Denemeler

Yapmadan Önce 2 kez düşünün
Okunma: 895
E.J.D.E.R *tY - Mesaj Gönder


İlk önce 1 soru sonrada hikaye : BİR EVDE ANNE VE 2 KIZI YAŞIYORLARMIŞ.KIZ KARDEŞLERİN BABALARI ÇOK ÖNCEDEN VEFAT ETMİŞ.VE ANNERİYLE MUTLU YAŞAYAN KIZLARIN DAHA SONRADA ANNELERİ VEFAT ETMİŞ.KIZKARDEŞLER ANNNELERİNİN CENAZESİNE HERKESİ ÇAĞIRMIŞLAR.KÜÇÜK KIZ KARDEŞ CENAZEDE DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEDİĞİ BİR ÇOCUĞA AŞIK OLMUŞ.CENAZEDEN 1 AY SONRA KÜÇÜK KIZ KARDEŞ ABLASINI ÖLDÜRMÜŞ.NEDEN?

Deneme :
S.Ben  intihar etmeye karar aşamasındayım. Sanırım kararımı verdim ama halen eyleme dökememem kararımın olmadığını gösterir bana. Aslında bilinç düzeyinde herhangi bir doğruya inanmayan bir insanım, tanrı gibi dünyamızda etkilerini göstermeyen -metafizik- kavramlardan bahsetmiyorum. Şu an içtiğim sigaranın varlığından şüpheyle başlayan ve uzayıp giden bir düşünme sürecim -çok insan karşı çıktı ama- şu anki kadar veri olmamasına rağmen -çocukluğumdan- soyut kavramları düşünebildiğim günden beri aynı olduğunu hatırladığım bir sistemim var. Sizden istediğim beni intihardan kurtarmanız değil. Bu konuda veri toplayarak daha objektif -vurgulamak isterim sağlıklı demiyorum-bir karar alabilmek. İşin açığı saat gecenin dördü ve saçmalamış olabilirim. Kısaca bir son söz söyleyeceğim- aslında bunu yapmayı sevmem ama uyumam lazım, insanın hayattaki tek amacının toplumun devamını sağlamak olması bana -şu an itibariyle- saçma geliyor. Eğer biri bu belki serzeniş, belki imdat çığlığı, belki de sadece yapmış olmak ve intihar kararında kendini motive etmek için yazılmış soruyu ciddiye alırsa -ki işin açığı hiç zannetmiyorum- ayrıntısını kelimelerin yettiği kadarıyla anlatırım. Vaktiniz olursa karşınızda sadece soru soran bir heriften fazlası olarak -yine veri toplamak için- çıkmak isterim. On dokuz yaşındayım. Aşırı derecede unutkanım. Başka arkadaşlarımla kendimi kıyasladığımda aradaki fark ortaya kolaylıkla çıkıyor.
C.Unutkanlık, dikkati toplamayı güçleştiren pek çok psikiyatrik rahatsızlıkla birlikte bulunabilir. Tek başına unutkanlık ileri yaşlarda demansın (bunama) belirtisi olabilir ama demans sizin yaşınızda hemen hiç görülmez. Unutkanlığa neden olan rahatsızlıklar araştırıldıktan sonra tedavisi mümkün olabilir. Bazı kişilik yapılarında yeni tanışılan insanlar unutulabilir. Bunun sebebi tanışma sırasında karşıdaki insana değer vermeme ya da dış görünüşe göre seçici davranarak yeni tanıştığımız kişiye hiç dikkat etmemekten kaynaklanabilir.


E.J.D.E.R *tYYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6202
2 Firari Fırtına 4265
3 Mustafa Ermişcan 3483
4 Hasan Tabak 3348
5 Nermin Gömleksizoğlu 3041
6 Uğur Kesim 2934
7 Sibel Kaya 2766
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2594
9 Enes Evci 2468
10 E.J.D.E.R *tY 2226

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:786 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com