Hikayeler

Minik Esra
Okunma: 1173
Elif Alkın - Mesaj Gönder


 Minik Esra,7-8 yaşlarındaydı.Almanya'da yaşıyorlardı dedesi ve anneannesi ile.Babası ve annesi ayrılınca,Esra'yı annesi ve babası almamıştı yanına.Sadece dedesi ve anneannesi seviyordu onu.Onlar aldılar Minik Esra'yı yanlarına.Bu olay Esra henüz 6-7 yaşlarında iken olmuştu.Şimdi ise büyümüştü ve artık 2. sınıfa gidiyordu.Almanya'da bir Türk okuluna giden Esra,henüz küçük olmasına rağmen Almancayı sökmüştü çoktan.Hemen hemen Almanların hepsiyle konuşuyor,onlarla iletişim kurabiliyordu artık.İngilizceyi de yavaş yavaş öğreniyordu.Yani çok akıllı ve tatlı küçük bir kızdı Esra.
 Annesi ve babasının şimdi yepyeni bir evlilikleri vardı.Hatta çocukları bile olmuştu ikisinin de.Babasının Merve ve Murat adında ikizleri,annesinin ise;Ebru ve Ebra adında iki kızı vardı.
 Merve,hemen hemen Esra ile aynı yaştaydı.O da Esra gibi 2.sınıfa gidiyordu.Murat da yaşıttı Esra ile.Babası bazen Esra'nın anneannesinin yanına geliyor,yanında Merve ve Murat'ı da getiriyordu.Esra ikisini de çok seviyordu.İkisiyle de iyi anlaşabiliyordu.
 Ebru çok akıllı ve iyi kalpliydi.Esra ile çok iyi anlaşıyordu.Fakat Ebra,Esra ile hiçbir eşyasını paylaşmazdı.Onunla hiç iyi anlaşamazdı.Esra da bu durumdan hiç hoşnut değildi.Bir gün Esra,Ebra'yı annesine söyledi.Annesi arada kaldığı için hiçbir cevap veremedi ve bulundukları odadan ayrıldı.Esra bu duruma çok sinir olmuştu.Ama yine de annesini severdi.
 Anneannesi,Esra'yı okula getirir götürür,yemek yedirirdi.Esra'yı öyle çok severdi ki,onu her gün doyasıya yanaklarından öperdi de okula öyle gönderirdi.
 Dedesi de Esra'yı çok severdi.Hep Esra'yı yanaklarından öper,o da okula onu öyle gönderirdi.Harçlığını da vermeyi unutmazdı elbette.2€ verirdi bazen,bazen de 5€..
 Esra'nın bir de küçük kız kardeşi Ediz ve ağabeyi Efecan da vardı.Küçük kız kardeşi Ediz,çok şirindi.Henüz 5 yaşındaydı.Esra onu çok özlemişti.Ağabeyi Efecan ise 11 yaşındaydı.Onu da çok özlemişti.Çünkü Ediz ve ağabeyi Efecan,babaannelerinde kalıyordu.
 Bu Esra'nın seçimi değildi.Herkes çocukları seçmiş ve almıştı.Çünkü Esra,hem anneannesini hem de babaannesini severdi.Ama Esra'yı  anneannesi almıştı ne yapsın.Anneannesi babaannesini,babaannesi anneannesini severdi ama bu seferlik böyle olmuştu.KARDEŞLER BİRBİRİNDEN AYRILMIŞTI. -,- Bu hiç iyi olmamıştı.Çünkü Esra,Almanya'da,Ağabeyi ve kardeşi Türkiye'deydi.Ama ara sıra birbirlerini görmeye giderlerdi.En iyisi de buydu işte.....


NASIL OLDU ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN!...
Elif AlkınYorumlar (2)
Nevzat Nuri Öztürk 7.11.2013 13:35
Öğretmeniniz size henüz paragraf konusunu anlatmadı sanırım.

Elif Alkın 15.11.2013 20:17
Hızlı oldu biraz,anlattı aslında.Hızlı yazmam gerekiyordu.Yine de yorumun için teşekkürler :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6395
2 Firari Fırtına 4451
3 Mustafa Ermişcan 3867
4 Hasan Tabak 3566
5 Nermin Gömleksizoğlu 3205
6 Uğur Kesim 3058
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3005
8 Sibel Kaya 2916
9 Enes Evci 2625
10 Turgut Çakır 2310

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2317 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com