Denemeler

ZAMAN
Okunma: 813
Sinem Türkün - Mesaj Gönder


       Zaman nedir? Bir boyutun hep aynı yöne akması mıdır? Yada her an mıdır? Zaman çok farklı anlama gelebilir. Bizim gördüğümüz dokuz boyuttan sadece üçü. Bu üç boyut içerisinde gelişen olaylar mıdır zaman? Yada bazı olayları düzene koyan kavram mıdır? 
      Bir su damlası damladığı anda geri dönemez. Sigaradan duman çıktımı geri dönemez. peki insanlar hata yaptımı geri dönebilir mi? O ana dönüp herşeyi düzeltebilir misiniz? Hayır. Belkide evet.
      Hiç insanların neden geriye kalan altı boyutu göremediğini düşündünüz mü? Cevabı bence şu;
      İnsanlar diğer boyutları gördükçe zaman ve meken kavramı kaybolur. Yaşadığınız dejavuları düşünün. Sebebi ne olabilir. Otobüse bindiniz. Yanınıza oturan adamı daha önce gördüğünüzü hiç düşündünüz mü? Üstelik o günü yaşadığınızı düşündünüz mü? Bunu sürekli aynı şeyleri yapmayada yorabilirsiniz. Ama farklı düşünürseniz bu olayı daha farklı boyutlara taşırsanız ortaya bir teori çıkıyor. Zamanın kavramdan ibaret olduğu. Bu kavram kaybolmaya başladıkça evrendeki düzeni çözersiniz. sonra düzene ait olduğunuzu fark ederseniz. Big bang teorisi ve sicim teorisine bakılırsa evren genişler ve bir tanecikten meydana gelmiştir. taneciğin kütlesi çok büyüktür. Evren genişliyor peki nereye kadar. Şunu hiç düşündünüz mü? genişleme durunca ne olacak? Belkide bir patlama yada geri daralacak. nefes alan bir insanın göğsü önce genişler sonra daralır. Evrende bu boyuta ulaşında daralacak ve sıkışacak. O zaman boyutlar arası bir dengesizlik gerçekleşir mi? Güneşimiz siyah cüce olduğunda insanlar ne yapacak. Evrim geçirebilirler mi? Yada bizden üstün gördükleri diğer boyutları gören canlılara mı dönüşür?
        Belkide diğer dünya dediğimiz yeri keşvederiiz. Fakat zaman kavramı olmayan bir yerde insanlar ne hale gelir. Düşünsenize insanlar herşeyi sıraya koyan zamanı kaybedince karışan boyutlar arasında keşvettikleri ile kafayı yer değil mi? Her şeyi fark eder. Bilim adamlarının peşine düştükleri Tanrı Parçacığını görebilirler. Yada Tanrı'nın kendisini. Her şeyi aynı anda farklı boyutlarda farklı sizler yaşıyorsanız bir anda hepsi olmak ürkütücü olmaz mı?Sinem TürkünYorumlar (2)
asli arslan 9.12.2012 19:07
COK GUZEL ANLATMISIN TEK KELIME SUPER

Sinem Türkün 9.12.2012 22:43
teşekkürler. benşm gibi düşünen insanlar görmek güzel


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6327
2 Firari Fırtına 4389
3 Mustafa Ermişcan 3773
4 Hasan Tabak 3478
5 Nermin Gömleksizoğlu 3144
6 Uğur Kesim 3014
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2879
8 Sibel Kaya 2861
9 Enes Evci 2570
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:255 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com