Şiirler

aşkın adını sildim hafızamdan.............
Okunma: 886
tuğrul bekci - Mesaj Gönder


bu saatten sonra
ne üzülmeye ne göz yaşı dökmeye mecalim yok
bu saatten sonra
ne kahır çekmeye ne uykusuz gecelere gücüm yok
 
bu saatten sonra
ne seni sevmeye  ne senin gibilere  sabrım yok
bu saatten sonra
ne aşkı ne meşki yaşamaya bile isteğim yok
 
 
gör işte geride kalanı
gör yıkıp geçtiğin sözde aşkını
için rahatsa ,kalbin rahat atıyorsa
kelimelerin bile değeri sıfırın altında
 
tövbe ki ne tövbe
aşkın adını sildim hafızamdan
nefret ettim senin yüzünden
aşka tutunanlardan
 
tövbe ki ne tövbe
aşkı sildim duygularımdan
nefret ettim senin yüzünden
aşka tutunanlardan tuğrul bekciYorumlar (9)
orhan örs 17.09.2014 20:17
"Ne üzülmeye ne göz yaşı dökmeye mecalim var." demen gerekiyordu Tuğrul. Ha onu desen harika bir şiir mi çıkardı ortaya; elbette hayır ama en azından bir tek çekilebilirlik olurdu yazdığında!

Kumral Ada 18.09.2014 01:02
Bence konu güzel. Sözler sade. Bir şiirde elbette az çok yanlışlar olabilir. Bu da zamanla düzeltilir. Kimsenin hevesini kırmaya hakkınız yok.

Ali ASAFOĞULLARI 18.09.2014 01:55
Çalışmada sıkıntılar var elbet. Dikkat edin şiir demiyorum zaten.
Fakat güzel yürekli bir kardeşin şevkini kırmanın da manası yok. Bu şekilde tenkit edeceğinize hatalarını gösterseniz. Bir yol haritası çizseniz daha bir şık olmaz mı?

O yaşlarda yazdıklarım geldi aklıma. Sizler de acemice karalamalar yapmadınız mı hiç?

Daha iyi olmak için çok okumak lazım. Nazım tamam da Cibranı da bilmek lazım. Şemsi BELLİ'yi, Cahit Sıtkı'yı, A.Rahim Karakoçu, Aragon'u, Yunus'u, köroğlu'nu, WOLFGANG BORCHERT'i, Ahmet Arif'i vs vs...

Tabi mayasında olmalı şairlik biraz da insanın. Zorlamayla olmuyor...

Selamlarımla.

tuğrul bekci 18.09.2014 02:07
yorumlarınızı okudum teşekkür ederim sizlere..bir konuya açıklamak getirmek isterim ben burada anlık duygularımı dile getiriyorum..aslın şarkı sözü formatında yazıyorum..şimdi diyeceksiniz neden buraya yazıyorsun burası yerimi diye.insanlar buraya duygularını dökmek için yazılar yazıyorlar..hepimiz edebi şiirler yazamayız..zaten bu siteninde böyle bir kuralı yok..siz edebi şiirler yazarsınız kimisi keyifle okur kimisi sıkıntıdan patlar sonunu getirmez.eleştiriye sonuna kadar açık bir insanım merak etmeyin şevkim kırılmaz..Tuğba hanım Ali bey KİBARLIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..Orhan bey yazdıklarınıza kırılmadım alınmadım konunuzda gerçekten haklı olabilirisniz.bundan daha berbat yazılarımda var..ama ben devam edicem...saygılarımla

orhan örs 19.09.2014 18:48
Şarkı sözü formatı neymiş bilemedim ama sayende piyasada şarkı diye dolaşan o kadar zırvanın toplumsal temelini görmüş oldum. Demek ki böyle bir kitlenin hakkı en fazla o şarkılarmış.

Bazı şevkler kırılmazsa Ali, ilerde ortalık Serdar Ortaçlığa keser ki, insanlık daha büyük bir felaketle karşılaşmamış olur o saate kadar. Şevk kırmaya gerek yok dediğin şu yazının on kat daha niteliklisini arabeskle boğulmuş her semtin duvarlarında görebilirsin. Tuğrul da gidip o duvarlara yazsa hiç problem değil. En azından yazarı meçhul cümleler olarak kalır o duvarlarda. ama böylesi hem yazarı hem şevklendirmekle mükellef tayfayı komik duruma düşürür. Örnek için bakınız az yukarı!..

tuğrul bekci 20.09.2014 16:50
orhan bey bakın bey diyorum saygımdan ,Serdar Ortaç diyerek küçümsediğiniz kişi milyonların hayran olduğu bir insan..sizin galiba fazla evde oturup şiir yazmaktan beyninize oksijen gitmiyor...herkesin bir beğeneni alıcısı var..siz benim yazdıklarımı beğenmiyorsunuz ama az çok beğeneni vardır..siz niye herkese sataşıyorsunuz ki..bırakın insanlar istediğini yazsın..amacınız ne bu kadar sataşıyorsunuz millete..valla yaşınızı da bilmiyorum ama yaşı çok ilerlemiş insanlar böyle saldırıcı tutum sergilerler bunama gibi..vallahi bundan bin kat daha kötüsünü yazarım görürsünüz.. beni bıktıramazsınız ama ben sizi bıktırırım...

.... ............... 20.09.2014 20:04
Serdar ortacın ismi lazım değil şarkısını dinleyin.şarkıdan şiirden bu ne anlasın.KUŞ DİLİ ŞARKISINI DİNLEYEN İNSAN.

orhan örs 22.09.2014 16:59
Yaşım 930, Tuğrul! Umarım sen çok gençsindir de(mesela 6 yaşında) en azından az nitelikli yazabilmek için önünde uzun bir zamanın olsun!

Vayyy Duygu, sen de mi buralardaydın? Bak sana bir sürü yeni kanka ayarladım. Sayemde sosyal çevren genişledikçe genişliyor afacan!..

Kuş dili: http://www.youtube.com/watch?v=Hx3MGp19_4M&hd=1

tuğrul bekci 28.09.2014 04:19
beni aşağılamaya çalışıyorsunuz .ama üzgünüm alınmıyorum bile....kelimelere hükmetmeyi başarabilmişsiniz ama insanlarla nasıl diyolağa girilir öğrenememişsiniz..sanatçı insan duygusal insandır..saldırmaz, savaşmaz, kibirlenmez...benim yazılarım bu kadar üzgünüm..daha iyilerini siz yazıyorsunuzdur eminim..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6645
2 Firari Fırtına 4657
3 Mustafa Ermişcan 4149
4 Hasan Tabak 3801
5 Nermin Gömleksizoğlu 3411
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3346
7 Uğur Kesim 3229
8 Sibel Kaya 3119
9 Enes Evci 2801
10 Eyyup Akmetin 2479

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1142 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com