Şiirler

Bir gökyüzü sabahı
Okunma: 1036
oğuz kızar - Mesaj Gönder


Karanlık,soğuk ve kirli caddeler anlatıyordu ruh halimi.Yürüdüğüm her sokak sararmış bir fotoğraf misali eski,bir o kadar da değerliydi. Sonbaharın konuk olduğu her ağaç bir köşeye çekilmiş,yalnızlıkla mücadele ediyor,adeta bir savaş veriyordu.ama bir balık koca okyanusu yenebilir miydi? titizlikle koruduğu inci yapraklarını feda etmiş,yüzünde bir buruklukla bekliyordu baharı,bekliyordu iste.
Yeni boyanmış duvarlar,bir polis sireni ve bir hatıra saklıyordu bugün İstanbul.bayatlamış çayların hatırlattığı çocukluk anılarıyla yakılan tütünlerin kokusu ve tüm güzelliğiyle Üsküdar sahili.
Parça parça dökülen anıları toplamak,yıkılan hayalleri denize dökmek için güzel bir gün.hadi durma bir sigara yak demiştim o zaman. dökülen her kul mührü olsun son mektupların,yarim kalmış sözlerin.belki bir koku bile sığardı o mektuplara,mutluluğun kokusu olurdu o.senin kokun olurdu.
İstanbul dalgalanıyor yorgun teknelerde. Komşularım çoktan yatmış. Sessiz bir çığlık duyuyorum sanki denizin en dibinden,hiddetle vuruyor sahile Üsküdar'ı kıskanırcasına.
yüzüme birkaç su damlası sıçrıyor.
Ve tabi ki beklemek.her ne olursa olsun "neyse" diyebilmek.yada ağlayan bir gökyüzü altında ağırlaşmış toprakla dertleşmek.
Sokaklar boş,her zamanki gibi.sessiz.
Vicdanım rahat, elvedalarla süslenmiş birkaç isim var hafızamda,bir tasa bağlayıp atmak istediğim maviliklere.
Bir simitçi tezgahı var yanımda.Yaşlı bir adam başında.Gözleri kısık,uzaklara dalmış.Martılar kıskanıyor simitçiyi,ben kıskanıyorum martıları.
Bir de güneş var tabi,batması yakın.kan kızılı.bir yara gibi delmiş gökyüzünü acımasızca, Bulutların feryadı arasında.
Ve hep derim ya eski bir gramofon çalarmış sahilde,bir paket sigara daha bitermiş o çalınca.Ve bir elveda daha atılırmış denizlere,bir balık daha ölürmüş sessizce.bir adam terk edermiş denizi,sigarası bitmeden,vakitsizce.oğuz kızarYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6605
2 Firari Fırtına 4625
3 Mustafa Ermişcan 4113
4 Hasan Tabak 3766
5 Nermin Gömleksizoğlu 3378
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3304
7 Uğur Kesim 3201
8 Sibel Kaya 3087
9 Enes Evci 2774
10 Turgut Çakır 2427

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:707 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com