Denemeler

BEN'den Sonrası...
Okunma: 587
Dilay Tataroğlu - Mesaj Gönder


Elimde kalemim , yeniden yazmak istiyorum bazı şeyleri. Kim bilir beklide silmek eskileri.
Yaşamnın verdiği ağırlık gün geçtikçe artıyor. Sabır şerbetini yudumluyorum kimi zaman ve bazende gözyaşlarıyla yıkıyorum yüzümü. Sabrın sonu selamet ya hani , ondandır benim direnişlerim. Harfler kelimeleri , kelimeler cümleleri ,cümleler hisleri , hisler Ben’i , yada benden içeriyi arıyor gibi. Duygularıma tercüman olmak isteyenler henüz pek başarabilmiş değil. Anlatabilmek için , anlamak gereklidir çünkü. Beni anlamak , deveye hendek atlatmaktan farksızdır çoğu zaman…
Ya siz acılar , bırakır mısınız artık peşimi? Bırakında ben , ben olayım. Gerçek gülücükler saçayım karanlık dünyama. Yok mu hic aydınlanmaya hakkı , biraz da tebessüme ihtiyacı.
Oysa ben , Eylül’ün batmak bilmeyen güneşi olmayı nede cok isterdim. Engeller aşıldığında onlarda olacaktır eminim. Özlem denen ses çınlıyor kulaklarımda.Geçmişe duyduğum hasret yine beni benden aldı. Geri gelmeyecek günler olması ne kadar kötüdür , şayet yeni gelecek günler olsa bile..Hayat işte , çözene kolay çözemeyene karışık.Sanırım biraz başından ucundanda olsa cözebildim.Çünkü artık zoruma gitmiyor coğu şey, aksine hoşuma bile gidiyor.İnsanların acizliğini izlemek artık yüzümde acı bir tebessümden başka bir şey değil. Çoğu zaman sağır , bazen kör ve genelliklede dilsiz oluyorum.Hayat işte o zaman hayat oluyor ama hala ben , ben olmuyorum..
Söylesene bir cocuk yüreği kadar temiz olan kağıt parçası , Sen söylesene umutları bitmek tükenmek bilmeyen kalemim.. Ben ne zaman kendi benliğimle yüzleşebilicem ? Belkide yoktur buna cesaretim. Kalbimi , siyaha boyamasınlar benim.
Söyleceklerim , Yani duygularımın bir parça dahi olsa özetiydi bunlar. Yazsam roman olur aslında ama ben 3-5 satırdan ibaret olmasını tercih ettim. Güveniyorum aslında hiç olmazsa bi kendime bi yukardakine. Meçhuldur gerisi gözümde. Sözlerime burada son veriyor , herkesin yüzünden o bereket sacan gülücüklerin hiç eksik olmamasını istiyorum.
Gözyaşlarının sadece mutluluktan akması , tek üzüntünün yere düşünce dizlerin kanaması olması dileklerimle…Dilay TataroğluYorumlar (2)
Arzu NurSah 18.08.2014 12:25
Gonlum dilime dargin,dilim gonlume. gonlum duygularini anlatamadigi icin kizarken dilime,dilim anlatamayacagi seyleri dusundugu icin kiziyor gonlume... Hz.Mevlana
Allah sabredenleri sever,sabrinizin sonucsuz kalmamasi dilegiyle..

Dilay Tataroğlu 18.08.2014 15:07
Allah razi olsun bu iyi dileginiz için :) tesekkur ediyorum :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2294 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com