Hikayeler

Koca Aslan : Gıybetli Çakal ve Tek gözlü Kaplan 2.Bölüm
Okunma: 692
Kiraz Yapım - Mesaj Gönder


Koca Aslan ile Tek gözlü kaplan yillar sonra tekrar karsi karsiya gelmislerdir kaplan icindeki intikam atesi ile yanip tutusurken, koca aslan ise o gün kaplan'a merhamet edip öldürmediginden pismanlik duyar. Kaplan arkasinda askerleri ile koca aslan ile karsi karsiya gelir, diger yandan ise koca aslan'in karisi ve yeni dogan oglu siginacak yer aramaktadir giybetli cakal ise koca aslan'in karisi ve oglunu takipe almistir onlari izliyordur.
Kaplan koca aslan'a dogru yürümeye baslar bir an göz göze gelirler.
- Koca Aslan : Sana merhamet edip öldürmedim ama yillardir karsima cikmayinca seni öldü sandim meger yanilmisim seni öldürmemekle büyük hata yapmisim, simdi benden intikam almak istiyorsun öylemi bu sefer beni öldürmeyi basar eger beni öldüremes isen ben seni öldürürüm.
- Kaplan : Seni öldürmeyecegim, kaybettigim gözün bedelini ödeyeceksin bende senin iki gözünü birden cikaracagim koca kral.
- Koca Aslan : iste karsindayim, hadi gel cikar.
Tek gözlü kaplan bi an arkasina bakarak askerlerine isaret ederek saldiriya gecerler, koca aslan'in dostlari ile kavgaya tutusurlar, büyük meydan ise koca aslan'a ve tek gözlü kaplan'a kalmistir, ikiside güclerini toplayarak bir birlerine saldirirlar, ikisi arasinda kiyasiya bir rakabet gecer. Giybetli cakal ise kralice aslan'in ve oglu'nun pesinde olmaya devam etmektedir ikisini'nin karsisina cikar, kralice aslan oglunu arkasina alir.
- Giybetli Cakal : Acelen ne böyle kralicem.
- Kralice Aslan : Sende kimsin ?. yolumdan cekil.
- Giybetli Cakal : Yol sizin kralicem, gece biliyorsaniz buyrun gecin.
Kralice aslan giybetli cakal'a aniden saldirir ikisi arasinda'da kiyasiya mücadele gecer, kücük aslan sesi o kadar'da cikmasada kükremeye calisir, giybetli cakal kralice aslan'i altina alarak bogmaya kalkisir kücük aslan giybetli cakal'in üstüne atlayarak giybetli cakal'in sag kulagina pence atarak yirtar. Giybetli cakal kücük aslan'a vurarak onu sirtindan atar yere düsen kücük aslan oracikta bayilir, giybetli cakal kralice aslan'i bogarak öldürür, ve koca aslan'in oglunu alarak oradan uzaklasir. Koca Aslan ve Tek gözlü Kaplan arasindaki kavga kanli bir sekilde devam etmektedir, her ikisinin'de dostlari kavga sirasinda ölmüslerdir kimisi yarali olarak kavgayi sürdürmekteydi, tek gözlü kaplan bi an koca aslan:i altina alir tek gözlü kaplan pencesini kaldirarak koca aslan'in gözüne vurmaya kalkisir ve hamle sirasi koca aslan'a gelir bütün gücünü toplayarak kaplan'in pencesini pencesi ile tutar her ikisininde keskin tirnakli adeta kilic gibi ses cikarir, kaplan'i üzerinden atarak yere yigar, tam tek gözlü kaplan'i öldürecegi sirada giybetli cakal ortaya cikar...
- Giybetli Cakal : Dur koca aslan, eger kaplan'i öldürürsen oglunu bir daha göremezsin.
Koca Aslan, oglunun cakal'in elinde oldugunu görünce sasirir ama kralicesi'ni görmüyordu oglunu ve kralicesini tehlikeye atmak istemezdi, tek gözlü kaplan'i öldürmekten vazgecip cakal'a oglunu birakmasini söyledi.
- Koca Aslan : Ogluma zarar verme, sakin ona zarar vermeye kalkma.
- Giybetli Cakal : Öyleyse dedigimi yap, kaplan'i birak bende sana hem oglunu verim vede kralice'nin nerede oldugunu söylim.
Koca aslan tek gözlü kaplan'i birakarak ogluna baka durur ona zarar gelmesinden korkuyordur bu koca aslan'in korktu anlamina gelmez tabiki, giybetli cakal'in adi oyunudur bu. Tek gözlü kaplan sag kalan askerlerini yanina alarak uzaklasir.
- Kaplan : Tekrar görüsecegiz koca kral...
- Koca Aslan : Oglumu bana verin.
- Giybetli Cakal : Kraliceyi merak etmiyormusun, ogluna hicte örnek bir baba degilsin oglunu sana vericem ama simdi degil...
Giybetli cakal, koca aslan'in oglunu kaplan'in askerlerine vererek onlara uzaklasmalarini söyler, koca aslan oglunu kurtarmak icin onlarin pesine düstügü sirada, giybetli cakal  her tarafi toz duman ederek koca aslan'in cevreyi görmesini engeller, hizlica oradan uzaklasip izlerini kaybettirirler, koca aslan kendine geldiginde oglunu göremezdir etrafa kosturmaya baslar dostlari onu durdurur, koca aslan öyle bir kükrer'ki adeta koca orman sarsilir. Koca aslan kralice'sini aramaya kalkar önce onu bulup daha sonra ogluna ulasmanin yollarini deniyecektir.Dostlari'yla orman'in derinliklerin'de kralice'sini bulur ancak hareketsiz bir sekilde, kralice'sinin yanina gider ve cansiz bedeni ile karsilasir bu durum karsisin'da adeta dünyasi basina yikilmistir koca aslan'in kralice'sinin basinda göz yasi döker bir an gök yüzüne baka kalir, kralice'sinin intikamini ve oglunu bulmaya yemin icmistir. 
Tek gözlü kaplan yarali askerleri ve giybetli cakal ve cakal'in elinde oldugu koca aslan'in ogluy'la kaldiklari yere gelirler. Kaplan, giybetli cakal'a öfkelidir cakal'in üzerine dogru yürüyerek onu penceleri arasina alip duvara yapistirir.
- Kaplan : Neden koca kral'in oglunu öldürmedin'de buraya getirdin, sen ne yaptigini saniyorsun?.
- Giybetli cakal : Farkindaysam senin ve askerleri'nin hayatini kurtardim.
- Kaplan : Sen benim hayatim icin pazarlik yaptin, ben gerekirse canimi veririm canima karsilik pazarlik yapmak sanami kaldi cakaaallll!!!.
- Giybetli cakal : Biraz mantikli ol, koca kral'in oglu elimizde veliati gelecegin krali elimizde biz bundan böyle istedigimiz herseyi yapariz, koca kral bizi ariyordur belki ama bulamaz ki bulsada oglu elimizde ne yapabilir ki? oglunu riske atmayacak kadar aptal degildir heralde. 
- Kaplan : Ben yillardir bu ani bekledim onu öldürecek'ken sen herseyi berbat ettin, ama bir yandan'da iyi yaptin aslinda koca kral'in canini yapmak benim gözümün siziltisini azaltacaktir onun oglunu öldürerek.
- Giybetli cakal : Hayir! eger öldürürsen sen kaybetmis olursun senin koca kral ile hesabin var oglu ile degil, intakamin'i elbet alicaksin ama simdi degil zaten yeterince askerlerini kaybettin sag kalanlari'da kaybetmek istemiyorsan bir an önce tekrar savasmak icin iglesmelerini sagla.
Koca aslan'in yüreginde öyle bir aci vardir'ki bir yandan kralicesini kaybetmis bir yandan'da oglu düsmani'nin elindedir, kralicesine son vazifesini yaparak ona bir mezar yapar basinda göz yasi döker kralicesi'ne bir söz verir.
- Koca Aslan : Kralicem, seni koruyamadim oglumuzu koruyamadim bu koca orman'a kral size baba olamadim, ben simdi sensiz ne yapacagim ?, Ama senin bana verdigin gücle sevginle herseyin'le sana söz veriyorum ki, senin intikamini alacagim oglumuzu bulacagim yerinde rahat uyu koca kral'ini asla gücsüz görmeyeceksin sana söz veriyorum kralicem...
Koca Aslan buruk bir sekilde kralice'sinin mezari basin'da ayrilir krallik tahtina döndügün'de cok sayida dostu hayatini kaybetmistir yarali kurtulanlar ise dostlarina mezar yapar, koca aslan bi an tahti'na bakar o tahta oturmayi hakketmedigini düsünür oglunu bulana dek o tahta oturmama'ya and icer...
Aradan günler günler günler gecer, koca aslan bir gün orman'in en yüksek yerinde yanliz basinadir koca orman'i izlemektedir oglunun kokusunu icinde hissediyordu yasadigindan emindi onu bulmak icin herseyi yapar gecen günler'den sonra dostlari'da kendilerini toparlamislardir koca aslan ile tekrar savasmaya hazirlardi.
Koca aslan'in oglu bir mahsen'de tutuluyordu mahse'nin kapisin'da tek gözlü kaplan'in askerlerin'den ikisi vardi, kücük aslan rüyasin'da kralice'yi yani annesini görmüstü yesilliklerle kapli bir yerde pirip piril parlayan günesin altin'da kosuyordu kücük aslan kendini kaybolmus hissediyordu bir an annesini gördü, annesine dogru yaklasmaya calisiyordu ancak annesi ona dogru gelmiyordu o yaklastikca anne uzaklasiyordu.
- Kücük Aslan : Anne neden benden uzaklasiyorsun, korkuyorum anne yanima gel.
- Kralice Aslan : Benim oglum koca kral'in oglu hic birseyden korkmamali, korkma yavrum baban yanina gelecek.
- Kücük Aslan : Sende gel anne beni yanliz birakma, anneeeeeeee!!!...
Aniden uyani verir kücük aslan, kanter icinde kalmistir nefes almakta güclük cekiyordur.
Giybetli cakal, tek gözlü kaplan'in askerleriy'le bir araya gelir onlari kandirip kendi safina cekmeye calismaktadir. Kaplan'in askerleri'ne koca aslan'in kralicesi'ni kaplan'in öldürdügünü koca aslan'dan korkup oglunu kacirdigini ve intikam sirasini yitirdigini söyleyerek hedefte "siz" varsiniz diyerek onlari yalanlarina ortak eder.
Askerler ne yapacagiz diye sorarlar giybetli cakal'a, cakal ise "benim yanimda saf alirsaniz benim dediklerimi yaparsaniz koca ormana biz hükmederiz" diyerekten onlari böylelikle safina katmis olur. Tek gözlü kaplan, koca aslan'a tekrar saldirmanin planlarini kuruyordu giybetli cakal'in hedefi ise tabiki baskaydi, en kisa zaman'da tek gözlü kaplan'i ortadan kaldirip orman'a hükmetmenin hayaliyle yasiyordu, giybetligi'ni tek gözlü kaplan'in askerlerin'den cogunu kendi safina alarak yapti sira cakalligi'na gelmisti oda planlar kuruyordu. Mahsen'de tutulan kücük aslan oradan kurtulma'nin yollarini ariyordu ama kücük oldugun'dan o gücü kendin'de yeterince görmüyordu ama kücük olmasina ragmen babasi koca aslan gibi cok zekiydi, mahse'nin kapisi bir an acili verdi askerlerden ikisi iceriye girdi kücük aslan ölü numarasi yaparak askerleri aldatmaya calisiyordu, askerler kücük aslan'a dogru yaklasmislardi ona yiyecek getirmislerdi ancak kücük aslan'in nefen almadigini anladiklarin'da bi an öldügünü düsündüler öldügünden emin olup ellerinin bagli oldugu zinciri cözdüler koca aslan hafifce kendini yere atti nefesini tutuyordu ama dayanacak gücü kalmadi ve harekete gecmeye karar verdi birden bire ayaga kalkti zincirlere asilara askerleri ayaklariyla hizlica vurarak yere devirdi hemen kacmaya calisti hizlica kostu askerler kendini toparlayarak pesinden kostu, kücük aslan koca koca taslarin üstünden atlayarak kosmaya devam etti, tam kurtuldugunu sandiki bir an kendini bir cukurun icinde buldu cukurdan cikmaya calisti ama basaramadi, o an giybetli cakal geldi pis pis siritiyordu "nereye ufaklik"
diyerek kücük aslan'i düstügü cukurdan askerler'le birlikte cikardi tekrar mahsen'e götürüldü gücsüz ve halsiz düsmesi icin kendisine yemek ve su verilmesi kesildi.
Tek gözlü kaplan ise kücük aslan'in mahsen'den kacmasina sebeb olan iki askerini ölümle cezalandirdi, diger askerlerine tertbiri elden birakmamalarini söyledi.
Koca Aslan'a bir mesaj iletilir bu mesaj yüce aslan'lar tarafindan gelmistir mesaji alan koca aslan, yüce aslanlar'la görüsmeye gider, yeraltinin derinliklerine inerek karsisin'da bir magara görür magaraya dogru ilerlerken onu siyah tüylü aslan muhafizlar karsilar'lar yüce aslan'larin yanina götürürler. Koca aslan yüce aslan'larin huzuruna cikar, mesajinizi aldim karsinizdayim.
- Yüce Aslan (birincisi) : Basina gelen hadiseyi duyduk ve cok üzüldük acini paylasiyoruz ama oglunu bulmadan önce bilmen gereken bazi seyler var.
- Koca Aslan : Nedir ?.
- Yüce Aslan (ikincisi) : Cakallar diyarin'dan ormanimiza gelen ve ormanimizi kralligini ele gecirmek isteyen bir cakal var.
- Koca Aslan : Ormani ele gecirmek mi ?.
- Yüce Aslan ( ücüncüsü ) : Evet ormani ele gecirmek, sahip oldugumuz herseyi biliyorlar ve büyük bir oyun kurdular oyunu baslattilar hedefteki kisi sensin koca kral.
- Koca Aslan : Kim bu cakal ?.
- Yüce Aslan ( birincisi ) : Giybetli cakal, öyle oyunlar oynuyor ki, kirk yil dostluk kurdugu kisiler bile onun bu oyununu hic bir zaman anlamadi taki yok olana kadar, simdi hedefleri bizi yok etmek bunun icinde düsman'in yani tek gözlü kaplan'i kullaniyor onun sayesinde oyununu oynayip kisa sürede ormani ve kralligi ele gecirmeyi hedefliyor ve bizleride yok etmeyi'de tabiki.
- Koca Aslan : Peki ne yapabiliriz ? ne öneriyorsunuz ?.
- Yüce Aslan ( ücüncüsü ) : Oglunu nerede tuttuklari'ni biliyoruz, evvela oglunu kurtar seninle pazarlik yapacaktir giybetli cakal, yoksa coktan öldürürlerdi.
- Koca Aslan : Bana oglumu nerede tuttuklarini söyleyin...
 
Koca Aslan yüce aslan'lardan oglunun tutuldugu yeri ögrenir ve dostlari'ni toplayarak mahsene dogru yol alirlar ancak onlari mahsen'de büyük bir tehlike beklemektedir...
ikinci bölümün sonu, gelecek bölümde görüsmek dilegi ile...
 
HIKAYE :
SONER SONKAN
KAAN BIR 
 
 
 
 
 Kiraz YapımYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6358
2 Firari Fırtına 4418
3 Mustafa Ermişcan 3817
4 Hasan Tabak 3526
5 Nermin Gömleksizoğlu 3173
6 Uğur Kesim 3035
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2939
8 Sibel Kaya 2886
9 Enes Evci 2597
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:437 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com