Denemeler

Hitler Yahudi Düşmanı Değildir
Okunma: 1230
Umut Karadaş - Mesaj Gönder


Hitler Yahudi Düşmanı Değildir
 

  Yaklaşık iki saattir boş bir kağıda bakıyorum, hayat üstüne yazılar yazmaya çalışıyorum. Bu süre zarfında silgiyi, kalemden daha fazla kullandım. İlhamın perilerinin bugün beynime misafir olmayacağını anladım. Bende iki saatin sonunda konuyu değiştirmeye karar verdim. Belki şu 2-3 satırı da o kadar bekleyişimin boşa gitmemesi için yazıyorumdur... Son zamanlarda gündemde olan Hitler'in bazı yanlış bilinen yönlerini anlatmak istiyorum. Hadi bakalım o zaman.
 
  Rothschild Hanedanlığı yazısında bu konuya değinmiştim ve oldukça ayrıntılı bir biçimde anlatmıştım aslında. Ama son zamanlarda İsrail'in Filistin katliamı(bu bir savaş değil) insanların içindeki "yahudi düşmanlığı" kavramını tekrar ortaya çıkarmıştır. E malum yahudi düşmanı denilince, dünyada bilinen en büyük anti-semitik adam Hitler akıllara geldi ve bir anda gündemi oluşturdu. O ünlü sözü ile herkes Hitler'i bir anda yere göğe sığdıramamaya başladı. Bakın büyük harflerle yazıyorum HİTLER YAHUDİ DÜŞMANI DEĞİLDİR. Hayatında girdiği tek internet sitesi facebook olanlar ve okuduğu son kitabı ilkokulda sıranın altında unutanlar "hadi lan ordan" demeye başlamışlardır bile. Şu ana kadar ki araştırmalarımdan ben bu sonucu çıkardım, ki emin olabilirsiniz ki bu konuya oldukça uzun sürelerimi ayırmışımdır. Hala da araştırıyorum olur da fikrim değişirse(zor ama) ilk olarak buraya yazacağımdan şüpheniz olmasın. Ama inandığım, bildiğim ve birçok mantıklı açıklamamın bulunduğu olay şöyledir : HİTLER YAHUDİ DÜŞMANI DEĞİLDİR ! Niye böyle düşündüğümden bahsedeceğim. Öncelikle bir iddia da daha bulunayım. Şu anki İsrail'in kurulmasında en çok pay sahibi olan adamlardan birisi de Hitler'dir. (Bilinçli olarakmı yapmıştır, en ufak bir fikrim yok) Daha fazla uzatmadan anlatıyorum.
 

  Bahsettiğim yazı da ayrıntılı olarak anlattığım yerleri burada özet geçeceğim. 1. Dünya Savaşı, İsrail'in kurulması için tezgahlanmış bir savaştır. Savaş sonunda her şey hazırdır. İsrail kurulacaktır ancak küçük bir ayrıntı büyük bir sorun çıkarmıştır. İsrail'de yaşayacak yahudi yoktu ! Ve 2. Dünya Savaşı'na yaklaşan süre boyunca bu soruna uygun bir savaş planı yapılmıştı. Savaşın sonunda İsrail'e yahudilerin akın etmesi gerekiyordu. İşte tam da bu iş için Thule örgütünün ellerinde yetişmiş, lider vasıflı bir adam seçtiler : Nam-ı değer Führer ! Planları o kadar iyi tutmuştu ki 2.Dünya Savaşı'ndan hemen sonra İsrail kurulmuştu. Ve içinde bir sürü yahudi barındırıyordu. O günden sonra da büyük olan uğruna İsrail Orta Doğu'da terör estiriyor. Oldukça fazla özet geçtiğimin farkındayım ama  dediğim gibi ayrıntılarına o yazıda değinmiştim ve aynı şeyleri yazmak istemedim, eğer o yazıyı okumadıysanız parçaların tamamen yerine oturması için okumanızı öneririm.(Link : http://www.ozgurroman.com/romanlar/sayfalar.aspx?rid=24792)
 Hitler böyle bir insandır, aslında sanıldığı kadar büyük bir lider değil, gizli liderlerin bir kuklasıdır. Bir görev adamıdır. Ben de bu olayları arkadaşlarıma anlatırken içlerinden birisi : "Madem bu adam yahudi düşmanı değil, o zaman neden o sözü söyledi ? " diye bir soru sordu. Hitler'in o meşhur sözünü bilmeyen yoktur herhalde : " Öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz "
Bana göre Hitler burada büyük bir ince vermiştir. Ve bana göre dünya tarihinin söylenmiş en anlamlı sözlerindedir. Hitler bence olayı çözdüğünden dolayı bu sözü söylemiştir. Emir aldığı insanlar da yahudiydi, ve Hitler -bence- bu sözü onlara ithafen söylemiştir. Çünkü yahudilerin dünyanın başına musallat olacağını anlamıştı. (Geç de olsa)
Hitler 10 tane yahudi için milyonlarca yahudiyi katletmiştir. Olayın özü bu.
Şimdi siz söyleyin bana, bu adam gerçekten yahudi düşmanı mı ?Umut KaradaşYorumlar (2)
Abiri Sebil 28.08.2014 09:55
Hitlerin yahudi kökenli oldugunu dahi okumuslugum var dogrusunu soylemek gerekirse ama saglam bir kaynakta degil yine boyle bir sanal ortamda...

hitlerin hayatiyla ilgili belgesel izlemistim(biliyor musunuz bilmem de ek olarak yazmak istedim) hitler kucukken sanatci olmak istiyormus.ailesi ona izin vermemis ve evden kacmis.sokaklarda resim ciziyormus sanirsam oyle hatirliyorum(youtubeda vardi bu belgesel) 1. Dunya savasinin cikmasi onun icin umud olmus cunku bes parasiz culsuz bir adammis..cephe atkadaslari insanlari oldururken zevk aldigini soylemisler.bana kalsa (icini Allah bilir de) bu adamin meselesi yahudilerle vs degil insanlarlaydi...bir yerden birikmis kini vardi onu döktü...bir de bildigim kadariyla hitler yalnizca yahudileri katletmedi ancak yahudiler kendilerine yapilani duyurmayi iyi basardilar.aslinda nazi kamplerinda cingeneler vs de öldürüldü...

Her ne kadar hitlerin sozu gunumuz filistininde yapilan katliam sebebiyle cok yerinde olsa da bu hitleri sevilesi bir adam yapmiyor zira o da zalimdi gunumuz siyonist yahudileri de zalim...katliamin adi hala katliam ve mazlumun adi hala mazlum ...güzeldi yazi..

Umut Karadaş 28.08.2014 12:50
Teşekkür ederim yorum da güzeldi.

Sizin dediğinizle şöyle birleştirebilirim. Hitler'in içinde biriktirdiği kini Siyonistler kullanmış olabilirler. Ama genel olarak ben yukarıda anlattığım olaya inanıyorum, uzun araştırmalar sonucu yazmıştım. Ve Yahudi düşmanı olduğuna bu saatten sonra inanmam sanırım :D


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6406
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3886
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2761 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com