Denemeler

Evrenin Gizemine Yönelik Meraklarım 2
Okunma: 703
Umut Karadaş - Mesaj Gönder


Evrenin Gizemine Yönelik Meraklarım 2


  İlk yazıda da bahsettiğim üzere bu başlık bir seri yazısı halini alacaktı ve şimdi de ikinci yazı ile karşınızdayım. Yine aynı yolla sorularımı sizlere ileteceğim ve cevap bekleyeceğim. Benim de illaki her sorunun cevabı hakkında bazı teorilerim var ama zaten asıl amaç bunları teorilikten biraz sıyırıp gerçekliğe yakınlaştırmak olduğu için ilk yazıda da belirttiğim gibi yine yorumların değerini belirtiyorum. Bu konuda bazı şeyleri elde edebileceksek veya elde etmeye çalışacaksak başvuracağımız ilk yer aklımız olacaktır ve akılın akıldan üstün olduğunu biliyorsak, fikir beyan etmek kesinlikle bize seviye atlatacaktır. Şimdi daha fazla uzatmadan sorulara geçmek istiyorum.


1-)  Bir önceki yazım " Milattan Önce Teknoloji Çok Daha İleriydi" (Okumayanlar için : http://www.ozgurroman.com/romanlar/sayfalar.aspx?rid=27200) adlı yazımda bir ayete değinmiştim, ardından üstünde biraz düşündükten sonra aklımda daha farklı teoriler ve sorular oluşmaya başladı. İşte bahsettiğim Mü'min Suresi - 82.Ayet :
"Onlar yeryüzünde dolaşmadılar mı ki? Onlardan öncekilerin akıbetleri nasıl oldu baksınlar. Ve onların çoğu, kuvvet ve eserler bakımından yeryüzünde kendilerinden daha üstündüler. Fakat kazanmış oldukları şeyler, onlara fayda vermedi."
Açıkçası arkası fazla dolu bir ayet olduğunu ve gizem ve şifrelerle dolu olan Kuran-ı Kerim'in bir sırrının da bu ayette gizlendiğini düşünüyorum. Sanki bağıra bağıra bir mesaj veriyor gibi. Onlar bu hataya düştüler; ama siz düşmeyin der gibi. Onlar kuvvet, teknoloji vb. şeyleri kazandılar ama hiçbir işe yaramadı ona göre hareket edin demek ister gibi. Ve bizde yavaş yavaş o üstün teknolojiye ve güce ulaşıyoruz. Şimdi sorulara gelelim :

Sizce geçmişteki insanların yaptıkları büyük hata neydi de bu zenginlikleri hiçbir işe yaramadı ?

Ve

Giderek gelişen teknolojimiz ile yüksek mertebeye ulaşıyoruz, sizce onların yaptığı hataları yapacak ve tarihin tekerrür etmesine neden olacak mıyız ?

  2-)  Tarihin derinliklerine inip kaybolmanın aksine elimizde somut bulgularla yukarı çıkmayı her zaman yeğlemişimdir ve bunun üstüne çalışmalar yapmışımdır. Ama hala ortada birçok bilinmezlik içeren olay vardır bunlardan bir tanesi de efsane Mu Kıtası. Şahsen Mu Kıtasının varlığına sonuna kadar inanan biriyim, hatta bunun üzerine bir yazı yazarak düşüncemi de açıklayıp, pekiştirmiştim. Mu Kıtası sakinleri teknoloji bakımından yine çok ileri bir medeniyetti, bu da üstteki soruyla bu sorunun uzak akraba olduğu gerçeğini önümüze seriyor. Mu Kıtası batmadan önce bir grup yerlinin dünyanın farklı bölgelerine dağıldığı ve medeniyetler kurduğu biliniyor. Ama o günlerden sonra teknoloji ve insanlık bir düşüşe geçti. Mu'nun altında bir teknolojiye inildi ve tekrar oraya yükseliş için çalışmalar başladı. Ya da bir grup insan hala çok ileriydi ama diğer cahil kesim içerisine asimile oldu. Her neyse kafaları karıştırmadan sorulara geliyorum  :

Mu'nun sahip olduğu yüksek teknoloji ve ileri medeniyet hali nasıl bir anda düşüşe geçti ? Azınlık halde kalan Mu sakinleri, yerel halk arasında asimile olmuş olabilirler mi ?

Veya

Azınlık haldeki Mu sakinleri kendi kendilerini korumayı başarmışlar mıydı ? Bu kapsamda Agarta efsanesinin gerçeklik payı ne kadar yüksektir ? Hala içimizde yaşayan gizemli insanlar olabilir mi ?


3-)  Bu soru aslında her iki sorunun karışımı ve muhtemel teorik cevaplarından biri gibi olacak. İkinci soruyla biraz daha bağlantılı olduğunu vurgulayarak, dünya içinde dünya olabilir mi bunu sorgulayacağız. Belki bizden çok daha ileri olan medeniyetler şu an aynı evrende ama başka bir boyutta yaşıyorlardır ? Uçuk gelmesi normal ama kesin dille inkar edemeyeceğimiz teoriler bunlar, çünkü evrenin sınırlarını bilmiyoruz. Soru belli olduğundan dolayı daha fazla uzatmak istemiyorum ve sorulara başlıyorum.
Evrende başka bir dünya ve içinde yaşayan insanlar olabilir mi ? Olabilir ise bu insanların ileri medeniyetten kalma insanlar olduğu söylenebilir mi ?

Ve

Dünya içinde dünya deyince akla ister istemez paralel evren teorisi geliyor. Bu bağlamda paralel evren teorisi ne denli gerçeklik payı taşır ? Eğer başka bir dünya varsa ve içindeki insanlar geçmişten kalma teknolojinin üst ürünü insanlar değilse, paralel evren teorisine bir adım daha yaklaşmış olmaz mıyız ?


Üç sorunun dolayısıyla bir yazının daha sonuna geldik. Üçüncü yazıda da görüşeceğimizi tekrar hatırlatarak, bu sorulara uygun cevaplar verebileceğimiz veya teoriler sunabileceğimiz umuduyla konuya noktayı koyuyorum.Umut KaradaşYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4494
3 Mustafa Ermişcan 3955
4 Hasan Tabak 3618
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3111
7 Uğur Kesim 3095
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2338

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:547 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com