Denemeler

Fenerbahçe - Galatasaray Maçı (Kick boksu,Güreşi..!)
Okunma: 1170
fyz bcr - Mesaj Gönder


      Geçenlerde maç vardı, duymuşsunuzdur muhtemelen.. İki büyük rakip; Fenerbahçe ve Galatasaray maçı.. Galatasaray kazandı, tamam olabilir. Bu sonuçta bir maç, yani bir spor..
Spor demek kavga, gürültü demek değildir. Bunu bir anlatabilseydik insanlara.. Bir takım illaki şampiyon olacaktı zaten. Nasip Galatasaray'dan tarafaymış.. İnsanların birbirini ezmesine, şiddet uygulamasına, kavga etmesine, dövüşmesine, tartışmalarına gerek var mı ?.. Birbirimizi ezmek zorunda mıyız?.. Ülkemizde en çok ilgilenilen spor futboldur zaten ama en çok kavga dövüş de futbolda oluyor. Sizce sporda böyle mi eğlenilmeli?.. Bu eğlenmek midir?.. Hiç suçu olmayan taraftarlara zarar verilmesi mi demektir spor?.. Biraz düşünmek gerek.. Golleri taraftarlar mı atıyor sanki?.. Veya onlar mı gol yiyor?.. Bu ne fanatiklik, öldürürcesine !.. Bir takım tutarsın, onu desteklemek adına.. Ama bu kadar kavgaya, dövüşe ve küfürlere hiç gerek yok ve bizim milletimize de yakışmaz.. Bilinçli gençlik, sporu veya çeşitli sosyal aktiviteleri kendi sosyal yaşamına avantaj olarak aksettirmelidir. Eğer sonu kötüye gidecekse, insanların arası boşu boşuna bozulacaksa acaba buna ne sporu denir?.. Güreş mi?.. Kick boks mu?.. Unutmayın, bu sporun adı Futbol!!!...fyz bcrYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6468
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3982
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2420 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com