Denemeler

Aşk ve İnsan 5 (Son)
Okunma: 712
Hamuş Oğuz - Mesaj Gönder


   Biz, "varım" diyenlerden öğrendik gizli öznenin aslında ben değil 'gitmeye' olduğunu.
 
   Herşeyin bir sonu vardır aslında, sayılarında, yıldızlarında herşeyin vardır. Hayatta yaşadıkça öğreniyor insan. Tıpkı bu 5. si çıkmış yazının sonu gibi herşeyin. Ben herşeyin  bir sonu olduğunu buluşacağımız zaman kafamda sonsuz düşünce varken, yanına geldiğimde bir kelime bile konuşamayınca öğrendim. Herşeyin bir sonu var evet, yeterki o sonu bulacağınız an gelsin. Peki soruyorum aşkımızın sonu oldu, ya ayrılığımızın sonu ne kadar ?
 
   "Öyle bir gülümse ki, gülüşün tutuklansın, bakışın yasaklansın, dağlar dağ olmaktan utansın" -Cevdet Bağca
 
   Hiç buzdolabında birşey olmadığını bile bile günde 40 defa açıp kapattın mı sen ? Ben kapattım, oysa biliyordum benlik birşey olmadığını öyle boş boş karşısında durdum baktım. İşte ben senide böyle sevdim her seferinde sonucunu bilerek sevdim, kalbini araladım boş olduğunu bile bile. İşte hep umut var derler ya onu yaşadım. Şşş dur hemen heyecanlanma herşeyin olduğu gibi onunda sonu var.
 
   "Geldim yarım, kaldım yarım, neydik ne olduk ?, şu tez canım, ertelendim hayatta sevdim yarım, derken bugün olmassa olur yarın."-Sezen Aksu.
--
   Aşk dediğin ölmeyi gerektirmez, aşk dediğin inadına yaşayıp savaşmayı gerektirir. Ama işte bi bokluk olacak ya dünyaya karşı gelebilirken 2 kişi bir üçüncü gelir ve inan bu savaşta 2 den azda öldürür 2 den fazlada.
 
   Aşk dediğin her gün bir çiçek veya hediyeyle veya romantik konuşmayla olmaz, aşk dediğin karşısında lal olmak, aşk dediğin onun suskunluğunda nice özlü söz bulup mutlu olmak onun sessizliğini dinleyebilmek. Aşk dediğin kafanı o erkeğin omzuna koyduğunda dilinden çıkan değil, içinden gelen küt küt sesi olmalı.
 
   Aşk dediğin "Aşk mı çiğ köfte mi ? " sorusuna siktir et gel bi dürüm yiyelim diyebilmek.
Aşk dediğin saatlerce telefonda konuşup "üstünde ne var ? " demek değil, aşk dediğin "çişim geldi bi tuvalete gidebilirmiyim ?" demeye utanmak.
 
   Aşk dediğin, boş ver be sen ne anlarsın senin için aşk, 3 harfli tanımsız bir cümle ki daha öncedende dediğin gibi aslında aşk tanımsız değil aşk sensinde farkında değilsin.Hamuş OğuzYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6449
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3957
4 Hasan Tabak 3620
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3113
7 Uğur Kesim 3096
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:78 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com