Denemeler

'' Yehova Şahitleri '' İsimli Terör Örgütü'ne Dikkat !
Okunma: 481
Mehdi Kaya - Mesaj Gönder


       Türkiye'de 60'ı aşkın yıldır ''sinsice'' faaliyet gösteren bu örgüte dikkat edin ! Bu örgütün kısa bir tanıtımından sonra, bu örgütün amacını ve ilkelerini açıklayacak, bunların ülkemize ne denli zararlı olduklarını açıklayacağım.
 
       Yehova Şahitleri ; nam-ı diğer Russel Tarikatı, 1872 yılında bir papaz olan Charles Russel tarafından kurulmuştur. Hristiyanlığa bağlı olan bir mezhep olmalarına rağmen, Hristiyanlar tarafından kabul edilmeyen,Yahudi ve İsrail sempatizanı bir örgüttür.Dünya genelin de yaklaşık 8 milyon üyesi bulunmaktadır. Ve bu üyelerin azımsanmayacak kadar bir kısmını, belirli bir mevkisi ve etki alanı bulunan kişiler oluşturmaktadır. Afrika'dan Avustralya'ya kadar her toprakta vaizleri bulunmaktadır. Ve bu insanları etkilemek için özel yetiştirilmiş vaizler, gerekirse ev ev dolaşarak broşür dağıtıp, çeşitli telkinler yapıp, aşağı da belirteceğim fikirlerini yaymaya çalışmaktadır. Türkiye'de Yehova Vaizlerinin sayısı azımsanmayacak kadardır. Bunlar ile ilgili sayısal verileri ispatları ile birlikte ''Yehova Şahitleri / Diyanet İşleri Bakanlığı Yayınları'' ilgili eserde bulabilirsiniz.
 
     * İdeolojileri ve Yaymaya Çalıştıkları Düşünceler :
     * Yehova Şahitleri , İslam peygamberini ve dinini yalancı kabul eder, ama Türkiye de faaliyet gösterebilmek için bu yönlerini gizlerler.
     * Yehova Şahitleri , Kan bağışı, organ bağışı ve askerlik görevlerini reddederler.Haram sayarlar.
     * Yehova Şahitleri , vatan,millet,bayrak,istiklal savaşı, ulusal marş, vatanın kurucusu gibi değer unsurlarını reddeder ve bunlara düşmanlık beslerler.
     * Yahudileri ve İsrail'i kutsal kabul eder ve onları benimsetme politikası güderler.
     
 
    Şimdi, yukarıda yazdığım maddeler içlerinde en önemli olanlarıydı. Daha fazla bilgi almak isteyenler yukarıda belirttiğim esere bakabilirler. Peki Yehova Şahitleri bunu neden yapıyor ? Çünkü ; Yehova Şahitlerinin inancına göre İsa Mesih yeryüzüne inecek, Armageddon adı verilen bir savaşta Yehova Şahidi olmayan insan-ruh tüm varlıklarla savaşacak ve onları yenilgiye uğratıp ''1000 Yıllık Krallık'' adı verdikleri krallığın , -bir nevi yeryüzü cenneti - temelini atacak. 
 
    Şaka gibi geliyor değil mi ? Ama öyle, düşüncelerinin bu olduğunu araştırarak bulabilirsiniz. Vaizlerin amacı da yukarıda yazdığım maddeleri insanlara benimsetmek ve onları sonsuz krallıkta huzur içinde yaşamaları için Yehova Şahidi olmaya davet etmektir.
 
    İsim vermeyeceğim ama, sitemizde var bunlardan. Yazılarını okumuş olan arkadaşlarımız anlamadılar sa bile artık anlayabilirler. (İsim isteyen olursa özelden yazabilirim.) Ey vatanımın ,vatanına bağlı ve uğrunda canını verebilecek güzel insanları ! Bu örgüt , bu hareket hafife alınacak bir hareket değil. PKK kadar tehlikelidir. BU VATAN HAİNLERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ ! 
 
 YORUMA HEP AÇIK OLDUM ...

Mehdi KayaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6358
2 Firari Fırtına 4418
3 Mustafa Ermişcan 3817
4 Hasan Tabak 3526
5 Nermin Gömleksizoğlu 3173
6 Uğur Kesim 3035
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2940
8 Sibel Kaya 2886
9 Enes Evci 2597
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1593 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com