Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksÖzgür Roman Hakkında > 7 MAYIS 2009 Gecesi Yaşanan Veritabanı Sunucusu Çökmesi Hakkında Açıklama

Forumda Ara:

Bu başlık altında 20 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:1
Özgür Roman Yönetimi 12.5.2009 00:09:13
Merhaba,

7 Mayıs 2009 gecesi Özgür Roman'ın yayınlandığı barındırma ( hosting ) firmasının ( Websahibi Internet Hizmetleri - Tamer Telekom Telekomünikasyon Bilgisayar Ltd. Şti. - www.websahibi.com ) ana veritabanı sunucusu çökmüştür.

Sözkonusu sunucunun sabit sürücüleri ( harddisk ) bozulmuş ( bad sector ) ve kullanılamaz hale gelmiştir.

Kendileri ile 3 günlük mesai içerisinde yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar sonunda maalesef verilerin 14 Şubat 2009 tarihine kadar olan bölümü kendileri tarafından kurtarılabilmiştir.

Yedekleme sistemlerinin de 14 Şubat 2009 tarihinden sonra devamlı hata vermiş olması da kendileri tarafından ancak veritabanı sunucusu çöktükten sonra farkedilmiştir.

Bu üzüntü verici durum ile ilgili her türlü teknik imkanlarımızı seferber ettik ve 3 gün boyunca tüm mesaimizi harcadık. Bu süre zarfında kurtarma ümidimiz bitene dek siteyi de kapalı tuttuk.

Bu durumun bir daha yaşanmaması için gerekli her şey yapılmıştır.

Sitemizin tekrar eski hale gelmesi dileklerimizle...

Saygılarımızla,
Özgür Roman

İletileri:162
Serdar Ekmekci 12.5.2009 00:51:03

14 Şubat'tan sonra siteye üye olmuş kullanıcılarımızın da kayıtları maalesef silindi. O tarihten sonra sitemize üye olan yüzlerce kullanıcımız -eğer isterlerse- tekrar üyelik yapmak durumundalar....

İletileri:14
fatih uzuner 12.5.2009 01:46:11
Geçmiş olsun...

İletileri:170
melek. melek 12.5.2009 09:58:38
evet çok üzüldüm hep birlikte yeniden toparlanırız sorunun halledilmesi dileğiyle...

İletileri:100
umut berker 12.5.2009 10:46:10
üyeliğimle birlikte tüm yazılarım da silinmiş :((( ama bu yazıları bilgisayarımda yedeklemem yönünde iyi bir ders oldu bana... aslında tam sistem çöktüğü gün sitedeki yazılarımı böyle bir ihtimale karşı bilgisayarıma kopyalayıp kaydetmeyi düşünüyordum ama geç kalmışım :(((

İletileri:79
Verda Pars 12.5.2009 12:24:01
İnanın benim de. Onca emek, onca yazı... Herşeyi yeni baştan yapmak gerekecek. Ben ropörtaj tekniklerini yine ekledim Dilşad hanım. İsterseniz oradan yolaçıkarak bir kez daha soru hazırlanabilir...

İletileri:65
Nermin Gömleksizoğlu 12.5.2009 12:31:27
Benim yazdıklarımda bilgisayrımda kayıtlı değildi. Hep aklımdaydı bir türlü fırsat bulamadım ama umut beyin dediği gibi geç kaldım ve üzgünüm.Bu aslında başka bir sitede de başıma gelmişti şans işte. Hep düşünüp dururdum burdada olurmu diye....
Ama sanırım yapacak bişey sağlık olsun, en azından biz tekrar bir aradayız bunada şükür yola devam.....

melek. melek 12.5.2009 13:08:28
:)) Dilşad merhaba ve süpersin yine... evet katılıyorum veritabanımız çökse:)) röportaj için üzülme yeniden hazırlarız. Birde birşey soracağım yazdıklarımız silinmiş ya onları yeniden mi ekleyeceğiz yoksa yeni yazdıklarımızı mı ekleyeceğiz? birde çok uğraşmamız lazım ya :))kolay gele...

İletileri:162
Serdar Ekmekci 12.5.2009 13:28:58

Halen daha inanamıyorum, kaybettiğimiz o kadar çok şey oldu ki... Dilşad Hanım'ın yorumu harika, keşke bizim de varitabanımız çökse arada...
Anlayışınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz
Popüler yazarlar bölümü tarih uyuşmazlığı yüzünden bir süre olamayacak.
Bu arada bazı yazılar Google'ın indexinde mevcut olabilir. Dilşad Hanım'ın röportaj sorularını Google indexleyemeden veritabanı çökmüş sanırım çünkü bulamadım. Ama yine de sizde bir araştırın.
Google'da, yazınızın başlığını yazıp arama yaptığınızda Özgürroman'dan gelen sonucun altında "Önbellek" diye bir link göreceksiniz. Onu tıklayın. Google'ın o gün indexlendiği görüntüye ulaşabilirsiniz.
Veya, "Yazının Başlığı site:www.ozgurroman.com" şeklinde bir arama yapıp sonuçları "Önbellek" seçeneğini tıklayarak görüntüleyin. Belki bazı yazılarınıza ulaşabilirsiniz....

Bu ileti Serdar Ekmekci tarafından 12.05.2009 13:31:26 tarihinde değiştirilmiştir.

melek. melek 12.5.2009 15:18:58
:)))) ya ya ya şa şa şa Dilşad Dilşad sen çok yaşa (bu böylemiydi ya!!!) sanırım böyleydi...

İletileri:168
Ela ... 12.5.2009 20:49:05
Diyecek birşey bulamıyorum... Arkadaşların profillerine girip girip bakıyorum, çoğu yazılar, hikayeler, günlükler silinmiş. Üzüldüm...:( Neyseki tekrar bir aradayız. Bir an kendimi yeni açılmış bir sitede sandım. Bir anda da zaman makinesine binmişim. 14 Şubat 2009'dan öncelerini yaşıyorum:D:D  Forum konularıda silinmiş. Melikee... Kırık Kalpler Kulübü kaybolmuş.:D:D Sadece o olsa... Ama karamsarlık yok! Dilşad, harika yazmışsın yine.:) Hadi hep birlikte sitemizi tekrar yapılandıralım, tekrar zenginleştirelim, arkadaşları sitemize davet edelim...

Bu ileti Ela ÖZBAKAN tarafından 12.05.2009 21:06:58 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:291
Sessiz Gemi 12.5.2009 22:34:11
Ben eminim bu site eskisinden daha güzel yerlere gelecek. Yeter ki ümidimizi kaybetmeyelim ve birlik olalım. Zaten gerisi de bizim çabalarımızla elbet gelecektir. Hem her işte bir hayır vardır derler. Kafamıza takmamamız lazım.

İletileri:98
A'Gül ... 12.5.2009 23:13:21

Herkese geçmiş olsun.Yalnız,benim bir kaç günlük yazım dışında eksik yoktu ve bunların bazılarını yeniden kaydettim.Şimdi bakıyorum,ne profil yazısı var,ne de hikaye ve denemelerim...Herkesin kaybı olduğunu biliyorum ama üzüldüm biraz.Çünkü bilgisayar başında  oturmaya  çok zaman ayıramıyorum.
Umarım daha çok  kayba uğramayız. ve umarım buna kalıcı bir çözüm bulabiliriz.

İletileri:4
Huseyin Zelci 13.5.2009 00:08:00

Geçmiş olsun, büyük şanssızlık ama ne diyelim olmuş artık. Okuduğum bazı öykü ve şiirler çok güzeldi, herkes yazılarım gitti diye üzülüyor bense tekrar okumayı planladığım bazı yazıların başlıklarını ve yazarlarının isimlerini not etmediğime üzülüyorum:(

melek. melek 13.5.2009 00:12:35

Hiç üzülme Ela yeniden kurarız kulübümüzü :)) Hemde en süperinden ;) sen yazılarını bulmaya çalış. Benimkilerin hepsi kayıtlıydı ama hepsini yeniden eklemek istemiyorum yeni yazdıklarımla devam edeceğim. Yani zaman makinesi ile gittiğimiz geçmişe geleceğimi de götürüyorum... Hepinize kavuşmak ne güzel... Bir arada olduktan sonra herşeye yeniden başlarız...

İletileri:39
merve gülsüm 13.5.2009 15:10:32
şimdi birikimlerimiz gitti öylemi çok üzüldüm oysa ben romanım hariç şiirlerimi veya başka yazılarımı sadece burada yazdığım için başka bir yerde yok. Çok üzüldüm ama yapabilecek ibr şey de yok sanırım geçmiş olsun bundan sonrasına bakmamız gerekiyor şimdi.

melek. melek 13.5.2009 18:54:44
Merve günlüklerimi bende kaydetmiyordum yani direk buraya yazıyordum çok kötü oldum başta ama şimdi alıştım artık bende bundan sonraki günleri yazarım vede kaydederim
 ;))

İletileri:8
Zelda Çılgın 13.5.2009 21:40:01

Üzgünüm ben de...Yazılarımın kaydı kendi bilgisayarımda mevcut ama burada katedilen yol heba oldu :) N'apalım..

Bu ileti Zühre Tepe tarafından 13.05.2009 21:46:30 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:3
Uğur Kesim 15.5.2009 18:21:31

Sayın Özgür Roman Yöneticisi

Bu güne kadar yazdıklarımızın hepsi buharlaştı böylece.Aynı şeyleri tekrar yollayalımmı baştan itibaren,bu konuda bilgi istiyorum.İyi gidiyordu,ne demeli?Sağlık olsun.

sevgi ve saygılarımla
Uğur Kesim

İletileri:39
merve gülsüm 15.5.2009 18:43:21

Ben sadece günlük değil romanım haricinde hiçbir  yazımı kaydetmemiştim. Ama ne yapalım kısmet. Bende bu sayede romanıma yöneldin ve son bölümünü yazmaya başladım en kısa zamandada yayınlayacağım. Umarım beğenirsiniz. Anlıyacağınız bu talihsiz olay benim romanımda ilerlememe yardımcı oldu bir yandan da

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6280
2 Firari Fırtına 4345
3 Mustafa Ermişcan 3707
4 Hasan Tabak 3430
5 Nermin Gömleksizoğlu 3106
6 Uğur Kesim 2982
7 Sibel Kaya 2825
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2796
9 Enes Evci 2532
10 E.J.D.E.R *tY 2245

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:463 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com