Şiirler

KURTUL ÖRÜMCEKLERDEN
Okunma: 1088
Özlem Eraslan - Mesaj Gönder


   İçinde kocaman bir acı 
   Ne kadar inkar etsen de ele veriyor işte
   Ayıplar, yasaklar kaplamış beyninin dört bir yanını
   Sana göre doğru senin anlattıkların
   Bana göre doğru senin asla farkında olmadıkların
   Zannediyorsun ki çok masum her yanın
   Göremiyorsun öğlesine bağlamış ki örümcek ağların
   İnkar et, devam et yargılamaya
   En doğru olan yaşadıkların
   Ne kadar çok isterdin oysa yerimde olmayı
   Güzel şey düşünmek, düşlemek yalnız
   Yapamazsın
   Kibir kara bir bulut olmuş başında
   Acı çekiyorsun bilmem farkında mısın
   Kurtul örümceklerden
   Bırak onlar kendi hallerinde yaşasın Özlem EraslanYorumlar (9)
Tuna BAŞAR 15.02.2012 22:09
Sibel'e mi ithaf ediyorsun yoksa?

Özlem Eraslan 15.02.2012 22:12
Çok mu belli oluyor :)

Tuna BAŞAR 15.02.2012 22:15
Diğer yazına yazdığın yorumu okuduktan sonra öyle bir izlenim oluştu bende. Aslında hem senin hem de Sibel'in haklı olduğu noktalar var. Onun dediği gibi bazıları burda edebiyat için bulunmuyor, farklı şeyler düşünebilirler. Sen de yazdıklarında sınırlamaları kaldırmakta haklısın. Ama keşke burası daha yoğun edebiyat tartışmalarının olduğu bir platform olsaydı da sadece yazılanlar üzerinden yürüseydi tartışmalar.

Özlem Eraslan 15.02.2012 22:22
Anlamıyorum bu tartışmayı zaten. Bence konu bile olamaz. Bana çoğu arkadaşım özel günlerde sevgililerine vermek üzere notlar ya da şiirler yazdırırlar. Yaşadıklarından yola çıkarak yazarım ben de. Yani zaten yazmak için illa kendin yaşamış olman gerekmiyor. Daha önce de oldu ne yazık ki. İlginç gerçekten. Eleştirmeyi geçmiş resmen infaz ediyor. Cevap bile vermek yersiz ama çok sinirlendim. Onun gördüğü şekilde görünmek isteseydim bu sitede olmazdım.

&&&&&&& ... 16.02.2012 00:08

Özlem,bu insanların bu başlıklara ihtiyacı var ,içeriğinde yazılanların hiç önemi yok onlar için hayatlarında bir defa bile önemsenmemiş bir insan,bir şiirdeki bir kelimeden cinsel haz çıkaran bir insanın id'lerin ve idlerindeki haz açlığının sınırlarını düşenebiliyor musun.Yurt dışında böylelerini bu yorumlarından dolayı bile tedaviye alıyorlar ama bizim ülkemizde bunlar kendilerini ahlak kraliçesi sanıyorlar.Aslında pandoaranın kutusunda neler olduğu belli,o yüzden hiç tetlı canını yorma.Anlayan anlıyor anlamayana bir kelime yazsan salyası akıyor işte.Pavlov keşke o hayvanın yanaklarını kesip araştırma yapacağına bunları kulansaydı.


Özlem Eraslan 16.02.2012 01:50
Çok tuhaf hissetmiştim yorumu ilk okuduğumda, ne yapıyorum, kiminle neyi paylaşmaya çalışıyorum diye tedirgin oldum ancak benim gibi düşünenlerin olduğunu görmek rahatlattı beni. Teşekkür ederim.

Sibel Kaya 16.02.2012 17:00
Özlem, dünkü şiirine yaptığım yorum karşısında en olgun yaklaşımı sen göstermişsin. Tek bir hakaret kelimesi yok verdiğin karşılıklarda. Ama diğer yorum yapanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Oysa yazılarını böyle sert bir şekilde eleştirmediğim, hatta yazılarını okumadığım insanlar en ağır hakaretleri yapıyorlar bana aylardır. Mahçup ettin beni açıkçası olgunluğunla. Sanırım büyük ayıp ettim sana. Kusura bakma...

orhan örs 16.02.2012 17:12
Yazdığına taşlama desek Özlem, çok okunmaya değer bir şey olmamış. Mesela şu "örümcek" tabiri kullanımından gına geldi ve artık bir okuyucu olarak bende zerre anlam ifade etmiyor. Sonuç olarak kötü bir yazım olmuş.
Sana bunu yazdıran sebep komik ama. Zaten bu yüzden bir yorum yazma gereği hissettim. Yazıyı ithaf ettiğin üyeyle ilgili benim aylardır söylediğim bin tane cümle var. Ve onun senin şiirine yaptığı yorum kafasının örümcekle kaplanmış olması kaynaklı falan değil. Daha başka. Neyse ney..
Dikkatimi çeken başka bir şey de bu yazdığına ilk yorum yapan üyenin trajikomik tavrı. Edebi tartışmalar olmamasından şikayet etmiş hazret. Kendisine yöneltilen kaç edebi değerlendirmeye cevap vermiş diye sorasım geldi? Bir de, edebi tartışmalar konusunda zaman sıkıntısı çekerken dedikodu potansiyelli tartışmalara ayırdığı zamanı nereden tedarik ettiğini merak ettim.
Özetle Özlem, lüzumsuz bir üyenin neden olduğu lüzumsuz bir faaliyet yeni yeni lüzumsuzluklar ve lüzumsuzlar doğurarak ilerliyor. Ve hayli komik görünüyor.
Sibel, yorumumda "doğuruyor" diye bir kelime geçiyor. Onun site üzerinde nelere neden olabileceği ile ilgili bir yorum yapmak ister misin afacan?

Tuna BAŞAR 16.02.2012 18:31
Merak ettiğin şeyi direkt bana sorabilirsin Orhan. Hangi yazıma edebi eleştiri yaptın da şimdi bunları yazıyorsun? Sen hiç edebiyat dergisi okur musun? Orda yazılan edebi eleştirilerle hiç karşı karşıya geldin mi? Hangi yazdığın yorum edebi eleştiriydi burda belirtir misin? Yok cevap vermiyormuş, yok dedikodu yapıyormuş... Açıkça yaz bakalım burda da görelim edebi eleştiriyi.

Al sana bir kaç tane yazımı söyleyeyim de edebi eleştiri yap bakalım:

1) Bir Şarkının Düşündürdükleri
2) Burası Neresi
3) Bir Dans Tanrısının Şizofren sayıklamaları: Nijinski Öyküleri
4) Şehvet ve Ümitsizlik
5) Günlükler -1- / Mart 2008

Farklı türlerde birkaç yazı belirttim. Bir yaz da görelim eleştiri nasıl yapılıyormuş.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6540
2 Firari Fırtına 4569
3 Mustafa Ermişcan 4052
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3323
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3220
7 Uğur Kesim 3153
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2390

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1486 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com