Denemeler

Daha Fazlası Gerekli
Okunma: 1018
Sibel Kaya - Mesaj Gönder


Bu karmaşada nasıl çizeceğim ki rotamı? Bu tedirgin yüzler, bağıran gözler ve ağızlar, patlayan bombalar, gaz bulutları, coplar, yüreği yanık anneler, dağlar bayırlar, o dağlara bambaşka bir anlam giydiren öfkeli insanlar arasında... nasıl bulabilirim ki yolumu?

 

Bu gürültüde her tarz müzik hoş bir melodiye dönebilir. Bir patlama yoktur ortada hiç değilse. Duyulan yalnızca müziktir. “Yeter ki kimsenin canını yakmasın.” deriz. “Bu ölçüte uydukça her müzik dinlenebilir.”

 

Bu kutupsal bakış açısında nasıl seçebiliriz ki minik ayrıntıları? Can yakmamasının bir şeyi değerli kılmaya yettiği bu nefret ortamında ‘güzel olan’ı aramak ‘abesle iştigal etmek’ değil midir?

 

Öyle bir siyah vardır ki karşımızda, önüne güçlü bir şekilde durabilmek için onun kadar net bir renk seçmemiz gerekir. Ona en zıt olanını… Siyah beyaz bir dünya kurmamız gerekir tüm gücümüzle savaşabilmek için karanlıklarla. O dünyanın beyaz yanına tıkıştırmak tüm farklı renkleri… Hepsine beyaz demek…

 

Ama dış dünyanın karmaşasından uzakta, dingin bir köşeye çekildiğimiz her sefer, aynı isyanın sesini duyarız derinlerimizde. “Sadece acı çekmemek yeterli değil.” diyen… “Mutlu olmak için daha fazlası gerekli...”  

 

 

 

 

 

 

 

 
Sibel KayaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6348
2 Firari Fırtına 4409
3 Mustafa Ermişcan 3801
4 Hasan Tabak 3515
5 Nermin Gömleksizoğlu 3164
6 Uğur Kesim 3028
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2919
8 Sibel Kaya 2877
9 Enes Evci 2587
10 Turgut Çakır 2282

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1862 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com