Çocuk Kitapları

животные
Okunma: 718
ARZU GÜNEŞ DEMİR - Mesaj Gönder


Ormanlar yıllarca bir çok hikayeye misafir olmuş ve olmaktadır.İşte böyle güzel bir hikaye.Ormanda hakimiyet bildiğimiz gibi her hikayede aslandadır ,ama aslında hepsi eşittir.Çünkü hepsi mükemmel canlılardır.İşte tüm Hayvanların eşit olduğu güzel bir orman hikayesi. Yarpraklar sallanıyordu dallarda, sürü sürü kuşlar geziyordu yükseklerde ,kimiyse melek yavrularıyla mutlu bir şekilde yuvasında.Bu orman yıllarca kardeşliği ve barışı görmüştü ve görecekti.Bu huzur ortamı asla bozulamayaxak kadar kenetlenmişti .Hayvancıkların her biri bir yerde görevlerini yapıyorlardı Çünkü yakında hep beraber barış içinde yaşamalarının yirmi bininci yılı olcaktı, bu bilgi onlara atalarından kalmıstı.Şenlik hazırlıkları devam ediyordu. Tavşanlar havuçlarını özenle öğütüyordu , büyük parçalarla ise havuç salatası yapıyorlardı.Minik öğütülmüş parçaları Karıncalar ve böcekler taşıyordu.Fil , Zürafa ve Ayı ağaçlardan meyve topluyorlardı.Büyük kuşlar bu meyveleri şenlik alnına götürüyor ve öğütebilecek olan tavşan, köstebek ,sincap gibi hayvancıklara veriyorlardı.Bu öğütülmüş parçaları ise minik kuşlar , kelebekler yükseklere çıkarıyorlardı. Tabi birde işin sanat alanı vardı.Ressam Aslan resim çiziyordu hepsinin bir bütün ve mutlu olduğunu gösteren bir resim.Kanguru ve koala ise şarkı sözleri hazırlıyordu.Papağan,Güvercin,Martı,Ağackakan,Karga ve diğet tüm kuslar isr dans hazırlıkları yapıyordu.Tabi şarkı söyleyenleri ve müzik aleti çalan yeteneklilerini de unutmayalım. İşte parti zamanı, tüm Melekler huzurlu, olması gerektiği gibi.Her yerde mutluluğun simgesi.Birlikte herşeyi başaracagımızın , barış içinde olunca mutlu olacağımızın göstergesi bir hikaye.


Başlığım Rusçadır , türkçe anlamı Hayvanlardır.Bu eserim çocuklara özgü onların daha çok ilgisini çekcek bir hikayedir.Aynı zamanda birlikte her işin biteceğininde simgesidir.
ARZU GÜNEŞ DEMİRYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3955
4 Hasan Tabak 3618
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3111
7 Uğur Kesim 3095
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2338

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:969 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com