Hikayeler

mina
Okunma: 1255
kemal sakan - Mesaj Gönder


doymuş bir gamalı sığır otlakta geviş getiriyor. arka bacaklarını koca kıçının altına almış uzak uzak hayal kuruyor gibi bakıyor iri kara gözleriyle. kenarlarında hüzünlü bir ıslaklık ya da hastalıklı bir hal. sivri inatçıl sinekler gelip gelip tam da gözlerinin suyuna konuyorlar arsızca. sonra kara sinekler. işin yoksa bu hayvansı iradeyle salla dur o koca kafayı üstelik şikayetsiz sanki bir veli dinlenmek için uzanmış gibi ot dolu tepenin yamacında.
bir atlı geliyor tepeden aşağıya doğru. bir eliyle yularını tutmuş diğer elinde kırbaç gibi esnek söğüt dalıyla havanın boşluğunu dövüyor. bir ara hızlanıyor at. sanırsın bir tehlike sezinlemiş te ondan. arkada yaz güneşinin ikindi konumu atlının görüntüsünü ışıl ışıl masallaştırıyor. nihayet biraz yavaşlıyor ve atın kocaman burun delikleri zevkle titreyip kişniyor simsiyah parlaklıktaki derisiyle anıt gibi duruyor. sağrısı arada bir huysuz bir deniz gibi ürperip duruyor. ve atının boynuna doğru iki eliyle sanki bir masaya abanır gibi rahat yerdeki sığıra bakıyor bir müddet. bulutsuz masmavi gökte bir atmaca vahşi bir iştahla bir çığlık koparıp süzülüp duruyor atlının başının üzerinde. sonra o başını kaldırıp atamacaya bakıyor iri güzel gözleriyle. keskin bir ıslıkla çınlatıyor bütün bir otlağı. aşağıda kerpiçten tek katlı evlerinin serpildiği köye kadar ulaşıyor tiz ıslığı. hiç oralı olmayan baygın sığırı unutup tırısa kaldırıyor atını. köye doğru uçar gibi mina. henüz on bir yaşında ama erkek gibi rahat ve güzel yırıtıcılığıyla ,tutucu bütün yaşlı köylüleri bile bu serbest hallerine hayran bırakmış sonunda. mina simsiyah uzun saçlarıyla siyahi atının üzerinde dörtnala koşarken arakadan kanatlanmış bir masal kuşu gibi. ve tepesinde atmaca canhıraş bir kanat çırparak yarışyor gibi minayla.  mina basıyor kahkahayı. ben kazandım kanatlı atmaca ben yine.kemal sakanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6519
2 Firari Fırtına 4551
3 Mustafa Ermişcan 4036
4 Hasan Tabak 3687
5 Nermin Gömleksizoğlu 3307
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3200
7 Uğur Kesim 3140
8 Sibel Kaya 3017
9 Enes Evci 2714
10 Turgut Çakır 2378

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2209 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com