Hikayeler

KOTO'NUN MACERALARI
Okunma: 1126
Ahmet ÇATALOLUK - Mesaj Gönder


Günlerden bir gün Koto atletizm yarışmasına katılacak ve antrenmanlarına başlamış. Yanına arkadaşı Foko ve Koko gelmiş. Ona demişler ki:
- Gel bu yarışmaya katılma bizimle oyun oyna. Demişler.
Ama Koto bu yarışmaya katılmak istiyormuş. Hemde annesi onun katılmasını istiyormuş. Annesinin üzülebileceğini düşünmüş. Ama arkadaşları çok ısrar etmiş. Koto ise arkadaşlarını kıramamış ve kabul etmiş. Arkadaşlarıyla beraber gitmişler parka oyuna dalmışlar ve akşam olmuş. Parkta hiç kimse kalmamış bir onlar oradaymışlar. Birden hiç anlamadan Koto ve Foko kaçırılmış. Birden Koko koşarak korkuyla Koto’nun annesine koşmuş. Koko her şeyi anlatmış. Koko:
-Koto ve Foko kaçırıldı. Demiş.
Koto’nun annesi birden tedirginleşmiş. Koto’nun annesi birden telefona koşarak Foko’nun annesini aramış. Foko’nun anneside tedirginleşmiş. Foko’nun annesi Koto’nun evine gitmiş. Hemen polisi aramışlar. Polis 10 dakika içerisinde eve gelmiş. Koko’yu sorgulamışlar. Ama Foko hiçbir şey bilmediği için ondan polisler bir şey öğrenememişler. Koto ve Foko’nun annesine danışmışlar. Polisler üzerilerinde telefon gibi bir eşya varmı? Diye sormuş. Foko’nun annesi:
-Benim çocuğumda telefon var idi. Demiş
Polisler hemen telefon numarasını verebilirmisiniz? Diye sormuş. Bir umudumuz var çocuklarınızı bulabiliriz demiş. Çok sevinmişler. Hemen Foko’nun annesi telefon numarasını vermiş. Polisler polis merkezine gitmişler. Polis merkezinde o telefonun verdiği sinyali aramışlar ama bir türlü bulunmamış. Herkes ümidini kesmiş iken bir anda o sinyal gelmiş ve çok sevinmişler. Hemen Koto ve Foko’nun annesini aramışlar çocuklarınızın yeri bulundu sizi almaya geleceğiz. Demişler Telefonu kapatmışlar bir anda Koto ve Foko’yu kaçıran adam aramış ve ikisi için 100.000 para istemiş. Ve o anda da polisler gelmiş bu yeni gelişmeleri anlatmışlar ve polislerde gerçek olmayan para yaptırmış. Ve gitmişler boş bir arazi imiş orası. Tek bir ev var oda sinyalin geldiği yer imiş. Polisler saklanmış Koto’nun annesi parayı vermeye götürmüş. Bir anda önüne maskeli bir adam çıkmış. Adam tam paraya bakacak iken polisler onu engellemiş. Polisler çocuklar nerde? demiş. Adam:
-Evin üst katında. Demiş.
Gitmişler çocuklar orada çok sevinmişler birbirlerine sarılmışlar ve doğruca evlerine gitmişler. Yarın da Koto’nun atletizm yarışması var imiş. Sabah olmuş yarışmanın düzenlendiği yere girmişler. Koto düzenlenen her yarışı kazanıp altın madalyayı alarak şampiyon olmuş. Koto çok sevinmiş. Koto:
-Anne sen olmasaydım başaramazdım sensiz kazanamazdım yarışları. Diyerek duygusal bir ortam oluşturmuş. Birbirlerine sarılmışlar. Ve eve gider iken herkes onu kutlamış yarışmaları kazandığı için.
 
 
                                                                                                            YAZAR:
                                                                                               AHMET ÇATALOLUKAhmet ÇATALOLUKYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4399
3 Mustafa Ermişcan 3788
4 Hasan Tabak 3504
5 Nermin Gömleksizoğlu 3155
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2898
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3648 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com