Hikayeler

SESLER
Okunma: 785
Sinem Türkün - Mesaj Gönder


      Otobüsten yeni inmiştim. Kulaklarımda biraz uğultu vardı. Beni sessiz mahalleme bırakmıştı. O kadar gürültüden sonra etraf bana sessiz gelmişti. Yürüdüm. oturduğum yerden tüm şehir gözüküyordu. Şehir ayaklarımın altındaydı. Biraz yürüdüm. Yarımbırakılmış inşaata baktım. Bekçi dışında kise yaoktu. İleriden bir köpek sesi duydum. Sonra onu izleyen uyultular. Arkamı döndüm. Beni bekleyen karanlık bir sokak vardı.
      Geriye topuklarımın üzerinde döndüm ve tüm Ankara'yı dınlemeye başladım. Derinlerden bir ambulas sesi duydum. Bir hasta taşıyordu. Canı onun sirenine bağlıydı. Sonra sessizlik içerisinde bana bakan birisini fark ettim. Kollarını göğüs hizasında bağdaştırmıştı. direğe yaslanmış beni süzüyordu. Onu tanıdım. Ev arkadaşım Selinn'di. Yanıma geldi. O da şehre baktı. Derin yeşil gözlerinde bir bezginlik vardı. Bir iç çekti ve;
   ''Bu şehiri anlamak çok zor.''dedi. Ben onun felsefi sözüne aldırmadım. Gözlerimi kapadım ve şehri dinledim. Yürüyen bir kadının topuklarının çıkardığı ses boş sokaklarda yankılanıyordu. Bir araba ani bir fren yapıyor ve bir bebek annesini uyandırmak için ağlıyordu. Bir silah sesi duyuyordum. Gözümü açtım. Tam silah sesi kulağımda yankılandığında gökten kayan yıldızı gördüm.
    Bir anda düşündüm;
    ''Acaba bu silah neden patlamıştı?'' Selinin koluna girdim. Seslari dinleyerek karanlıkta kaybolduk.Sinem TürkünYorumlar (1)
Beste Ozdemir 31.12.2012 05:24
Sinem bu yazinda bana birseyler eksikmis gibi geldi. Sanki "Bir anda düsündüm" den önceki paragraf da daha fazla sey anlatmaya ihtiyacin vardida isin vardi yazamadin gibime geldi :) Ben o paragraf da daha fazla sehirdeki insanlardan kareler bekliyordum.Onun disinda son cümlelerin gayet dogru geldi bana bu hikayeyi sonlandirmak icin.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6392
2 Firari Fırtına 4449
3 Mustafa Ermişcan 3861
4 Hasan Tabak 3562
5 Nermin Gömleksizoğlu 3201
6 Uğur Kesim 3056
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3001
8 Sibel Kaya 2912
9 Enes Evci 2622
10 Turgut Çakır 2307

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2264 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com