Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksÖzgürce Nefret... > Türkiye'nin Gücü Niye Gösterilmiyor?Neden PKK'lılara moral veriliyor?

Forumda Ara:

Bu başlık altında 9 adet mesaj bulunmuştur.

İletileri:192
Arzu . 30.06.2010 14:40:01
Haklısın Elifnur ben de öyle düşünüyorum ama sanırım daha çok saldırı olmasından korkuluyor. Öldürülen PKKları boy boy gösterirlerse onlar da hırslanır "Siz görürsünüz." der daha yıkıcı, daha çok saldırı düzenlerler. Mesela bir dizi vardı TRT'de operasyona çıkıyorlardı, ha bire terörist öldürüyorlardı, onlara bir şey olmuyordu. Babam sıkı takipçisiydi ve kaldırıldığını söyledi. Saldırılar artmıştı o sıralar. Gerçekte hep onların ölmediğini kanıtlamak için saldırıları artırmış olabilirler diye düşünülüyor bizim ailede.. Sonuçta onlar da televizyon izliyor ya da izleyenlerle iletişim kuruyor.. Tabii bu sadece fikir, olasılık..

İletileri:90
ikiters1duz . 30.06.2010 19:03:45

*Onlara bir ara çok yüz verdiler, adamlar dağda çatışmayı bıraktı siyasete giriyordu ki suçlu bulunup bikaç yıl siyaset yapmaktan uzaklaştırıldılar.Baktılar siyasetle de olmadı, kaybettiğimiz ayların hıncını çıkaralım dediler.İmralı'daki o 1 numaralı hainle de görüşmelerine devlet nasıl izin veriyor hiç anlamıyorum.Bir de 1 numaralı terörist içerde benden daha iyi yaşıyor.Böyle yüz verirsek daha çok şehit verir bu ülke, daha çok analar ağlar ve daha çok PKK'ya moral vermiş oluruz.
*Elifnur sana da katılıyorum.

İletileri:402
Firari Fırtına 30.06.2010 19:09:34
Türkiye neden gücünü kullanmıyor? Güzel konu gerçekten. Ama nedenini sanırım hepimiz biliyoruz. Türkiye gücünü kullanmıyor değil, kullandırtılmıyor desek yeridir.

İletileri:223
Enes Evci 30.06.2010 19:20:03
Kaç yıldır donanmaya yani deniz kuvvetlerine saldırmayan pkk nedense israil geçenki İHH Gemisini vururken, aynı zamanda, aynı kordinatta hemen dibinde iskenderun deniz donanmasına da pkk saldırdı. Pkk ile hakkari-çukurca-uzundere de bizzat bire bir çatışmış bir komandoyum ben. Halen değilim tabi. Ama bende ordaydım, o olaylara şahittim. Aktütün-bezele karakolu baskınında ordaydım. Pkknın kanını canını bilecek kadarda malum tahrip izlerim var hem aklımda hem ruhumda. Bu pkk denilen topluluğun bizden istediği toprak bayrak falan değil. Hakkarinin şırnağın dağları bildiğiniz gibi yerler değil. orda ot bitmezken oraya şehir kurulamaz. Peki ne olur? Çok güzel vatana uyuşturucu ve kaçak silak malzeme girer. Ülkeden ya şehirlere dağılır yada avrupaya gider. TSK diyor ki: bu işi ben yapacam sana yaptırmayacağım pkk. Pkk da diyor ki : bu işi ben yapacağım arkamdada israil başta olmak üzere bir dolu muğlak güc var. Bir örnek vereceğim. Hakkarideki türk askerinde 60lık havan mühimmatı varsa pkklıda 62lik var. 90lık varsa onlarda 92lik var. Kısaca bizim güçlü zannettiğimiz türk ordusunun gücü eğer silahla topla ise o zaman çoktan boku yemişiz. Allahdan çelik gibi yürekleri olan arkadaşlarımız duruyor gece gündüz orda. Ve ailelerinin onlara yolladığı dualar tutuyor onları orda ayakta. Hiç birşey! ama hiç birşey sizin medyadan gördüğünüz gibi değil. Hepsi kocaman bir yalan bu yüzden Türkiye gücünü gösteremiyor.

İletileri:90
ikiters1duz . 30.06.2010 19:28:28
PKK'ya lanet okuyan bizler kadar onu destekleyenlerde var,bunu da unutmayalım,ben 2 devletten şüphe duyuyorum sadece ama daha bilmediğimiz ne dolaplar dönüyor kim bilir.

Firari Fırtına 30.06.2010 20:10:06
Bu konu bizi aşar, herkes işine bakar, olan garibe olur, zengini keyif çatar....Bu tanımlar yıllardır yapılıyor Türkiye de, ne oldu? Bir sonuca varılabildimi, hayır. Konuşmakta boş, yazmakta.
Bu ileti Firari Fırtına tarafından 30.06.2010 20:10:45 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:223
Enes Evci 1.07.2010 01:47:14
Firari Fırtına'nın baştaki kafiyeli mani tadında söylemine katılıyorum:D Bu konuşmalar masa başı devlet kurtarmaktır ki türklerin en sevdiği eylemdir. Bunada beyin fırtınası derlerki o ayrı bir traji komiktir:D

Firari Fırtına 1.07.2010 02:59:13
Sevgili Enes Evci, şükürler olsunki görüyoruz,yazıyoruz vede düşünebiliyoruz. Malesef Türekiye'de durum ve hal budur. Ben sanmıyorumki bu beyinler kalkıpta beyin fırtınası yapsın, emin olun o beyin fırtınası yaptıklarında az buçuk varolan beyinlerinide kaybederler. :D

İletileri:5
hls.svnç ... 1.07.2010 12:40:46

Bu ülkede satın alınmış ruhlar olduğu sürece 'pkk' var olacaktır.Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen ülkeler hem halkı birbirine karşı 'türk-kürt' diye kışkırtıyorlar hem halktan hem tskkadan bazı ruhları satın alıp taşeron alarak kendi vatanına karşı kullanıyorlar.

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6437
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3938
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3088
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2654
10 Turgut Çakır 2332

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar

Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2888 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com