Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksYazarlamız/Yazılarımız > Alıntılar Abartılıyor mu

Forumda Ara:

Bu başlık altında 12 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:223
Enes Evci 9.12.2009 12:17:52
Şimdi belki bana diyebilirsiniz "ya enes sende hep eskiyle kıyaslıyorsun" diye ama şöyle bir mevzu söyleyeceğim. Hani bu site de "yeni birşeyler üreten" insanlar olmalı diye düşünüyorum. alıntı illaki yapılır. Yazınızın içinde fln illaki olur. ama baktımda insanlar drek kes-kopyala ile bir sürü edebi insanın işlerini koymuşlar, doldurmuşlar. Ne gerek var? Biz zaten biliyoruz bu şairleri bu yazarlarımızı. Bu sitede böyle bir kısıtlama olması gerek diye düşünüyorum. Sizler neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

İletileri:98
A'Gül ... 9.12.2009 16:30:30

Kuşkusuz katılıyorum.Alıntı, kimi zaman o yazıya tamamlayıcılık katan bir cümle olarak yer alırsa eyvallah,ama kantarın topuzunu da kaçırmamalı.Kendimizden çıkmalı ne çıkacaksa,e çıkmıyorsa belki de o an yazmamalı, satır doldurmak değilse amaç.
Ama kısıtlama? Bilemiyorum, öz-kısıtlama olsa daha iyi.Varsa tabii kişide böyle bir sistem.

Enes Evci 10.12.2009 16:38:24
Vallaha kısıtlama olsun. Ben okuyorum okuyorum sonuna bi bakıyorum bilmem kimin bilmem ne gazetesine yazdığı yazı. bu seferde milletin yazdığı güzel şeyleri okumuyorum sıkılıyor bu can

İletileri:61
... ... 10.12.2009 17:30:50

Eeee, o zaman ben ne yazacağım:(((
Alıntılar abartılmadığı müddetçe olabilir ama günlük kısmında ve kime ait olduğu yazılarak...

İletileri:98
A'Gül ... 10.12.2009 17:52:44

Dilşad, senin fikrin de,yüreğin de güzel.Yazarsın.Deneme türünde de alıntı olabilir,ama tamamlayıcı,tek,bilemedin iki cümlelik bir detay olarak.

Bu can da sabırla ve çoook uzun zamandır Enes Evci'nin yazılarını bekliyor.
 Hep birlikte sitemizi iyi örneklerle kuşatmamız umuduyla....

Enes Evci 13.12.2009 14:46:55
Ooo :) Ayşegül Serinkaya beni 12den vurdun. Bu sayılmaz :)

ben yolladım valla yazıları ama sanırım hala yayınlanmadı. Israrda etmiyorum. Dilşhad ... sanada şunu diyorum : diyorsun ya "e ben ne yazacam o zaman" diye bende diyorum ki "o zaman yazma bişey" kendi kelimelerini yaz. Onları okuyalım. Eğer çıkmıyorsa -ki bir dönem hakketten çıkmaz- bekle biriktir yaz sonra.  sırf bu mevzudan dolayı ben bu siteden çıkmayı düşünüyorum yalan yok valla.

... ... 13.12.2009 15:29:44

Enes Bey..! Şunu üstüne basarak söylemeliyim ki benim ‘Yazar Olmak’ gibi bir derdim yok... Sadece burada bulunan çok değerli arkadaşlarımı okuyup beğenilerimi iletmek için bu sitedeyim ve bazen de günlüklerimde kırgınlıklarımı sevinçlerimi yazmak için onun için benim yazdıklarımda Edebi sözler aramayın ben sadece herhangi biriyim...

Sanırım sizler gibi düşünenlerin daha çok yazarak diğer arkadaşlarımıza örnek olmanız gerekiyor; Siteden çıkarak değil…

İletileri:65
Nermin Gömleksizoğlu 13.12.2009 21:36:35
Enes Bey bende sabırsızlıkla bekliyorum yazılarınızı...Farklı, sağlam, keskin kalemlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum...

İletileri:168
Ela ... 13.12.2009 21:46:50
Artık bu alıntılara bir dur demek lazım! Okuduğum günlüklerin kime ait olduğunu bilmeden yorum yazmak, beğenilerimi sunmak istemiyorum. Gerizekalı konumuna konulduğumu hissettim bir an!! Ya yazarı belirtilsin ya hiç yazılmasın.. Sıkıldım artık.. Sinirli bir anıma denk gelmesin valla bir dalış gerçekleştireceğim!

Enes Evci 19.12.2009 14:06:55
Dilşhad ... şimdi şöyle bir şey var ben seni tanıyor muyum? birisini andırdın bana. Özelden mesaj atarsan sevinirim. Ayrıca baktımda sen pek bir alıntı manyağı yapmamışın siteyi. İnan benim lafım sana değil bazılarının profiline bir giriyorum tomarla eser ama hiç biri onun değil. Nermin Gömleksizoğlu samimi düşüncelerinizden dolayı teşekkürler. En çok hangi yazımı beğendiniz öğrenmek isterim. Eda .. sana bir şey demicem katılıyorum :)

... ... 24.12.2009 14:05:40
Tanışıyorsak ona göremi gardını alacaksın Enes Evci :))Evet sanırım abartmama az kalmıştı ki alıntı yapmayı bıraktım:))
Şaka bir yanada  yazdıklarınızda tamamen haklısınız alıntıları abartmamak lazım...

Enes Evci 26.12.2009 09:23:20
24 yıldır gard almadım, almamda :)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6331
2 Firari Fırtına 4392
3 Mustafa Ermişcan 3777
4 Hasan Tabak 3482
5 Nermin Gömleksizoğlu 3146
6 Uğur Kesim 3016
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2885
8 Sibel Kaya 2863
9 Enes Evci 2573
10 Turgut Çakır 2269

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3136 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com