Denemeler

ÖTEDEKİ MEŞAKKAT
Okunma: 655
sadakat soysal - Mesaj Gönder


Rahata düşkünlüğün sebep olduğu en büyük rezalet,tembelliğin bu dünyada insana acı çektirdikten sonra birde ahirette azaba mahkum etmesidir..Ahiret yolculuğu için hazırlık yapmayan tembel kimseler dini yaşamak ve yaymak,insanlara gerçekleri anlatmak,namazı kılmak, zekatı vermek,oruc tutmak gibi üzerlerine vazife olarak verilmiş görevlerinden kaçarak güya görünüşte bu mesuliyetlerinden kurtulmuş olacaklar....Fakat bilmiyorlarki bunun karşılığı olarak yasadığımız bu dünyada da çok büyük zahmetler çekecek ve ötede yani ölümden sonra da bundan sorumlu tutulup acı , ızdırap çekmeye devam edeceklerdir..işte bu yüzden tembellikten sürekli allaha sığınmalıyız...Kuran-ı kerimde geçen bir ayette de:İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır.Çalıştığının semeresi ise ileride mutlaka görülecektir denmektedir....sadakat soysalYorumlar (1)
emrah sezer 27.09.2015 21:28
dediklerin dogru ama keşke namazla oruçla vs. dinin ritüelleriyle koca bir din olan islam yaşansaydı ve ödül olan cennet kazanılsaydı.
aslında sorun tembellik değil dinin toplum ve bireyler tarafından basite indirğenmesi dinin ritüelleriyle veya ayda bir gidilen cuma ve ardından koşarak çıkılan aynı cuma.
tırafik ışıkların para isdeyen çocuğa verilen para yok sudan karınca kurtarmak da falanlar filanlar
insanlar butür ABD'ki inaçsız insanların bile yaptıkları iyilik kavramını dinle ilişkilendirdikleri için islam kitap'dan değilde anne babadan sorgulanmadan öğrenildeği için. bu gün bütün suç tembellik veya müslümanım denipde alakası olmayan safsatalar adı altında toplandı...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6359
2 Firari Fırtına 4419
3 Mustafa Ermişcan 3820
4 Hasan Tabak 3527
5 Nermin Gömleksizoğlu 3174
6 Uğur Kesim 3036
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2943
8 Sibel Kaya 2888
9 Enes Evci 2598
10 Turgut Çakır 2288

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2843 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com