Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksYazarlık Hakkında... > Yazarken Olmassa Olmazlarınız

Forumda Ara:

Bu başlık altında 29 adet mesaj bulunmuştur.

Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 2

İletileri:223
Enes Evci 30.1.2009 00:41:54
İlk numarada Müzik gelir. Tabi müziksizde yazıyorum bu aralar. Malumunuz askerim.

1-Drem Theater- Wait For Sleep
2-Requem For A Dream (Film müziği)
3-Gorillaz-Deltron Zero

Bu 3ünü mutlaka bilgisayardayken arkada dön dolaş dinlerim. Dikkat edin yazılarımda bu 3müziğin git gellerini bulabilirsiniz.

Ve bide kötü bir alışkanlık ama mutlak sigara+çay kardeşliği her zaman güç vermiştir bana.

İletileri:59
Hasan Basri ESGÜN 30.1.2009 09:50:22
Müzik, pipo, içki, yalnızlık. Yazılarım genelde doğa ile ilgili olduğu için Beethowen dinliyorum (Makale yazarken Mozart).

İletileri:5
dora yok 31.1.2009 01:39:20
Başta minikler olmak üzere ev halkının uykuda olması ya da hiç olmaması şart (afedersin Hasocum)
Müzik,ses herhangi birşey olmaması
Canımın sıkkın olması olmazsa olmazlarım arasındadır (çok masrafsızım fakat parantez tüketimim had safhada ona bir çare bulmalıyım acilen. Biri beni çıkarsın şu parantez içlerinden ay!)

İletileri:71
Antik AynA 31.1.2009 15:31:36

tabiki müzik başka ne olabir ki ben onlardan esinleniyorum bazen gördüğüm bir rüya, diziler
bazen uykumun rasında gelir. evdekiler uyusun artık şu ilham perileri diyorlar :) ama uyumayacaklar izin vermiycem ha ha ha :)

İletileri:65
Nermin Gömleksizoğlu 3.2.2009 00:01:58

Önce yalnız kalmam lazım ve içimden  birşeylerin beni burdan çıkar diye çığlığını duymam  lazım.
Öyleki  bunların çıkışı bana huzur veriyorsa tamam yazmaya başlıyorum demektir.

Müzik evet bunu hiç denemedim, bundan sonra sanırım müzikte olacak.

İletileri:199
Davut Dlbz 3.2.2009 02:30:01
1-yalnızlık.
ya herkez uyuyor olacak ya kimse olmayacak falan. karamsarlık da olursa iyi oluyor.
2- müzik.
 genelde yazılarımı korku, gerilim, gotik, mistik,bulantı gibi temalarda yazdığımdan dolayı müzik de bana ilham veriyor. ne dinliyorum? -kendime pis(:p) black metalci diyebilirim   (ama diğer türleri de dinlerim tabiki.)ve yazarken en çok işime yarayan depresif black metal ve gotik metal oluyor
3-karanlık olursa daha iyi çalışmalar ortaya çıkarıyorum
4- son olarak da o gün birşeyden korkmuşsam veya büyük bir duygu patlaması yaşamışsam buda bana yardımcı olur...

İletileri:7
Tuğçe Arslan. 5.2.2009 01:04:22

1.Yazmam için önce o havada olmam lazım üzgün yada mutlu farketmez ama içimden gelmeli o günkü halim yol göstermeli.bişeyler yazmalıyım şuan cinsinden olmamalı.
2.Dinlediğim müzik;  black,gothic,death tarzı olduğu için gotik edebiyattan faydalanırım, genelde yazılarım öyle olur müziksiz olmaz diyorum yani =).
3.Yalnız olmalıyım yazarken dikkatim dağılmamalı.

İletileri:291
Sessiz Gemi 8.2.2009 00:55:40
1. Kesinlikle müzk (Yalancı Yarim dizisinin müzikleri en başta geliyor)
2. Yalnızlık (Kendimi bulup kendi kurduğum dünyanın içinde sağlam ilerlememi sağlıyor)
3. Çay (Türk çayına alışkın olmadığımdan kesinlikle kaçak çay olmalı...)

İletileri:71
Bla Bla Bla 12.5.2009 22:10:12

benim olmazsa olmazım

"defter ve kalemdir"

gerisine asla ihtiyaç duymam alırım kalemimi yazmaya başlarım yanlızca bir cümle yazsam gerisi  kendi kendine gelir zaten.

İletileri:68
Blue Angel 13.5.2009 16:34:09
yazmak için yalnızlık, kalem, defter bana yetiyor

İletileri:100
umut berker 14.5.2009 14:10:24

herkes gibi yalnızlık... ama sessizliğe gerek duymam. ofiste veya kalabalık bir kafede de yazarım. hatta buradaki günlüklerimin tamamını ofiste çalışırken verdiğim molalarda yazmışımdır. şu an yine ofisteyim ve mola verdim mesela :))) müzik iyi bir etkendir ama olmasa da çok sorun olmaz. yazdığım konuya göre dinlediklerim değişebilir ama çoğunlukla sözsüz müzikleri tercih ederim. (bir ara mercan dede dinleyin bakın nasıl da yazıyorsunuz) çay+sigara bende de işe yarar. bir bırakabilsem daha çok işime yarayacaklar ama...

İletileri:68
Blue Angel 14.5.2009 15:21:17
aslında yürürken bile yazmasamda aklıma yazacak bir şeyler geliyor kalabalıkların içinde bile konsantre olabilirm bazen deli miyim acaba biraz....:)

İletileri:87
sessizlik zamani 14.5.2009 16:20:20

yalnizlik sessizlik bir kalem ve defter ve düsüncelerim yeterli yazabilmem icin...
ama sizdede olurmu bilmiyorum... gün geliyor o kadar cok yazmak istiyorum ki icimde bir seyler oluyor yazip kurtulmak istiyorum... ama bir türlü baslayamiyorum yazamiyorum ... donup kaliyorum...

İletileri:17
Zeynep . 14.5.2009 16:30:32

yazmamda bana en çok ilham veren müziklerim...ve Yalnızlık...

İletileri:34
Oğuz Tepe 8.6.2009 23:56:25

İçimden geldiği an yazmaktan yanayım.Bütün yazılarımda buna dikkat etmişimdir.İçimden geldiği anın hangi zaman diliminde olacağı konusunda ise belirsizliğin egemenliği altında olduğunu bilmenizi isterim.

İletileri:28
çiğdem güllü 9.6.2009 09:39:04

Ben yazmaya yeni başladım sayılır. Yazmak için öyle özel kaidelerim yok. Ancak yazarken kahve içmeye çalışırım. Bu daha iyi bir performans sergilememe neden oluyor. Ve biraz da yazdığım hikayedeki karakterin ruh halinde isem rahatlıkla yazabi,liyorum.

İletileri:39
merve gülsüm 25.7.2009 16:31:17
1. Yazdığım bölüme ve olaya göre sessizlik veya aşırı gürültü.
2.Müzik
3.Doğa ki en önemlisi belkide.
Herkes yazarken bir şeyler bekler çevresinden. Belki küçük bir ses,yada sessizlik ama mutlaka yeni yazmaya başlamış olsakta bir şeyler bekleriz. Bazı yerlerde bazı şeylerle beraber yazınca daha iyi sonuç elde ederiz. O anki ruh halimiz bazen çok etkilidir. Bazense klavyenin tuş sesi bile yeterlidir yazmaya,bir aheng yaratmaya.

İletileri:9
Ö Y 26.7.2009 13:28:12
Yalnızlık,sessizlik ve blues müzik.

İletileri:120
ipek karasu 31.7.2009 09:29:25
1-Ev halkının uyuması yada hiç evde olmaması lazım
2-Dertli olmam lazım(şiir yazarken kendi kendime melankoni yaratıyorum bazen,gerçek dert olmasada olur:)))
3-Çok naçar kaldığımda kağıda yazarım şiirlerimi.Bilgisayarda dikkatimi daha iyi toplayıp yazıya konsantre olabiliyorum bu yüzden şiirlerimin çoğu bilgisayar ortamında yazılıyor

İletileri:27
.. . 19.6.2010 20:23:12
herkes yalnızlık diyor ama benim illa gürültüye ihtiyacım var yoksa aklım saçma sapan şeylere kayıyor (ama ne gariptir ki gürültüde melankoni yazıyorum hep) birde asla müzik olmaz (cidden sorun bende midir nedir?) müzik kurgulamada günlük yaşam gürültüsü yazmada
Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 2

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6234
2 Firari Fırtına 4299
3 Mustafa Ermişcan 3599
4 Hasan Tabak 3381
5 Nermin Gömleksizoğlu 3071
6 Uğur Kesim 2955
7 Sibel Kaya 2793
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2708
9 Enes Evci 2496
10 E.J.D.E.R *tY 2233

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1262 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com