Denemeler

KISACA, ÖZETLE "SENİ SEVİYORUM" DENİR Mİ?
Okunma: 978
eda şahinoğlu - Mesaj Gönder


Özetle anlatmak neden insanları sıkmaz da rahatlatır? İstemem ben özetle anlatılsın duygular. Ya da kısaltılsın en güzel cümleler. Süslenmeli aşk adına kurulacak tüm kelimeler. Uzun uzun olmalı her paragraf. Hiçbir cümlenin içinde geçmemeli “SÖZÜN KISASI” … Hep en uzunu ve en içteni olmalı. Sensizliği bile anlatan kelimeler görkemini ve hüznünü içinde taşımalı. Öyle kısaca “SENİ ÖZLEDİM”le bitmez iş, tüm özlemini uzun uzun anlatmalı. Yani “KISACA” kelimesi de olmamalı…
“Seni seviyorum” dediğinle bitmemeli, daha çok kelimelerle zenginleştirmelisin yüreğindeki aşkı ve bakışlarına da o duyguyu serpiştirmelisin. Öyle ya, belki sözlerin yetmez de gözlerin noktayı koyar cümlelerine.
Sessizleşmemelisin! En suskun olman gereken anda bile yüreklenip ona kalbindeki her şeyi söylemelisin. Ama “ÖZETLE” değil. Gözlerini bir an olsun gözlerinden ayırmadan, kızgınlığını en sevgi dolu bakışlarınla anlatmalısın.
“GÜNAYDIN” … Günün ilk sözü. Öyle basite kaçmamalısın. Ondan bunu esirgersen o da katılaşır. İçindeki çocuk büyür ve bir daha asla eski samimiyeti bulamazsın.
Sevdiğinize sevginizi göstermekten utanırsanız, sonra o utandığınız sevgiyi unutmak zorunda kalırsınız ve gidişini izlemek daha utanç verici olur…eda şahinoğluYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6320
2 Firari Fırtına 4382
3 Mustafa Ermişcan 3760
4 Hasan Tabak 3470
5 Nermin Gömleksizoğlu 3137
6 Uğur Kesim 3009
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2864
8 Sibel Kaya 2854
9 Enes Evci 2564
10 Turgut Çakır 2262

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2675 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com