Romanlar

HAYALET (BÖLÜM 7)
Okunma: 580
Kumral Ada - Mesaj Gönder


HAYALET (BÖLÜM 7)
Gözlerimi açtığımda kendimi bir odada buldum. Kolumda serum takılıydı. Odanın içinde bir yatak bir de küçük bir dolap vardı. Olanları hatırlamam çok uzun sürmedi. O an istemsizce çığlık attım. Benim çığlığımla beraber odaya hemşire girdi.”Hanımefendi iyi misiniz?” diyordu. Sesindeki endişeyi hissedebiliyordum. Ardından annem ve babam odaya koştu. Ben ağlıyordum, babam annemi tutuyordu, hemşire seruma ilaç enjekte ediyordu. Babam annemi tutuyordu, hemşire seruma ilaç enjekte ediyordu. Babam annemi daha fazla tutamadı annem yanıma koştu. Ağzımdan çıkan tek söz ‘Çelik’ oldu. Ağlayan annem hıçkırıklara gömüldü. Babam dişlerini sıkıyordu belliydi. Hemşire bile sanki üzülüyordu. Oda ağlama seslerinin dışında sessizliğe gömülmüştü. Soru sormaya korkuyordum çünkü Çelik’e bir şey olmasından korkuyordum. Derken aralık kalan kapı tamamen açıldı. Selin’in yüzünü görmemle daha çok korktum. Al al yanakları gitmiş yerine kireç gibi beyaz bir surat gelmişti. Yanıma koştu. Öyle bir sarıldı ki bana hiç böyle sarıldığını hatırlamıyorum. Gözyaşlarımız birbirimizi ıslattı. Babam hemşireden iyi olduğuma dair onay aldıktan sonra Çelik’in ameliyatta olduğunu söyledi. Selin’in omzuna gömülen başım daha da gömüldü. Durumu kötü mü diye sorduğumda hiçbiri ses çıkarmadı. Ben Çelik’in yanına gideceğimi burada bu şekilde duramayacağımı söyledim. Hemşire doktoru çağırmaya gitti.

Çelik’i kaybedemezdik. Belki Poyraz’ı kaybetmiştik. Belki onu bir daha hiç göremeyecektik. Ama Çelik de bizi bırakıp giderse hiç tutunacak dalımız kalmayacaktı. Oda tekrardan sessizliğe gömüldü ta ki doktor ve hemşire gelene kadar. Beni muayene ederken arkadaşım ameliyatta gitmem gerek diye yalvarıyordum. Doktor odadan çıkmama izin verdi fakat kendimi kötü hissettiğim vakit doktora haber verecektik. Kabul ettim zaten başka çarem yoktu ki. Doktor ve hemşirenin ardından babam da sen giysilerini giyin diyerek odadan çıktı. Annem ve Selin giyinmeme yardımcı oldular. Annem ve Selin’in yardımıyla kapıya yöneldim. Zar zor yürüyordum çünkü hala bacağım acıyordu. Kolum da bacağımdan farksızdı. Annem şu an bana bir şey demediğine göre Çelik’in durumu çok kötüydü. Yoksa kızım ben sana söylemedim mi gitme diye söylenmeye başlardı. Kapıyı açtığımızda babamı gördüm. Babam sakatların kullandığı tekerlekli sandalyelerden birini getirmişti. Hızlı hızlı asansöre yöneldik. Asansöre bindiğimizde babam sakin olmamı, Çelik’in annesinin ve babasının da burada olduklarını söyledi. Ardından da endişeli bir ses tonuyla Çelik’in bıçaklandığını, durumunun ağır olduğunu söyledi. Yıkıldım hiç bir şey söyleyemedim. Sanki gözyaşlarım kurumuştu artık ağlayamıyordum bile.

Asansörden indiğimiz gibi Çelik’ in annesini ve babasını gördüm. Sanki on yıl daha çökmüşlerdi. Çelik’in annesi çok bakımlı bir kadındı. Bembeyaz teni sarı saçlarına uyum sağlıyordu. Kırmızı bir ruj sürerdi. Vücudu mankenlere taş çıkaracak kadar vardı. Annesinin güzelliği kadar babası da çok yakışıklı bir adamdı. Çelik’in çok yakışıklı olmasının sebebi de buydu. Çelik’in annesi bizi gördüğü gibi eşine işaret etti. Birlikte bizim olduğumuz yöne doğru gelmeye başladılar. Aynı zamanda biz de onlara doğru gidiyorduk.
Orta noktada buluştuğumuzda annesi :
_Selin kızım iyi misin?
_Ben iyiyim. Peki ya Çelik?
_Hala ameliyatta.
Çelik’in babası annesine göre daha güçlü duruyordu. Omzuma elini koyarak “Siz olmasaydınız belki hemşire oğlumu bulana kadar…” sözünün devamını getiremedi.
Yutkundum. Keşke hiç çıkmasaydık o odadan. Keşke birinin bana çarpmak istediğini hemen arayıp ailelerimize bildirseydik. Belki şimdi Çelik ameliyathanede olmazdı.Bilemedik…
 
 TUĞBA KIRCA
 


PEK TAKİP EDEN YOK GALİBA HAYALET SERİSİNİ.. BUNDAN SONRA TALEP OLURSA YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM...
Kumral AdaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2592 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com