Denemeler

Hey Aptal Beni Kaybediyorsun
Okunma: 660
Fatih ORTAKÇI - Mesaj Gönder


   
 
 
       Canım çok sıkkındı, neye sıkılıp üzüldüğümü bilmiyordum. Ama öyle bir sıkıntıydı ki
burama kadar gelmişti artık, yani öyle hissediyordum.  Bir gün aşırı isimle dolmuş telefonumun rehberini karıştırıyordum, sonra telefon rehberimde  sevdiğim, gerçekten sevdiğim bir kaç kişiyi (6-7) önümde duran kağıda not ettim. Sonra hepsini bir bir aradım ve hal hatır sordum ve sıkıntılı ruh halim yerini süper moral ve dinç bir vücuda bırakmıştı. Beş dakika öncesine kadar aşırı mutlu ve enerjiktim.  Sebebi ise uzaklarda uzun zamandır görmediğim kişilerin sesini duymuştum.
Bunun bana mutluluk verdiğini anlayınca şarkılarımı da değiştirdim bir süreliğine ve çok az düşündüm.
        Gelişine rövaşata çakmak sözünü tam olarak yerine getirmiştim. Artık öyle salakça şeylere kafa yormuyordum. Hayat devam ediyordu. Altı buçuk- yedi milyar küsur insan arasında gelecek kaygısı içinde olmuş, olan ve olacak insanın sadece ben olmadığımı anladım. Bu his bana düşünen insanın, düşündüğü şeyin önemini vurgulamama yardımcı oldu. 
     Şu kızı nasıl tavlayabilirim ya da herkes çok yakışıklı ben çok çirkinim yerine "Hey aptal beni kaybediyorsun" diyebildim.
       İnsan uzaktaki birinin; annesinin, babasının, sevdiğinin, kardeşinin, Dostunun  sesini duyduğunda aynı havayı solumanın verdiği mutlulukla ve aynı güneşte sabahı gördüğünü bildiğinden mutlu oluyor. Tıpkı bir müziğin sihirli sesi gibi karşıdaki kişinin dediği kalbe hitap ediyor.


Gecenin yazdırdığı bir yazı.
Fatih ORTAKÇIYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6327
2 Firari Fırtına 4389
3 Mustafa Ermişcan 3773
4 Hasan Tabak 3478
5 Nermin Gömleksizoğlu 3144
6 Uğur Kesim 3014
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2879
8 Sibel Kaya 2861
9 Enes Evci 2570
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:183 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com