Hikayeler

hayattaki pişmanlıklar...
Okunma: 1432
hasretimsin .... - Mesaj Gönder


Yıl 2007. Aylardan eylül.. Merve, istanbullu 15 yaşında kumral,yeşil gözlü, narin yapılı bir genç kızdır.Bu sene lise 1.sınıfa başlayacaktır. Liseyi oturduğu yerden biraz uzakta Çanakkale'de okuyacaktır. İlk kez ailesinden ayrılmanın zorluğu için üzülmekte, fakat yeni bir çevre içinde olacağından dolayıda heyecanlıdır. 
 Geldiği ilk günden itibaren çevresiyle uyumlu bir görüntü sergilerken,okuldaki herkesin sevgisini kazanır. Derslerde büyük bir başarı sergilerken onunla ilgilenen birinin varlığını arkadaşları sayesinde keşfeder. Bir gün kantinde arkadaşlarıyla sohbet ederken yanına uzun boylu mavi gözlü kumral biri gelir ve seninle bir şey konuşmak istiyorum, der. Bu kişi, okulun en yakışıklı çocuklarından olan, Salihtir. Salih, İzmirlidir. Annesi izmir'de, babası yurtdışında yaşamaktadır. Annesiyle babası salih 8 yaşındayken ayrılmış, Salih'in velayeti annesinde kalmıştır. Babasıyla sadece yaz tatillerinde görüşürler. Merve, salihle birlikte okulun kantininden bahçeye gitmek için arkadaşlarından ayrıldıklarında arkadaşları aralarında bir şey olduğunun farkındadırlar. 
 Salih Merve'ye onu gördüğü ilk günden beri aşık olduğunu söyler. Merve şaşkın ve heyecanlı bir şekilde Salih'i dinlemektedir. Salih, kararlı bir şekilde konuşmasını devam ettirir:
 -Eğer istersen seni daha yakından tanımak istiyorum, der Merve'ye.merve mahcup şekilde Salih'in yüzüne bakarak:
-Beni neden daha yakından tanımak istiyorsun diye sorar.Salih,
-Bu okulda tanıdığım en güzel kızsın. Ve ben seni tanımak seninle arkadaş olmak istiyorum diye cevap verir, salih.
Merve, Salih'in daha fazla konuşmasının devam etmesine izin vermeden sana cevabımı yarın vereceğim diyerek yanından ayrılır. Arkadaşlarının yanına geldiğinde olanları en yakın arkadaşı Ebru'ya anlatır. oysa ki Ebru Salih'e aşıktır.
 Salih yarının olmasını büyük bir sabırsızlıkla bekler. Sabah ilk işi Merve'nin yanına gidip cevabını vermesini istemektir. Merve bütün gece Salih'i ve ona vereceği cevabı düşünmüştür. Salih yanına geldiğinde, Merve teklifini kabul etmediğini söyler. Salih çok üzgündür. O günden sonra okulda eski başarısını bir türlü yakalayamaz. Merve bu duruma üzülür. Aynı sınıfta olduklarından Merve salih'e derslere beraber çalışmalarını teklif eder. Salih, merve'ninde yardımıyla derslere çalışıp, sınavlarda hep birbirlerine yakın notlar alırlar. Artık bütün okul Salih'in Merve'ye olan aşkını konuşuyordur. Oysa Merve sadece derslerini düşünür. Çünkü ebru'nun Salih'e olan aşkını anlamış, en yakın arkadaşını üzmek istemediği için Salih'e hayır demek zorunda kalmıştır. ama hayatı boyunca Salih'i seveceğine söz verir.
Yaz tatiline girdiklerinde Merve ailesinin yanına, Salih'te annesinin yanına İzmir'e gitmek için yola çıktıklarında, Merve' Salih'e bir mektup verir. Fakat onu yanından ayrıldıktan sonra okumasını rica eder. Salih de çaresiz kabul eder. Daha sonra mektubu açıp okuduğunda Merve'nin de onu sevdiğini Fakat Ebru'nun onu sevdiğini bile bile Salih'in teklifini kabul etmediğini yazmıştır. Daha sonra Merve yazdığı mektuptan pişman olup Salih'i arar. Ama telefonuna tanımadığı bir ses cevap verir. Telefondaki kişiye Salih'i sorar. Telefondaki ses ağlamaklı Salih'in bindiği otobüsün kamyona çarptığını ve Salih'in olay yerinde hayatını kaybettiğini söyler. Merve olduğu yere yığılıp kalmıştır. Ve hayatındaki hiç bir şeyi birdaha ertelemeyeceğine dair kendisine söz verir.hasretimsin ....Yorumlar (1)
Arzu . 7.03.2010 21:25
Ertelemek en büyük hatadır gerçekten...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6448
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3956
4 Hasan Tabak 3619
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3112
7 Uğur Kesim 3095
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2338

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:7037 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com