Denemeler

Bir Kadın Bir Adam
Okunma: 625
Ayşe Valentina - Mesaj Gönder


Karanlık
Gün ışığını kaybetmiş gecenin diğer yarısı olan,evrenin üstünü umutsuzlukla kaplarken fanilerin içini yakan ,ay ışığında umuda boğan ,alacakaranlıkta ki sezgilerden ibarettir..
Ve kadın sorar;
"Her karanlık bir gün ışığıyla  yok olurken neden ruhumuzu boğan karanlıklar sadece ayın ışığında kalıp gün ışığına kavuşamıyor ? "
Adam cevaplar ;
"Karanlıkta boğulan ruhumuz,gün ışığından fazlasıyla korkar.Çünkü alışmıştır karanlıkta yaşamaya. Ne zaman gün ışığı görse gecenin karanlığı aklına gelir ve saklanır. Bir önemi de yoktur artık gün ışığının.."
Kadın tekrar sorar;;
"Ama gün ışığı,karanlıktan çıkış yolu,mutluluk olsa bile mi yine  önemi kalmaz.?"
Adam ;
"Ruhunu aydınlatmaya yetmiyorsa gün ışığı ne faydası olur ki ..Işığın az olduğu yerde ne mutluluk vardır nede bir çıkış yolu ,kurtuluş.."
Kadın;
" Tabi ki ama gecenin karanlığını aydınlatan ay ışığına ne demeli o zaman?"
Adam;
"Ay ışığını da umut diyelim.Hep karanlıkta olacak ruhunu biraz da olsa yanlız aydınlata bilecek olan ışık odur.Belki hiç gün ışığı gibi aydınlık olamayacak.Bu yüzden oda senin umudun olmalı ki,karanlığın içinde hep o ışığı araya bilesin.
Kadın;
"Ay ışığı umut olursa gün ışığının bekleyişi zamanla daha da karanlığa sürekleyecek ve de elinde olan tek umudunu da  senden almış olmayacak mı..?"
Adam;
" Kimi umutlar ne kadar beklersen bekle hiç bir zaman gün ışığına kavuşmaz hep ay ışığında kalmaya mahkumdur. Çıkış yolu yoktur onlar için ve hep alacakaranlıkta kalırlar...
Kadın son kez ;
"Evet haklısın kimileri karanlıkta kalıp gün ışığının kurtuluşunu beklerken kimileri de alacakaranlıkta umudunu bekler. Ve hep bir çelişkili çıkmaz yollar olacak. Gün ışığının bile  gecesinin üzerini örten yalnızlığı karanlığı vardır. Hiç bir zaman gün ışığıda gecenin karanlığında kaldığı gibi kalamaz..Hep böyle değil midir her  gecenin bir gün ışığı,her gündüzün de bir ay ışığı vardır.." 


Alacakaranlık ile Karanlık arasında ne fark olabilirdi ki?
 
Adam'ım Teşekkürler... 

Ayşe ValentinaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6493
2 Firari Fırtına 4530
3 Mustafa Ermişcan 4013
4 Hasan Tabak 3663
5 Nermin Gömleksizoğlu 3286
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3168
7 Uğur Kesim 3125
8 Sibel Kaya 2997
9 Enes Evci 2694
10 Turgut Çakır 2366

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4599 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com