404
9 Ömer Faruk Hüsmüllü 2288
10 E.J.D.E.R *tY 2206

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1443 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com