Denemeler

Küçük Bir Kız Çocuğum ( Okunmaya değer )
Okunma: 892
Ozan Kutlu - Mesaj Gönder


Ufacık bir kız çocuğuyum ben. Konuşmasını yeni öğrenmeye çalışan minik bir kız çocuğu misali. Hiç konuşamadım aslında , hep susturuldum. Birşeyler söylemeye çalıştım, çaba gösterdim ama, gözlerim yaşlı bir şekilde yine susturuldum. Neden kovalayan ben olmadım hiç , neden hep gülen ben olmadım ve neden ben hep omuz oldum , yaslanılacak çocuk hep ben oldum neden. Ben çocukluqumu hep acısıyla yaşadım , tatlısıyla yaşayamadım hiç.
Karşı sokakta inşaat halindeki bir evin önünde , kumla oynadıqım günleri hatırlıyorum da , ne güzel qünlermiş diyip efkarlanıyorum . Kumlardan tünel yapardık , yaptıqımız o tünellerden ellerimizi birleştirirdik . Ellerimiz birbirine deydiği vakit yüzümüzde gülücükler meydana gelirdi. İşte o an dünya benim olurdu sanki. Bu düşünceyi beslerken o dünyam yok oluverirdi her zaman. Çünkü ellerimizi tünelden çektiğimiz vakit tünel yıkılıverirdi , tıpkı benim hayallerim misali. Sanki bilerek yıkılmış gibi suçlu ben olurdum. Üstümüzü başımızı kirletirdik , küçük bir mutluluk için. Aslında kirlenen kalbimizin , yüreğimizin ta kendisiydi.
 
Gözüm yaşlı bi şekilde arkamı dönüp , oyun alanından ayrıldığımda , anneme hesap verme korkusu sarardı bi anda. Ben çocuktum, hiç bir şeyi bilmezken bana söylenen kötü sözlerde neyin nesiydi. Kap karanlık okul yıllarımda vardı benim. Kalem tutmayı , tutup yazmayı , yazıp okumayı ve okuyup paylaşmayı ne çok severdim , aslında okulu severdim ben. Görmek istemediğim , hatta aynı nefesi paylaşmak istemediğim bir çok insan vardı bu hayatta. Ben büyüdüm ve artık bazı şeyleri somutlaştıra biliyorum kafamda. Neyin ne olduqunu biliyorum artık.
 
Ve seni gördüm . Seni gördükten sonra anladım. Çünkü hayatı ben seninle tanıdım. Bir çok soru işaretleri vardı kafamda. Hatta vazgeçmek istedim yapamadım . Ben senden vaz geçemedim . Sevgi nedir bilmezken bi anda kendimi koskoca bi sevginin içinde buldum. '' Nasıl gece , günüdüze inat edip bir birlerini kovalıyorsa , nasıl yaz , kışa inat edip yarışıyorsa ve hayat nasıl bizlere inat edip halen devam edebiliyorsa , bende yazılan kadere inat seni sevmeye devam ediyorum. Sende önce kimse girmedi hayatıma sen benim ilk gözağrım oldun. Sana öyle bağlanmışım ki, en ufak bi acı hissetiğinde ,sanki o acıyı ben içimde yaşıyormuş gibiyim. Senin acı çekmene dayanamıyorum açıkçası, çünkü ben tüm çocukluqumla , tüm saflığımla seviyorum . Hayatı ben seninle yaşadım , seninle geçirdiğim her anı durdurmak istiyordum , zamanın su gibi akıp gitmesini hiç istemiyordum. Çünkü ben , senin yanında hattinden fazla mutluydum. İnanırmısın aslında mutluluğuda seninle öğrendim.Çünkü ben çocuktum hiç mutlu olamamıştım ve ben halen küçük bir kız çocuğum.....Ozan KutluYorumlar (3)
zeynep önel 1.03.2015 19:01
yüreğine sağlık kardeşim

Ozan Kutlu 1.03.2015 20:23
Allah razı olsun ecmain inşallah.

elif nur 28.03.2015 19:53
çok güzel olmuş :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6763
2 Firari Fırtına 4749
3 Mustafa Ermişcan 4245
4 Eyyup AKMETİN 3906
5 Hasan Tabak 3902
6 Nermin Gömleksizoğlu 3504
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3449
8 Uğur Kesim 3307
9 Sibel Kaya 3208
10 Enes Evci 2890

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:622 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com