Denemeler

Zihinde sindirmek
Okunma: 805
Poyraz Poyrazoğlu - Mesaj Gönder      Zaman zaman duyduğum veya öğrendiğim şeyleri zihnimde sindirebilmek adına düşünürüm. Lakin konu sevgi olunca düşünmeye biraz çekinirim. Sebebi ise herkesin bu konuyla ilgili düşünmesi. Neredeyse bütün şairler bütün yazar bu konuyu düşünür ve işler. Ben de fazla alışılmış olan bu konuyu zihnimde irdelemeye gerek duymam ve hep bi üşengeçlik olur beynimde.

      Bu evvelki güne kadar böyleydi.Sonra afaki bir şekilde oradan buradan düşünürken aklımda birden sevgi konusunda birkaç şimşek çaktı. Sevmek yani insanı sevmek çıkardan başka bir şey değildi. Hele ki sevgiyi göstermek üzere kullanılan çeşitli -maddi eklentiler- farklılılar yarışlar ve üstünlükler birer çıkar anllayışının acı bilinçaltlarıydı. Sevmenin altında bireyin kendi mutluluğu yatıyordu.Sevmesi onun için yeterliydi ve kimi seveceği konusu ise çevresideki insanlara yönelik bir hamle ve gösteriden daha fazlası değildi. -Kapitalizm-(ki bu kelimeyi kullanmamayaçalıştım fakat başka karşılık bulamadım ) mutluluğu bile az - fazla olarak değerlendiriyor. Ve beynimde çakan şiddetli şimşekler yeni bir soruyu meydana getirdi? Peki nedir gerçek sevgi? Ardından yanıtını yine içimde buldum.Ve yanıtım gerçekten doğruydu. İnandığımı farkettim ve bir düşünceyi daha zihnimde yerine oturtmuş oldum.

      Teşekkürler hayat!Poyraz PoyrazoğluYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6437
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3088
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2654
10 Turgut Çakır 2332

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2499 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com