Denemeler

Dünya, Türklerin Sonunu Hazırlıyor 2 !
Okunma: 1484
Umut Karadaş - Mesaj Gönder


Dünya, Türklerin Sonunu Hazırlıyor 2
 
  İntikam duygusu köreldikçe ortaya çıkan bilanço da bir o kadar ağır oluyor. Dünya, Türklere fena bilendi haberiniz olsun. Türkistan'da Uygur Türkleri yıllardır soykırıma maruz kalıyorlar ve gittikçe azalıyorlar. Azerbaycan'da Azeri Türkler son zamanlarda büyük kayıplar veriyorlar. Almanya'da Türkler yıllarca dışlandılar. Ve daha birçok yerde birçok Türk zor şartlarda hayatlarını sürüyorlar. Ve anavatan Türkiye'de de yılanlar yavaş yavaş baş göstermeye başladılar. Türkleri sevmiyorlar, biz onlara göre savaşçı değil barbarız. Osmanlı'nın her dine olan saygısı olan saygısı onlar için önemsiz, biz onların gözünde gavuruz, yobazız. Bizi sevmezler. Bitirmeye çalışıyorlar, bu ırkın dünyada yerinin olmasını istemiyorlar.Sonumuzu hazırlamak için uğraş veriyorlar. Ama bilmiyorlar ki Türklerin sonunu getirebilecek tek şey kıyamettir. Onun ipi de hiçbir zaman şeytanın eli olmamıştır.


  Türklerin sonunu hazırlamak istiyorlar çünkü: Onların yaptığı her planı Türkler suya düşürmüştür. Bizi kökten kazımak istiyorlar. Çünkü onlar bizden bir tane bile kalsa rahat olamazlar. Bir Türkün neler yapabileceğini Kültegin onlara göstermişti, onlarca Türkün neler yapabileceğini ise Kürşad ve Çerileri göstermişti, bir ordu Türkün neler yapabileceğini ise Kurtuluş Savaşı'nda kahraman askerler tüm dünyaya göstermişti. Bizler Viyana'yı kuşatırken korkudan bacakları titreyen neslin torunu onlar, gücümüzü biliyorlar. Biz ise gemileri karadan yürüten Osmanlı'nın torunlarıyız, ne kadar deli olduğumuzun farkındayız. Bizim üstümüze yıllardır plan yapmalarının nedeni de bu yollardan geçmektedir.

 Ve bize barbar diyen, gavur diyen Avrupalılar, "Dünyalılar" hiç bu sözden haberiniz var mı ? Dünya'nın en büyük komutanlarından biri olarak kabul edilen Napolyon'un Türkler hakkında şöyle bir tespiti vardır : " İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. "

 Bakın Rus Komutan Çarnayev Türkler hakkında ne söylemiş : "Türklerin yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte Türk, bu zekasıyla zafer kazanır, uygarlıklar yaratır ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa'nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı. "

 Bu sözlerden birkaç tane daha yazacağım, bari biz kendimizi bilelim diye. Bir Türk kendini tanısın, bilsin, yanlış öğrenmesin, yanlış öğretilmesine izin vermesin diye. Eğer biz kendimizi tanımazsak elin yabancısı gelir, bize söver sayar gider, biz ancak ağzının içine bakarız. Onlar bize karşı birleşmeyi büyük ölçüde başardıysa, biz de birlik olabiliriz. Tıpkı Kuvayi Milliye ruhu gibi...

 Ünlü yazar Lamartine de : "Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır" diyerek kendi gözlemini belirtmiştir. Özellikle yabancı milletlerin insanlanlarının sözlerini seçiyorum, bizim ne olduğumuzu bilen bilir. Barbarlık, gavurluk, soykırımcılık bizim gibi onurlu bir soyun değil, birçok şerefsiz milletin karakteristik özelliğidir. İnsanoğlunun yeryüzünde yaptığı en büyük iş çamur atmaktır. Sakın ha o çamuru biz kendi kendimize atmayalım.

" Türkler Kimdir ? "  diye seri bir yazı yazma kararı aldım bu yazıyı yazarken, ileriki zamanlarda onu da okuyabileceksiniz. Şimdi konumuza dönecek olursak. Dünya, Türklerin sonunu hazırlarken, dünyanın birçok yerinden birçok önemli insan Türklerle ilgili çok güzel sözler söylemişlerdir. Onlar bizim sonumuzu hazırlarlar, biz onların sonunu getiririz. İşte farkımız bu bizim. Vasiyetini yazan Türklere sataşmasın. Unutmayın ki Yavuz Sultan Selim ordusuyla doğuyu kan ağlatmış, Kanuni batıda düşmanı titretmiş, Fatih ise imkansızları başarmıştır. Atatürk ise adeta ölüyü diriltmiştir. Bunları bütün dünya biliyor. İşte bu yüzden üstümüze atom bombasıyla koştursalar da, elimizdeki sis bombasından tırsarlar. Biz değerlerimizin farkında olup onlara bağlı oldukça, bizim sonumuzu hazırlayacak bir babayiğit olamayacaktır. Şüpheniz olmasın. 


Diğer yazılarımı okumak için : http://www.ozgurroman.com/profil.aspx?uye=8050
Umut KaradaşYorumlar (5)
kemal kaya 9.08.2014 12:12
Evvela sözlerinizi kutlar,ve böyle bir düşünceye sahip olduğunuz için sizi tebrik ederim.
Biz türkler ki zamanının en güçlü devletlerini kurmuş,bağımsızlığa önem vermiş,her zaman milletini canından daha çok seven bir devlet olduk yıllardır...
Biz ki almanların dilinde 'güçlü türkler' olarak nam saldık,
selçukluda osmanlıda islamın sesi olduk,şimdide öyle olma çabasını yürüten insanlarız.
Aslında beni gözümde türkler bir ırk değil türkler bir devrim...
Hayattaki yegane üstünlüğüm türk doğmaktır.
Saygılarımla

Umut Karadaş 9.08.2014 12:48
Teşekkür ederim, söylediklerinize katılıyorum ama yazıda da değindiğim değerlerimizin farkına varamıyoruz...

İmkansız Çekoslovakya 9.08.2014 15:37
Çok iyi yazmışsın.

Umut Karadaş 9.08.2014 16:06
Eyvallah, teşekkür ederim.

Abiri Sebil 28.08.2014 10:09
Haklisiniz savasci ve bagimsizligina duskun bir irk olarak baya tehdit olusturuyoruz dis milletlerce...ama aslina bakarsaniz zulum denilen sey turklere degil muslumanlara yapiliyor gunumuz dunyasinda...Yarkent(dogu turkistan) ,Adi dahi duyulmayan Patani,Neredir nedir bilinmeyen Arakan,Daha yeni uzun sureli barisa giden ama tekrar bir katliamin yasanacagi muhakkak olan Filistin,Suriye ve daha nereeleeer nereler...insanlarda ozellille batidaki bu menfaat,yukselme,basa gelme,kan arzusu surdukce bunlar bitmez maalaesef arkadas...sukur ki ahiret var...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3994 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com