Romanlar

HAYALET (BÖLÜM 4)
Okunma: 565
Kumral Ada - Mesaj Gönder


'Lisa Çelik hastanede... Hastanede yatıyor.' 'Sen ne diyorsun Selin söylediğin şeyin farkında mısın nesi var Çelik'in? 'Çelik dilini yutmuş gibi konuşamıyor tek bir ses,gece,kelime çıkmıyor ağzından.' 'Selin ne oldu bu çocuğa peki ya Poyraz nerede?' 'Poyraz o günden yani bizi bulduklarından beri yok,kayıp. Bulamadılar onu.' 'Selin Allah aşkına biz ne yaşadık,oyun mu oynuyorsunuz bana delireceğim hiçbirşey hatırlamıyorum. Neden?' 'Sen yaşadıklarımızdan sonra büyük bir travma geçirdin Lisa. O günden bu yana olanları hatırlamıyorsun. Hatırlamaman daha iyi bak Çelik'e konuşamıyor.'Allah'ım Çelik konuşamıyor, Poyraz kayıp. Ben hiçbir şey hatırlamıyorum. Aramızda en iyi durumda olan Selin. 'Selin o zaman sen herşeyi hatırlıyorsun,biliyorsun. Sen Poyraz'ı bulmamıza yardımcı olabilirsin.' 'Bu o kadar kolay değil Lisa. Bu olay hakkında en az bilgiyi bilen benim. Çelik benden daha Fazla şey biliyor ama ne yazık ki konuşamıyor.''Selin kardeşim anlat bana bütün bildiklerini. Çabuk anlat. Bizim burada harcadığımız her saniye Poyraz'ın aleyhine işliyor.'Selin bütün bildiklerini anlattı ve gitti. O gün yani bahsettiğimiz felaket gününde biz matematik sınavına girmişiz. Bundan öncesini gayet iyi hatırlıyorum. Hepimizin sınavları iyi geçmişti. Bunu kutlamak için planlar yapmaya başladık. Herkesin aklında değişik değişik fikirler vardı. En güzel fikri ortaya Poyraz attı. Merkeze uzak büyükdedesinden kalma dağevi vardı. Ailesiyle yıllardır oraya uğramamışlar. Ayrıca günlerden cumaydı hazırlık yapıp gece yola çıkabilirdik. Eğlenceli bir haftasonu geçirirdik.
 
 Bu harika bir fikirdi hepimiz Poyraz'ı onayladık. Daha sonra evlerimize dağıldık. Evden gece lambası,çakmak,yiyecek içecek toplayacaktık. Daha sonra Çelik babasının arabasını ödünç alıp bizi evlerimizden alacaktı bir markete uğrayıp hazır yiyecek içecek aldıktan sonra yola koyulacaktık. Tam da öyle oldu şimdi olanları hatırlıyorum eve gittim annemden babamdan izin aldım. Mutfağa geçip elmalı kurabiye ve peynirli börek yaptım. Selin de sarma,kek yapacaktı. Bavulumu da hazırladım her şey tamamdı. Saat yediye yaklaşıyordu. Çelik birazdan kapıda olurdu. Ailemle vedalaşıp evden çıktım. Arabaya bindiğimde hepimiz çok mutluyduk izni kopardım dedim ve bir poşetin içindeki elmalı kurabiye ve keklerimi gösterdim. Hep bir ağızdan 'Vayyy.'sesleri yükseldi. Daha sonra Poyraz elini uzattı naylon kaba fakat yasaktı Selin eline bir tane vurdu çek elini dedi Poyraz bir tanecik diye yalvardı. Selin kendi marifetlerini gösterdi. Ve herkese birer tane dağıttık. Fakat sarma daha markete gelmeden bitmisti. Bu da keyfimizi kaçıramadı. Markete girdiğimizde herkes bir tarafa yöneldi içecekler,hazır yiyecekler,şekerlemeler neredeyse marketteki her şeyi topladık. Yine mutlulukla çıktık marketten. Yola tekrar koyulduk saat ona geliyordu. Hava çok karanlıktı. Selin ile ben arabada uyuduk nasıl olsa dağevi en az iki saatlik yoldu. Buraya kadar her şeyi hatırladım ya sonrası, sonrası kocaman bir karanlık..Olanları sadece Selin'in anlattıklarından biliyorum. Peki ya Çelik'in bildikleri. Yarın için Selin için sözleştik. Erkenden hastaneye gideceğiz. İyi geceler günlüğüm. Umarım Poyraz hala yaşıyordur. Umarım onu buluruz.


:) YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SAĞLICAKLA KALIN..
Kumral AdaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3327 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com