Denemeler

ATATÜRK'Ü SEVMİYORUM DİYENLERE GELSİN!
Okunma: 1210
Funda * - Mesaj Gönder


Bak arkadaşım; yöneticini sevmezsin, meclisi sevmezsin, kurulları sevmezsin tamam o senin kendi düşüncen. Anlarım. Örneğin Başbakanı seversin yada sevmezsin. Akp'li de olursun Mhp'li, Chp'li yada başka bir partili de. Bunlar senin kendi siyasi düşüncen. Buna kimse karışamaz. Ama sen ATATÜRK'Ü SEVMİYORUM diyemezsin, anladın mı?  Sen daha portakalda vitamin bile değilken, o ADAM senin ecdadını kurtardı. Sen şimdi böyle aptalca cümleler kurmanı bile bu ADAMA borçlusun. Herkesin kişisel hataları vardır. Sen sütten çıkma ak kaşık mısın, ha? Bazı inklapları senin düşüncene 'şuan' uymuyor olabilir. Ama ŞUAN diyorum çünkü o zamandaki cehaleti, kargaşayı biz bilemeyiz. Öyle uygun görülmüştür, bilemezsin. Yok canım içki içiyormuş, ayyaşmış! Sanane ha, sanane? Sen dört dörtlük bir müslüman mısın? Bu zamanda müslümanım diye gezen ama içkili fotolarını artislik sanıp paylaşan o insanları farketmedin mi hiç? Hem bir insanın dini duygularını, inancını sadece ALLAH bilir, O'nu ilgilendirir. Sanane! Her koyun kendi bacağından asılır, bu lafı hiç duymadın mı?! O ADAMIN sana sağladığı faydaları, özgürlükleri görmeyecek kadar aptal ve kör müsün? Bu vatanın ne kadar zor kazanıldığını, başta ATATÜRK olmak üzere onun silah arkadaşları ve vatansever o insanları bilmiyor musun? Şimdi kes sesini ve kıymetini bil bu vatanın! Siyasetle ilgili, ecdadımızla ilgili bir şeyler öğren. Sonra sesin çıksın. Anladın mı beni?!Funda *Yorumlar (7)
Ali Haydar SARI 9.08.2013 21:11
Oncelikle klaviyemin turkce olmadigindan dolayi okuyucudan ozur dilerim.

Ben bir KURDUM ve kurt olarak yasamak isterdim, benim bir kulturum, adetlerim ve konustugum dilim var. Ben bundan oturu turkcede biliyorum, ama gel gor ki bazi ana babalar varki kutceden baska dil bilmiyor ve cahil olarak isaretlenir. Soylermisiniz, ataturkunuz biz kurtleri kimlerden kurtarmis ?
Ecdadim ise kurt olmakla beraber muslumanca yasamak isterdi. Tahvidi tedrisat kanununu hatirlarsaniz, amac net bir sekilde islami yok etmekti. Ataturk hangisine musade verdi ?
Haaa size kesinlikle yaramistir. Allahi inkar ederseniz bununla beraber turk olursaniz, bide avrupaya kole olursaniz, evet ataturkun politikasi size yaramistir. Ama bu bencillikten baska birsey degildir.

Ozgurlukten bahis ediyorsunuz, Allah demenin yasak oldugu bir donem icin ozgurlukten bahsedebilirmiyiz bilmiyorum.

Size onerim su ki lutfen ataturkun neden sevilmedigini dusunup arastirmalar yapin. Yok ickiliymis, yok ayyasmis, ben bunlari ilk sizden duyuyorum. Gercekten oylemiymis ?. Bence bu deneme karavana gitti, ataturkun neden sevilmedigini ogrendiginizde yeni bir denemeyle gelmenizi isterim.
Fazla bilginizin olmadigindan dolayi kisa kesiyorum.

Achem Leet 10.08.2013 01:23
Çok Atatürkçü insan gördüm. En bilinçli olanı sensin.

Hasta Adam 10.08.2013 03:01
Atatürk'ü sevmek başka şey; Atatürk'ü ve Kemalizm'i korumak başka şeydir. Siz en iyisi, koruyacak ve savunacaksanız önce biraz üstünde okuyun. Şu günlerde Atatürk karşıtlığı moda. Böyle basit cümlelerle onları sevindirmekten öte gitmezsiniz. Komik bir yazı olmuş. İçten belki ama komik. Buradaki bazı yorumlar gibi.

aosjda asdasd 10.08.2013 03:17
Öncelikle şunu belirtmek isterim'ki.
Ben türküm demek istiklal marşının 10 kıtasını ezberleyip.
Bayrak altında durmaktan ibaret değildir.
Ve yine söylüyorum.
M.Kemal Atatürkün bu ülkeye katmış olduğu değerler göz ardı asla edilemez.
Söylentiler vardır Atatürk içkiciydi.
Peki şimdi soruyorum bunu söyleyen şahış hayatın'da hiçmi içki içmedi ?
Ayrıca vatan sevgisini kabullenmek.
Sadece söylemekle olmaz vatan sevgisini göstermenin en iyi yolu.
Vatana hizmet edebilecek bir birey olmaktan gelir.
Bir bilim adamı,Bir doktor.Bir polis vb.
Vatan sevgisi vatanı gelişmesine katkıda bulunursan buna anlayış gösteririm.
Yoksa kusura bakmayın ama istiklal marşının gece gündüz dahi okusan bile.
Bir halt olmaz Benim düşüncem budur herkese saygılar..
Toplumun tek sorunu çözüm bulamadığı şeyler konusunda yıkıcı olması.
Çok afadersiniz ben bir türk olarak bunu söylüyorum.
İsteyen üzerine alınsın
Türkiyeden bir halt olmaz..

Hasta Adam 10.08.2013 17:36
Ve bir Ümit Zafer Bağcı klasiği: "Sizin beyniniz yıkanmış."

Hasta Adam 10.08.2013 18:55
Atatürk'ün ne yaptığını ve ne için yaptığını bilen birisiyim. Bugünlerde Atatürk'e saldıran mutlaka bir kazanç elde ediyor bir şekilde. Neyse güzel bir yazı yazmak gerek bu konu üzerine.

Ümit Zafer Bağcı 10.08.2013 22:46
Siz tartışadurun ben yorumlarımı sildim. İsteyen istediği gibi inansın. İleride bu konu ile ilgili kalın bir kitap yazacağım o zaman okursunuz. Burdan yorum atmakla açıklanacak bir konu değil maalesef bu. Allah nefis ve nesillerimizi ıslah etsin...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6437
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3088
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2654
10 Turgut Çakır 2332

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2097 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com