Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksYazarlık Hakkında... > yazmak istiyorum, ancak korkuyorum. bu nedenle de gittikçe unutuyorum. önerileriniz?

Forumda Ara:

Bu başlık altında 7 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:2
hakan gürses 22.09.2008 22:31:44
sayın değerli arkadaşlar.
ben macera-gerilim türü bi kitap (ya da daha küçük bişey) yazmak istiyorum.
aklıma bi çok senaryo geliyo. ancak bunu yazıya dökemiyorum, çünkü korkuyorum yazamam, yapamam vb. şeylerden dolayı.
ben yazmadıkça da aklıma gelen fikirler gittikçe kayboluyor, gelmemeye başlıyo.
ama yazmak da istiyorum.
napmam lazım şimdi, yazmak için napmam gerekiyo?

İletileri:32
Serkan Tasdemir 25.09.2008 13:17:50
Bu ne biçim bir soru böyle. Yazmak istiyorsun ama korkuyorsun öyle mi? Yazdıkların birleşip seni öldürecek diye düşünüyorsan, o noktada psikiyatrist öneririm ama sadece başarılı olamazsam diye endişeleniyorsan; denemeden bunu bilemezsin. hafızan iyice silinmeden önce al kalemi kağıdı eline yaz gitsin be abi; ne kasıyorsun? hani kötü olsa nolur? sen yaz, beğenmezsen yırtar atarsın nolcak?

İletileri:79
Verda Pars 26.09.2008 13:36:05
bence işe günlük tutmakla başlayabilirsiniz. hergün yazmaya biraz zaman ayırıp aklınıza gelenleri not alabilir; fikirlerinizi yazabilirsiniz. Bu hem yazma yeteneğinizi geliştirecek hem de aklınızdakileri unutmamanızı sağlayacaktır. günlük tutarken korkmanıza da gerek yok çünkü sadece size özel birşeydir günlük...

Birgün kendinizi hazır hissettiğinizde günlükteki fikirlerinizden bir roman yada hikaye oluşturabilirsiniz.

İletileri:2
hakan gürses 12.10.2008 13:52:39
yardım ve deskelerinizden dolayı teşekkürler.
günlük tutmaya başlayacağım hemen.
umarım bu korkularımdan da kurtulurum, umarım işe yarar
tekrar teşekkürler

İletileri:59
Hasan Basri ESGÜN 9.01.2009 17:26:46
Yarım kalan yazılara değer veren, sürekli kamçılayıp ("isteklendirip" mi deseydim acaba?) sizi kazanmaya çalışan bir site... Tam yerindesiniz.

İletileri:223
Enes Evci 30.01.2009 00:09:22
"bence"

İlk başta yazmak istediğin konuyu kafanda kurmalısın. Herşeyiyle değil ama genel olarak kişileri veya mevzuyu kafanda bitirmelisin. Yazmak mı? Vak işte o kolayı işin.

Kişi ilk yazdığı eserlerde ana karakterlerden birisinde kendini anlatır. Baş karakter sen ol mesela. Çünkü daha çok ipucu verirsin. Ve ilerlerken mevzu olayda bütünlük sağlarsın. Ek olarak bence o an aklına ne geliyorsa yaz worde yada kağıda. Bakma "ben yanlış mı yazdım" "oldu mu" "olmadı mı" diye. yaz kus iyice rahatla sonra genele bak.

İletileri:34
Oğuz Tepe 9.06.2009 00:53:30

Forumu açmanız üzerinden yaklaşık 9 ay geçmiş...Umarım korkunuzu yenmişsinizdir.Kolaylıklar dilerim..

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6348
2 Firari Fırtına 4407
3 Mustafa Ermişcan 3800
4 Hasan Tabak 3515
5 Nermin Gömleksizoğlu 3164
6 Uğur Kesim 3028
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2918
8 Sibel Kaya 2877
9 Enes Evci 2587
10 Turgut Çakır 2282

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1607 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com