Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksDUYURULAR ! ! ! > KADIKÖY UNDERGROUND POETİX Dergi

Forumda Ara:

Bu başlık altında 5 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:79
Verda Pars 1.09.2008 14:49:02

Arkadaşlar, ilk sayısı Ağustos ortasında çıkan Kadıköy Underground Poetix dergi, Beat kuşağı ve pulp etkinliklerinden hoşlananlar için birebir...

Derginin tanıtım yazısını hiç değiştirmeden sizinle paylaşmak istedim:

"...yeraltı yayıncılığı ekseninde içeriğini; ekoloji, dada, sürrealizm, cyber, sitüasyonizm, yeşil anarşi, beat kuşağı, pulp şiir, punk, anarşizm, medya teorileri, kolaj, mimari, fotoğraf, karşı şehircilik, politik edebiyat ve daha bir çok alanda, denemeden, makaleye, düz yazıdan liriğe dek oluşturacak olan, 3 ayda bir çehresini yenileyecek süreli bir kitap-dergi projesidir. Ağustos ayının 3. haftasında dolaşıma giren dergi-kitap projesinin ikinci 3 aylık nesnesi, yoğunlaşan ve sertleşen bir içerikle ait olduğu boşluğu doldurmak üzere hazırlanmaktadır."

Kapak arkasında şöyle bir not var çok hoşuma gitti:

Ps: İçerden ç/alıntılayın! gurur duyarız, lakin kaynak belirtin...

("Bir harfimizi dahi kullanmayın sizi keseriz!" diyen süreli/süresiz yayınları okumaya alıştığımız için sanırım bana çok içten ve eğlenceli geldi.)

Derginin bir sonraki kasım sayısında yayınlanması için kendi yazılarınızı da dergide bulunan mail adresine gönderebilirsiniz... Mutlaka cevap veriyorlar...

Saygılar - Sevgiler hepinize....

İletileri:14
fatih uzuner 1.09.2008 17:50:19
heyecanlandırıcı bir dergiye benziyor...umarım kadıköy dergi ormanında yitip gitmez

İletileri:16
Lalelide bir Azize 1.09.2008 18:02:45
Valla yazdığınız kadar iyiyse bence yitip gitmez. İçerik önemli tabi. Tarz bir dergiye benziyor okuyucusunu bulacaktır. Çok merak ettim şahsen, ilk fırsatta alıp okuyacağım. Yorumlarımı okuduktan sonra yapmam daha sağlıklı olacak sanıyorum.

Sevgiler

İletileri:79
Verda Pars 1.09.2008 18:11:07

Arkadaşlar dergi benim çok hoşuma gitti. Zaten bu nedenle de sizinle paylaşmak istedim. Gerçi ben Beat Kuşağının yazılarını okumayı pek seven biri olarak böyle yazıyorum. Gerçekten tarz meselesi sanırım ama üşenmeyip alın okuyun öyle karar verin bence. Notos Öykü ve Karakalem dergilerini de sürekli olmasa da denk düştükçe takip eden biri olarak bunun özel ve farklı bir tarafı olduğunu düşünüyorum.

Bu arada internetten de satışı var; İstanbul dışındakiler ve yerinden kalkmaya üşenenler için :)

İletileri:32
Serkan Tasdemir 9.09.2008 11:26:30
Dergiyi okudum arkadaşlar... Ben internetten buldum yerimden kalkmaya üşendiğim için

Beğendim bence diğer sayı çok daha güzel olacak; bu sayı biraz ilk derste tanışma havasında olmuş ama keyifli...

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6348
2 Firari Fırtına 4408
3 Mustafa Ermişcan 3800
4 Hasan Tabak 3515
5 Nermin Gömleksizoğlu 3164
6 Uğur Kesim 3028
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2918
8 Sibel Kaya 2877
9 Enes Evci 2587
10 Turgut Çakır 2282

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:754 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com