Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksÖzgür Geyikler... > evlenilecek kızlar var eğlenilecek kızlar var

Forumda Ara:

Bu başlık altında 16 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:55
sema altintop 10.04.2010 18:56:36
bu fikre katılan var mı mesela ben katılıyorum

İletileri:192
Arzu . 10.04.2010 19:47:01
Kesinlikle...

sema altintop 10.04.2010 19:56:38
kesinlikle derken biraz açarsan sevinirim...
ayrıca ben asıl erkeklerin bu foruma katılmasını istiyorum....
ama cesaret edeceklerini sanmıyorum.....
BEKLİYORUM.....

İletileri:192
Arzu . 10.04.2010 20:22:25
Katılıyorum yani.. Bütün kızlar aynı değil.. Çeşit çeşit, tip tip... (erkek değilim ama Azerbaycanda adım erkek adıymış!!)

İletileri:223
Enes Evci 11.04.2010 03:22:16
Cesaret edemememizi anlamadım. Konuşulacak bütün konularda ve ötesini konuşmaya cesaretim var. Ben biraz açıklama yapayım üstüne senin cesaretin varsa sen yazarsın Şeyma Kuvancı. Ben bu fikre hiç mi hiç katılmıyorum, şöyle ki. Kadın doğası gereği ne tür olursa olsun narin ve nazik bir yapıya sahiptir. Ha! kolu façalı elinde tespih kızlar görmedim mi? Gördüm. Ama hiç bir kız evladı ile eğlenilmemelidir. Burda şöyle bir parantez açacağım; konu başlığında geçen "evlenilecek= ciddi takılınacak - eğlenilecek=ciddi takılınmayan ucuz kızlara atıf yapan bir söz olduğu için bunları yazdım ve yazacağım. Şimdi bir şarkı var Sagopa Kajmer'in Ateşten Gömlek şarkısı, onun sözlerini yazacağım, ondan sonra yine devam edeceğim. Buyurunu şarkı : İznim olmadıkça alamazsın bendekini benden Eğer ki alsan hesap sorar bendeki senden Böyle sorgu sual beklerken abdiyetten Ne çıkar planladığın çirkin art niyetten? Bu miskinlik keyfiyetten Hali vakti yerindelikten Her şey günlük gülistanlık olacak olsaydı gerçekten imtihan olmazdı! Gelişi güzel doğar,büyür,ölürdük Alimler olmasaydı biz şuanda kördük İnsan öyle yaradılış ki;düşünür,taşınır,hamle yapar Sorgusuzca başına buyruk doğrularını savunuyorsun yanlış fikirlerden yanlış bir sen yaratıyorsun (sen)aferin! Sen abartıyorsun rahat yaşamla sapıtmayı İstanbul üstünden geçmiş bırak kendini korumayı İyiden iyiye bakıyorum da yoldan raydan çıkmışsın Tenine dokunan ellerden bir koleksiyon yapmışsın aferin! O yataktan bu yatağa yatıp takılıp sızmışsın, bu zihniyetle aşkı yorgan altlarında aramışsın aferin! Akrep ateş çemberinde harekiri yaptı sahiden pozitif olana dek negatifim kuzen Erkek alana dek istediğini sanarsın ki Romeo ne diller döker de teslim olur kapana Juliet Kadınlar hassas ve hisli, dilekleri içlerinde gizli hatırla işi bitince kaç Romeo gaddarca gitti? Kadın olmak zor bu kadar acımasızlık sürerken Hemcinslerim abazanlıktan oduncasına yanarken Taksim fuhuş yuvası, partiler karı kız kazanı derken. Koleksiyona yeni bir bebek ekle sabah güneşi doğarken!... El bebek, gül bebek bu yaşına kadar geldin Düşünsene bir it heriften sertçe tekme yedin Geceye aşkla vardın, sabaha yabancı uyandın Bil ki sonraki gün başka bir baya anlatılacaksın (yeah) Kadını kandırmaksa amaç alayınız yalancı Kapında köpek olan işi bitince yabancı Tuzağa düşeni iplemez, yeni bir avı kovalar avcı Sen karar ver bu olayda kim hakim, kim savcı? Erkeklerin elinin kiri, kadının boğaza geçirin ipi Var mı böyle adalet kesin ikisinin de boynunu Tez helak edin iblisin hile dolu bu oyununu Uyandırın dünden kalma uyuya kalmış yorgunu [Nakarat:] Aşk yok artık, kalmamış bu devirde. Deme vardır hak yeme ara bul. (Ara bul, ara bul, ara bul, ara bul) Aşksız olsun, kalbim neşe dolsun deme bu ne fena bir hatadır! 2 Türlü kız vardır, 5 türlü kız vardır gibi konular yersiz. İnsandır konun temeli. Evlenilecek erkek vardır eğlenilecek erkek vardır da denilebilir. Şahsi görüşüm kimse kimseye, başkalarının "an"ları ile, duyguları ile EĞLENME fırsatı vermemeli/vermemeli. Bir kadın/kız/bayan la yola başlarken, evleneceğim/eğleneceğim diye real karar alan beyin de bence hastalıklıdır. Az sonrayı kim biliyor? Bir kız kendini başkalarına oyuncak yapmamalı, bir erkek de onuru ve gururu elden düşürüp bu tarz şeyler yapmamalı.
Bu ileti Enes Evci tarafından 11.04.2010 03:23:04 tarihinde değiştirilmiştir.

sema altintop 13.04.2010 09:53:00
cesaret edemezsin demissin bende curet edip yaziyorum.dedigin konunun dogru yanlari var hersey bizden asili bu dogru,ama dogru olan su da var ki benim kast ettigimi cogu erkek yapiyor yani kimi kizlarla zaman gecirip kimileri icin de tam evlenilecek kiz diyorlar.bunun ornekleri cok.

sema altintop 13.04.2010 09:55:42
mesela lisede felsefe hocamiz bize cok guzel hayat dersleri veriyordu.bir hikayesinde anlatiyor onun cok samimi bir ev arkadasi varmis okulda 4.sinifa kadar kizlarla gezmis tozmus sonra 4.sinifta en kiyida kosede kalmis kizlara evlenme teklif etmis

İletileri:34
Selim XOX 17.04.2010 15:28:49

Ben bir erkek olarak katılıyorum bu başlıkta yazan konuya.Ancak erkeklerin bir kısmı kızları şu şekilde açıklar. "Kız; tek kullanımlık mendildir.Burnunu sil ve at, eğer atmazsan mendildeki mikrobu çevreye yayar" Malesef böyle.Ancak şunu belirteyim, ben böyle düşünmüyorum.

İletileri:20
Tayfun AyGüN 1.05.2010 22:34:10
 Bu başlıkta geçen söze katılmamak isterdim. Hatta şu an bunu için sayacağım sebepler benim için yetersiz geliyor.Ama  şuda bilinmeli bence '' Bir erkeğin aşkla karşılaşması yeniden doğmaktır. Dünyaya yeni gelmiş bir çocuğun günahsızlığıyla sevilir ilk aşk. Bu emeklemekten adım atmaya geçiş gibidir. Eğer yanlış bir yere tutunulursa bir anda yere kapaklanılır. En iyi bildiğim örneği benim. Sonrasında konuşmaya başlarız biz erkekler. İlk öğretilen bazen 'aldatmak' kelimesi olur. Eğer şanlı değilsek. Sonrada bize öğretilenleri yaparız. Ben kendimdende biliyorum ne kadar engellesekte içimizde bir yerde düz mantıkla hareket eden bir sistem vardır. Acı çekersek acı çektiririz.'' Şimdi denilcek ki bi kaç k.şar yüzünden her kız bu günahla yargılanmamalı. Eğer onlardan değilseniz bunu hissetirizsiniz zaten telaş etmeye gerek yok ...

sema altintop 4.05.2010 21:11:32
burada söz konusu olan ben değilim ayrıca telaşlandığım falan da yok sadece bu konuyu yoruma sundum ve paylaştım

sema altintop 20.06.2010 00:42:30
önemli değil merve bende zaten bu konuya açıklık getirmek istedim. ben erkeklerin çoğunun böyle düşündüğüne şahit oldum. ben burada kızlarında çok suçu olduğunu düşünüyorum. hal ve hareket ve kendimizi karşımızdaki insana nasıl yansıttığımız da çok önemli.....

İletileri:48
It's TIME 30.06.2010 12:58:37
Başlığa hemfikirim, kâfi.

İletileri:402
Firari Fırtına 30.06.2010 20:19:47
Evleneceğin kızla eğlenirsin. Eğleneceğin kızıda alır yine evlenirsin. Eğlenecek yada evlenecek diye bir ayrım olamaz. Yok öyle bir mantık.

İletileri:48
It's TIME 1.07.2010 12:37:32
Fırtına'ya katılmıyorum.

İletileri:402
Firari Fırtına 1.07.2010 17:40:39
Saygı duyarım, elbetteki fikirler düşünceler farklılık yaratacaktır. Lakin ben böyle düşünüyorum. Sevg...

sema altintop 18.10.2010 15:30:53
fikirleriniz icin tesekkurler arkadaslar

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6390
2 Firari Fırtına 4447
3 Mustafa Ermişcan 3860
4 Hasan Tabak 3561
5 Nermin Gömleksizoğlu 3200
6 Uğur Kesim 3055
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3000
8 Sibel Kaya 2912
9 Enes Evci 2622
10 Turgut Çakır 2306

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4074 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com