Denemeler

DENGENİN İCİNDEKİ DENGESİZLİK
Okunma: 548
sessiz yazar - Mesaj Gönder


Otururken birden aklıma geldi. Dengesizlik. Ülke duzeninde ki. Çok değişken bir ülkeyiz. Mesela 10 yıl öncesinde zayıf insanlar yerine balık etli insanlar begenilirken şu anda zayıf insanlar tercih ediliyor güzellikte. O kadar yıpatıcı ve küçük düşürücü buluyorum ki anlatamam. Sürekli insanları bi kaba sokma çabası var bu duzensizlik abidesi duzende. 10 yıl önce zayıf insanların olmadığı gibi şu anda ki kilolu insanların ne suçu var? Neden illa o vücut yapısında olması gerekiyor güzel olmak için? Neden illa o kıyafetleri giymesi gerekiyor? Basma etekle neden şık olunmuyor tabiri caizse? Kim koyuyor bu yıkılasıca kuralları? Kim ayrıştırıyor millet bütünlüğünu? Bi yerde okumuştum mesela ; neden prensesler topuklu uçuş uçuş elbiseli pembe etekli kızlar oluyor ki diyor yazar. Benim prensesim spor ayakkabi giyen futbol oynayan biri neden olamıyor diyor. Haksız mı ? Kısıtlıyoruz kendimizi. Zorluyoruz. Hiç önemi olmayan şeyler için ne çabalar, ne emekler veriliyor. Emek vermemiz gerek onca şey dururken insanlara nasıl güzel ( ki bu tartışılır) görünbilirimin hesabını yapıyoruz. Yanlış yapıyoruz. Çok yanlış...sessiz yazarYorumlar (1)
Esila Korada 5.02.2015 23:51
Sana katılıyorum. Bir şey aşırı popüler oluyorsa, aşırı seviliyorsa, idealler buna göre belirleniyorsa ve herkes bu tür bir konu hakkında aynı düşünüyorsa bunda bir şey var demektir. Bu şey nedir biliyor musun? Basitliktir... Bu yüzden bence takılma böyle şeylere. Ama bunu dile getirip böyle düşünenlere karşı düşündüklerini belirtmen çok mantıklı.. :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2351 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com