Şiirler

SENİNLE SEVİŞMEK GİBİSİ YOK
Okunma: 4239
Özlem Eraslan - Mesaj Gönder


Ben denizde yüzmeyi severim, açıklarda
Hele bir de yağmur yağarsa doyamam keyfine.
Gezmeyi severim, eğlenmeyi.
Pazar kahvaltılarını, uzun uzun, muhabbetle.
Balık tutmayı severim, tutamamayı bile.
Ben gecenin bir yarısı kardan kadın yapıp fotoğraf çekinmeyi de severim.
Fotoğraflara bakmayı da. 
Seni de severim en az bunlar kadar.
 
Ama gel gör ki,
Seninle sevişmek gibisi yok.
 
Ağlamayı severim, gülmeyi de.
Hediye almak ve vermek en büyük hobim.
Sevinmeyi ve sevindirmeyi sevdiğim için.
Ben sahilde pancar gibi kızarana denk yatmayı severim.
Soluk soluğa koşup, kana kana su içmeyi severim..
Seni bir başka severim ama.
Hayal kurmayı, şiir yazmayı severim.
Yeni şeyler denemeyi, yeni yerler görmeyi de.
 
Ama gel gör ki,
Seninle sevişmek gibisi yok.Özlem EraslanYorumlar (9)
. . 15.02.2012 16:05
Ölem şiirin bana bir şiirin çağrışımını yaptı lakin şiirin adını vermeyeceğim şimdi.Güzel bir şiir çalışması olmuş, içindekileri söylemişsin ve güzel bir dille dışa aktarmışsın.Yüreğine sağlık.

Özlem Eraslan 15.02.2012 16:19
Teşekkür ederim.

Sibel Kaya 15.02.2012 16:55
Özlem sende hiç utanma arlanma yok mudur arkadaşım? Söz ettiğin eylemi bu kadar sevdiğini, o eylemi yaptığın şahısla daha özel bir ortamda paylaşsan olmaz mı? Yoksa sen o dediğin şeyi o kadar özel görmüyor musun? Eğer öyleyse söyleyecek bir şey kalmıyor zaten.

Sibel Kaya 15.02.2012 17:21
Bir de şunu ekleyeyim: Sen bu kadar özel bir şeyi orta yerde böylesine rahat bir şekilde paylaştığında buradaki erkek üyelerde nasıl bir imaj oluşturuyorsun farkında mısın? Böyle bir şiir yazabildiğine göre farkında değilsin galiba. Bu yüzden ben söyleyeyim: Her önüne gelen erkekle geceyi geçirebilecek bir kız gibi görülüyorsun. Yani burda hiçbir erkek üye böyle bir şiir yazdın diye "ne modern kız, hiç çekinmeden sevişme kelimesini kullanabiliyor" demiyor. O eylemin kendisini düşünüyorlar onlar daha çok. Hem de muhtemelen içinde senin de bulunduğun bir sahnede...

Özlem Eraslan 15.02.2012 21:36
Ben burada özgürce yazabilindiğini sanıyordum. Yazdığım her şeyi uyguluyor değilim. Kaldı ki öyle bile olsa kime ne bundan. Dahası böyle bir şiir yazdığım için beni anlattığın şekilde yargılayacak insanlar bana göre sevişmeyi, cinselliği hayvani duygular boyutunda yaşayan insanlardır. Sevişmek de duygu içerir. Duygusal boyuttaki her şey tartışmasız şiir konusu seçilebilir. Böyle bir şiir yazabilen bir insanın önüne gelen erkekle geceyi geçirebileceği fikri ise tam bir felaket. Evet ben sevişmek kelimesini hiç çekinmeden kullanabiliyorum. Çünkü beynimde örümcekler dolaşmıyor.

&&&&&&& ... 15.02.2012 23:56
Sibel,sen nasıl bir formatsın ya? O eylemin kendisi diye ifade ettiğin şeyle ilgili ciddi sorunların var haberin ola,çizdiğin kadın profili çok tehlikeli haberin olsun.Hem hormanel hem ahlaki sınırlarında problemlerinin kokusu esiyordu ama artık ortalığı kokuşturdun hastalığınla bilesin.Özlemde sana kalkmış açıklama yapmış.Sibel kalk şu bilgisayarın başından biraz hava falan al,buradaki erkek üyelerin cinsel dünyalarıyla kendilerinden çok sen ilgileniyorsun.Kimsenin kimseyle derdi yok ama Sibelin derdi çaresiz,komik,iğrenç,acınası bir hal ...vs bütün duyguları yaşatıyorsun insana.Acil yardıma ihtiyacın var kadın senin!
Haddini bil,hayatında varsa gerçekler git onlara sarıl hatta baya bir sarıl hatta hatta hiç bırakma.Anladın mı ne demek istediğimi östrojen teyze,sus artık.

Mihri Mah 16.02.2012 13:22
Sevişmek:Birbirini sevmek
Türk Dil Kurumu Genel Türkçe Sözlük

Neden esas anlamı birbirini sevmek olan kelimenin ikinci anlamı üzerinden yorumlar yapılıyor?

Yoksa fikrimiz ne ise zikrimizde aynı mı oluyor?

&&&&&&& ... 16.02.2012 14:03
Mihri,yapılan ilk çirkin eleştiri bu yönde olunca,ona karşılık tepkilerde bu yönde ilerledi.Yorumcunun belleği arkasındaki buğulu bir bastırılmış ortaya çıkıp,eleştirilerini böyle kanalize edince " Kişi kendi gibi bilir işi" demekten ve ona böyle cevap vermekten başka seçenek bırakmadı.Ben bu şiiri o yorumdan bağımsız okusaydım,temiz temiz duygularını çarşafa sermiş derdim.Ama çarşaf deyince aklına yatak gelecek,yatak gelince aklına sevişmek gelecek bu zihniyet yine gelir buraya böyle yorumlar yapardı.Kaçış yok yani!

Ebrar YEGENOĞLU 16.02.2012 19:13
Çok güzel bir şiir kendini doğal bi şekilde yansıtman harika, ayrıca her insan aşık oldugu insanla sevişmek ister. Yani onunla birbirlerini sevmek ister... Bazı yorumlar yanls yönde olmus olsa da, şiirin kendisi cok gercekci. KALEMİNE SAĞLIK


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6410
2 Firari Fırtına 4465
3 Mustafa Ermişcan 3898
4 Hasan Tabak 3583
5 Nermin Gömleksizoğlu 3218
6 Uğur Kesim 3069
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3032
8 Sibel Kaya 2929
9 Enes Evci 2636
10 Turgut Çakır 2317

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:6521 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com