Romanlar

yalnış yanlışın yanlış yazılmış halidir
Okunma: 2418
Enes Evci - Mesaj Gönder


Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 2

Kapının yanında duran askılıktan estetik zevkinin olduğunu anlatan deri ceketi aldı, sağ kolun dirseğine astığı çantasının askılıklarının üstüne koydu.

 

“Hadi kolay gelsin, yarın görüşürüz”  dedi iş arkadaşlarına. Ayağındaki galoşları çıkardı, poliklinik de ilk çalıştığı günlerde iş bulmanın sevinci ile hep unuturdu galoşları ayağında. Köşe başı serserilerinin laflarına maruz kalırdı, en ürktüğü anlardı onlar, hızlı adımlar atar uzaklaşmak için ama bu sayede de galoşları hala unuttuğu aklına gelir köşeyi dönmeyi beklerdi galoşları çıkarıp atmak için.

 

Tüm bu olanlara rağmen kendi iki kulağı arasına kurduğu konser salonunda yürürken bitmesin isterdi yol. Mp3 playerına her daim en yeni bulduğu ve en klasik şarkılarını düzenle atardı. Yola koyulduğunda kapıyı kapadıktan sonra bir adım bile atmadan bekler kulaklıklarını takar ve öyle adımlarına başlardı. Pek sevmezdi dünyevi sesleri.

 

Çok uğraşmıştı, bir ceylanın doğum larvasından çıktıktan sonra kanlar içinde ayağa kalması kıvamına gelmek için. Ailesinden bağımsız yaşıyordu. Ve yıllarca dirseklerini bu amaç uğruna sıralarda çürütmüştü. Eğer kızlar babalarına tapsaydı onunkisi Zeus’tu. Bu uğraşlarda gerçekten onun içindi. 27yaşındaydı ve o güne kadar âşık olmamıştı, onun karşısına babasından daha iyi bir erkek çıkmamıştı. Bu onu üzmüyordu ve işin aslı hiç de takılmamıştı beyni bu konuya.

 

Rutin hayatında iş arkadaşlarını çok severdi ve onlardan da çok sevdiği şey evdeki Kıtmir adındaki Golden cinsi köpeğiydi. Köpeğin tek eksiği konuşamamaktı. Her iş çıkışı metro çıkışında illegal tezgah kuran korsancıdan film cdsi almaktı zevki ve elli adım sonra bakkaldan biraz içecek bir şeyler ve patlatılmayı bekleyen mısırlar. Kimilerinin o fakir edebiyatına vurup aslında içinde lüks hayatları saklayan çiftlik fikirleri hiç olmamıştı. O kendi çiftliğini çoktan kurmuştu, babasının da desteği ile aldığı bu mütevazı üç oda bir salondu dünyadaki tabutu. Kapı kilidini açıp içeri girip holün ışığını açar, elinde varsa poşetler portmantoya koyar usulca ayakkabılarını çıkarırdı. İşte o andan sonra Orta Asya’daki yabani kısraklar bile ondan daha özgür olamazdı. Ve huzurdur bulduğu bu renkli boyalarla badana ettiği duvarlarda gördüğü.

 

Tablo almamıştı evine, ama her yerde bir sürü abajur vardı. Ucuzlukta satılan dörtlü ve beşli boynunda renkli kurdele olan alçıdan yapılma ördekler, trompeti ve trampeti ile saksafon çalan fötr şapkalı zenci bluescuya eşlik eden zenci kardeşler, yerli kabilelerin yaptığını zannettiğimiz altında ‘made in china’ yazan tahtadan yerli zenciler ve bir sürüsü. Bunlara bazen takılır kalırdı “maaşım nereye gidiyor?” sorusundan sonra. Bilgisayarının olduğu masa çikolatadan yumurtaların içinden çıkan yapboz oyuncaklarla doluydu. Bir duvarı vardı ki sizi çok şaşırtabilir. Duvarının muhtelif yerlerinde 4tane çivi bu çivilere bağlı 4 ip ve bu iplerin ucunda birer kalem vardı. Her eve geldiğinde duvara “Miraç” isminin bir harfini her kalemle yazardı. Duvarda kırmızı, mor, siyah ve mavi renkteki kalemlerden her gün ruh haline göre bir tane seçer ve o gün duvara isminin bir harfini o renkle yazardı. Bu şehir onun hapishanesiydi, bu duvarda hapishane kültürünün bir parçasının başka versiyonuydu onun için. Ailesinden uzak kaldığı her gün için duvara bir harf yazardı.

 

Bugün beklediği bir film korsana düşmüştü çok istiyordu bu filmi izlemeyi, köşe başı serserileri de bu gün rahatsız etmemişti onu, o yüzden mavi renkle duvara bir “R” çizdi
Enes Evci

Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 2


Yorumlar (2)
Enes Evci
Devam etmekte yaratıcıyım diyenleri bekliyorum. Girişi ben yaptım. Güzel-çirkin farketmez hadi karalayın ve devamı gelsin yazının.

Enes Evci
bu arada başlık "yalnış yanlışın yanlış yazılmış halidir" olacaktı. sanırım editörler düzeltti :) düzeltmesin orası bilerek "yanlış" yazıldı. ilk "yanlış" yerine "yalnış" gelecek başlıkta.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3978
4 Hasan Tabak 3636
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3134
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2674
10 Turgut Çakır 2349

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1923 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com