Hikayeler

kıssa bir hikaye
Okunma: 1346
kemal sakan - Mesaj Gönderanne çin işi porselen tabakta kiraz getirdi. hasta yatağımın başucuna oturdu. kalorifer peteğinin sıcaklığın yokladı ve üşüyor musun diye sordu öyle içten ve tedirgin o soluk sesiyle. kendi de ancak duyar gibi. sonra hadi biraz doğrul bakalım dedi. boştaki eliyle yastığımın altından tutup doğrulttu beni. annem ne vakit düşssem bir boşluğa ya bir dalgınlık eseri kör bir kuyuya elinde kiraz dolu bir tabakla gelir hadi ver elini bakayım der öylesine mümin bir eğilişle çekip alır beni karanlıktan kan kokulu belalardan. anne dedin mi duracaksın oracıkta. bir adım dahi atmaya vardırmayacaksın düşüncenin yaramaz ayaklarını. sonra anne diye inledim kankırmızısı kirazları yerken dalgın solgun esrimiş bir dille. buyur yavrum dedi tebessümle ve biraz daha eğilerek başıyla yüzümün iklimine. sanki senin gülümsemenden olmuş bu kirazlar, dedim.  annem mağrur ama tertemiz gülümsedi öyle de mahçup ağzının kenarı  bal rengi bir güneş gibi. sahi dedi belki öyle ama bilirim ne vakit üzülse kiraz o vakit ölür çocuk.
sonra van gogh çıkageldi nasıl oldu bilmedim. çıkıp geldi işte. bir hayvanı andıran hüzünlü kafasıyla çekildi kalorifer peteğinin yanına. bu kiraz ve anne ve hasta çocuk tablosu bunu nasıl da unutumuşum yaşarken. van gogh kirazları çizip işte dedi kiraza dönüşen anne ve hasta çocuk. naslı da unutmuşum çılgınca yaşarken fiyortlarda nasıl da unutmuşum büyük resmi. van gogh çekip gitti, nasıl oldu bilmedim. ama  masanın üzerinde kiraz resmi sanki annem biraz da ben gibi.
 kemal sakankemal sakanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6519
2 Firari Fırtına 4551
3 Mustafa Ermişcan 4036
4 Hasan Tabak 3687
5 Nermin Gömleksizoğlu 3307
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3200
7 Uğur Kesim 3140
8 Sibel Kaya 3017
9 Enes Evci 2714
10 Turgut Çakır 2378

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1999 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com