Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksÖzgür Geyikler... > Hayatınıza Yön Veren Önemli Sözler...

Forumda Ara:

Bu başlık altında 24 adet mesaj bulunmuştur.

Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 2

İletileri:17
Gulen Cocuk 11.06.2009 19:33:49
Bence her insan kendine bir ideoloji belirler ve bu doğrultuda ideolojisini destekleyen önemli kişilerin ağzından çıkmış sözler vardır. Büyük ihtimalle herkes hayatında "benim ideolojimi, yaşam tarzımı anlatan söz budur" dediği bir söz vardır... Ben benim ideolojimi, yaşam tarzımı anlatan sözü yazarak başlamak istiyorum. Eğer gerçekten hayatına yön verdiğine inandığı sözleri olan arkadaşlar varsa burada paylaşmalarını rica ediyorum...

Hayatta Önemli Olan En Çok Şeye Sahip Olmak Değil, En Az Şeye İhtiyaç Duymaktır...

Fuzuli'nin bir sözü...

Sadece bir sözle benim düşüncelerim anlatılamıyor diyorsanız -ki benimkiler öyle- bir kaç tane söz de yazabilirsiniz. Ama ben sadece bir söz yazarak başlamak istedim...

İletileri:61
... ... 12.06.2009 01:34:47

HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN. ONUN VARSA, BIRAK O LÜKSÜ SONUNA KADAR YAŞASIN…(Nazım HİKMET)

Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz..(William Shakespeare)

Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL (MEVLANA)

Hiçbirşey için "BENİMDİR" deme, sadece de ki;
"YANIMDADIR" Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder... DAİMA SENİNLE KALMAZ (H. Lawrence)

Kişi kendisinin Torpilidir...(Duyduğum çok hoş bi söz kime ait bilmiyorum)

İyi Bir insan diye İyi Bir Eş, iyi bir Sevgili olacağı anlamına gelmez...(Buda Benim Sözüm:))
Hayatıma bu sözler yön veriyor ve bunun gibi aslında birçok söz var ama ben bunları bir kenara yazmıştım şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Bu ileti Dilşad ... tarafından 12.06.2009 01:36:13 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:100
umut berker 12.06.2009 09:25:54
"ÇÖZÜM YOKSA PROBLEM YOKTUR"

Kimin sözü olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Google a yazdığımda da birşey çıkmadı. Fakat hayatıma yön veren en önemli söz budur. bir çok sorunu ve problemi aşabilmemde yardımcı olmuştur. canımı sıkan bir şey hakkında etraflıca düşünüp her yolu denememe rağmen hala bir çözüm bulamadıysam bunu bir sorun olarak düşünmemem, olduğu gibi kabul etmem ve canımı sıkmamam gerektiğini kavramamda yardımcı olarak çok büyük ölçüde rahatlamamı sağlamıştır. herşeyi kafasına takan insanların kesinlikle benimsemesi gereken bir söz olduğunu düşünüyorum.

İletileri:98
A'Gül ... 12.06.2009 10:27:44

"Ne kadar konuşursan konuş,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."Mevlana

Bu söz  bana,bir çay bardağına,bir su bardağındaki suyu boşaltamayacağımı,bunu yaparsam zaten suyun kalanının döküleceğini anlatır.Bundan iki sonuç çıkar:
*Karşındaki insanı iyice tanı,anlayacağı dilden konuş.
*Yine anlamıyorsa,serbest bırak.

"Hikaye dediğimiz şey kelime kusarak değil,kelime yutarak yazılır."Hasan Ali Toptaş/Harfler ve Notalar /İletişim Yayınları/s.25
Yuttuğumuz kelimelerde saklı olacaktır bizi dinleyenin merakı....

Gulen Cocuk 12.06.2009 10:34:03
"Dalımı Kıranın Ağacını Sökerim"

Bilgisayar olayına fazla kaptırmıştım kendimi ilk başlarda... Msn adresimi hacklemeye çalışan yada ne bileyim herhangi bir virüs bulaştırmaya çalışan kişilerin makinelerine girip anakartlarını yakardım. Bu söz bu hayat ideolojimde bayağı etkili olmuştu.  Yine bilgisayara kendimi aşırı kaptırdığım zamanlarda fikirlerimi açığa vurmama yarayan çok güzel bir söz daha vardı..

"Zor Diye Birşey Yoktur, İmkansız Biraz Zaman Alır..."

İletileri:3
Kerem Ka. 12.06.2009 12:40:37
-Geri dönüşü olmayan yolun, uzunluğu önemsizdir- Kerem 'Ka.

İletileri:291
Sessiz Gemi 13.06.2009 01:48:34

-- "Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır."  Bertolt Brecht

-- “Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.”  Wendell Phillips

Bunlar benim yaşam felsefeme ait değil, fakat hoşuma giden sözlerdi. Paylaşmak istedim.

Gulen Cocuk 13.06.2009 03:28:54
-- "Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır."  Bertolt Brecht

Çok harika bir söz. Daha önce hiç duymamıştım. Eğer gerçekten yaşam felsefen olarak bu sözü tam anlamıyla hayata geçiriyorsan eminim çok fazla hata yapan biri değilsindir.Çünkü aynı hatayı iki kere yapmaz kimse, hele ki birşey yapacağı zaman geçmişe gidip önceden yaptıklarını muhakeme edebilme kaabiliyeti varsa... Hayatında başarılar dilerim arkadaşım...

İletileri:120
ipek karasu 23.06.2009 00:02:58

"insanlar düşündükleri için değil yaptıkları için yargılanır"          benim sözüm:))
"bana lükslerimi verin ihtiyaçlarım olmadan da yaşarım! "      kimin sözü bilmiyorum:(       
"bu gün geri kalan hayatımın ilk günüdür                                 bunuda bilmiyorum:(

İletileri:36
yavuz fidan 28.06.2009 00:05:23
Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin, alışkanlıklara dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür… Mahatma Gandhi

İletileri:90
ikiters1duz . 3.02.2010 03:08:19
BAŞARAMAYACAĞIMIZ HİÇBİRŞEY YOKTUR.ÇÜNKÜ ZOR DİYE BİRŞEY YOKTUR.

İletileri:223
Enes Evci 3.02.2010 11:44:37
Şimdi ben bunu yazıyorum ama zannetmeyinki sadece yazmak için yazıyorum. Hakketten bunu hayat felsefesi edinmiş biri olarak yazıyorum. belki burda yazdığım bir çok yazıda bile bu akımın etkisi vardır diye itiraf bile edebilirim. Sonsuza kadar yaşamak istiyorsanız, ilk adım olarak ölmek zorunda olduğunuzu unutmayın...Bu benim için yakındır....İnsan sevdiklerini öldürür diye bir söz vardır ya; aslında bakın, insanı öldüren de hep sevdiğidir....Hayatta elde edebileceğiniz her şeyin sonunda çöpe gideceğini anladığınız zaman ağlamak çok kolaydır.Sevdiğiniz herkesin size sırt çevireceğini ya da öleceğini fark ettiğiniz zaman ağlamak kolaydır.Uykusuzluk...Her şey çok uzaklardadır, her şey suretin suretinin sureti...Dünyayla arana öyle bir mesafe sokar ki, ne sen bir şeye dokunabilirsin, ne de bir şey sana.Bütün umutlarımı kaybetim artık özgürüm...Bu yüzden Her akşam ölüyor ve her sabah yeniden doğuyorum...Bunun benim hayatım olduğunu biliyorum ve anan sona eriyor....Başka bir yerde, başka bir zamanda uyanabilseydim, başka bir insan olarak uyanabilir miydim diye soruyorum hep kendime...Uyanırsın ve hiçbir yerdesindir....Ve sizin gibi mahlukalar...Mobilya satın alırsınız. Kendinize dersiniz ki, bu hayatım boyunca ihtiyaç duyacağım son kanepe. Kanepeyi alırsınız ve sonraki birkaç yıl boyunca, hangi işiniz ters giderse gitsin, en azından kanepe sorununuzu çözmüş olduğunuzu bilirsiniz.Sonra o güzel yuvanızda kısılıp kalırsınız. Bir zamanlar sahip olduğunuz şeyler artık sizin sahibiniz olur.Ama AreS ne istiyor biliyormusnuz...Hiçbir zaman tamamlanmış olmamayı...Hiçbir zaman halimden memnun olmamayıHiçbir zaman kusursuz olmamayı...Kurtar beni, tanrım, kusursuz ve tamamlanmış olmaktan kurtar.Belki de kendimizi daha iyi bir şeye dönüştürmek için her şeyi kırıp dökmemiz gerekiyor.Bazen bir şey yapar ve belanızı bulursunuz. Bazen de yapmadığınız şeyler size belanızı buldurur.Artık Kendi cerahatli ve hastalıklı çürümemi kucaklıyorum.Kovulmak; der AreS ;herhangi birimizin başına gelebilecek en iyi şey olurdu. Böylece havanda su dövmekten kurtulur ve hayatlarımızla bir şey yapardık.Çünkü ancak kendimi mahvederek ruhumun gerçek gücünü keşfedebilirim.Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın. Hepimiz aynı pürenin parçasıyız...Kültürümüz hepimizi aynı yaptı. Artık kimse gerçek anlamda beyaz ya da siyah, zengin ya da yoksul değil.Hepimiz aynı şeyi istiyoruz. Teker teker, hiçbirimiz hiçbir şey değiliz.Güçlü kadın ve erkeklerin oluşturduğu bir sınıf var ve bunlar hayatlarını bir şeye feda etmek istiyorlar.Reklamlar insanları gerek duymadıkları arabaların ve kıyafetlerin peşinden koşturuyor.Kaç kuşaktır insanlar nefret ettikleri işlerde çalışıyorlar, neden?Gerçekte ihtiyaç duymadıkları şeyleri satın alabilmek için.Hayatta her şey parayla ilgili değildir.Bize dünyanın bokundan ve pisliğinden başka bir şey bırakmayacaklar...Medeniyetin önde gittiği bu yönde Artık maddi eşyaların önemini reddediyorum.Bizler eşşiz değiliz.Süprüntü ya da pislik de değiliz.Biz sadece biziz..Biz sadece biziz ve hayatta başımıza gelenlerin bir nedeni yok....Tutkulu bir yasam tarzının yan ürünleriyiz..Ve bundan nefret ediyoruz....Artık insanoğlu kızların veya erkelerin peşlerinden koşmayı bırakın saçmalıklarla uğraşmayın....Acı,Mutluluk,Sevgi,Aşk gib kavramları kafanıza takmayın artık...Hayatımda en son neyin olmasını istiyorum biliyormusnuz?Beynime bir silah dayanıp duvarları beynimle boyanmasını...Tanrı'nın senden hoşlanmadığı olasılığını düşünmelisin. O seni hiç istemedi, hatta büyük olasılıkla senden nefret ediyor. Bu basına gelecek en kotu şey değil. Laneti ve affedilmeyi boş ver. Biz Tanrı'nın istenmeyen çocuklarıyız.Buna karşın ben tanrıya inanırım fakat bunu düşünmek varsaymak bir çok şeyi çözüyor...Bu görüşleri hepinize ters gelebilir Saçmada gelebilir bu umrumda bile değil.Bunları okuduktan Sonra beni dışlayabilirsiniz.Buda umrumda değil.Ama lanet olası hayatlarınızdan kurtulun artık Çırpınmayı bırakın Bırakın herşey düşeceği yere düşsün.

İletileri:163
Sedef Kara 8.05.2010 23:45:26
İnsanoğlu kendini feda etmekte bulduğu mutluluğu,başka hiç birşeyde bulamaz.F.M.Dostoyevski

Jack Beretto 9.05.2010 19:41:53
Ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır. Fredrich Nietzsche

İletileri:176
Nymphe ehp 25.05.2010 13:28:56
İmkansız diye birşey yoktur;sadece zaman alır...(kimin söylediğini bilmiyorum)

İletileri:223
Enes Evci 26.05.2010 22:57:12
Nur karanlığa damladı, karanlık onu anlamadı. İncil / Yuhanna / Ayet5 (yanlış hatırlamıyorsam)

İletileri:35
TURKUAZ ... 29.05.2010 10:49:28
SEVMEK HER ZAMAN EN İYİSİDİR,ÇÜNKÜ SEVİLDİĞİNDEN ASLA EMİN OLAMAZSIN. SEVİP SEVİLMEMEK,SEVMEYİP SEVİLMEKTEN İYİDİR.

İletileri:27
.. . 19.06.2010 19:52:56
"allaaa belanı versinn beaaa" hayat felsefem değil ama ailesi aşırı zengin görünen 5 yaşlarında bir oğlan çocuğuna kitabımı vermeyince arkamdan böyle bağırdıydı (napiim en sevdiğimm kitaptı) hayır insan diyor paran pulun var gözün doysun terbiyeli olsun ama yokkk!! bu yüzden hoşuma gitti

İletileri:32
Ezgi Saklayıcı 25.06.2010 00:02:38
Bu da geçer ya Hû!

İletileri:192
Arzu . 28.06.2010 13:36:16
-Binlerce kilometrelik bir yolculuk bile tek bir adımla başlamak zorundadır.
-Tahteravalliye tek başına binen aşağıda durmaya mahkumdur.
-Para para para...
Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 2

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4401
3 Mustafa Ermişcan 3789
4 Hasan Tabak 3506
5 Nermin Gömleksizoğlu 3156
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2898
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1276 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com