Denemeler

Hayat
Okunma: 737
Tuğçe Şenkalasın - Mesaj Gönder


              Hayat tıpkı bir yol şeridi gibidir aslında. Kimi zaman dönemeçli,kimi zaman düpedüz ve kimi zaman uçsuz bucaksız sanki hiç bitmeyecekmiş gibi..
             Aynı zamanın bize oynadığı oyun gibi işte hayat. Ya başroldesindir ya da arka planda. Nerede olursan ol bu böyledir. Bence bu da hayatın kabul etsekte kabul etmesekte bize oynadığı inanılmaz sandığımız o sisli perdelerin bir oyunudur. Kimbilir o perdeleri sisli yapanda bizizdir aslında ya da o sisin arkasında kalıp hayatı uzaktan izlemeyi yeğleyen.
             Hep “ah ah” diye başlar cümlelerimiz bize hayatımız sorulduğunda. Bazen de o bitmek bilmeyen keşkelerle, çoğu zamanda hayata gelirken bana sorsalardı deriz ya sanki sorsalar mutluluk adına ne varsa yaşayacağım sadece kötü günler geldiğinde durdurun zamanı diyecek ve herşey istediğimiz gibi olacakmış gibi davranırız. Kim karşı durabilmiş ki hayatın akış hızına, kimi savurmamış hayat ordan oraya..
              Meydan okuyabildiğin kadar sağlam basar ayakların hayata karşı, okuyamadığın kadar da hayat meydan okur sana karşı.. Direnebildiğin kadar ve savaşabildiğin kadar kazanırsın bu hayatta.. Bazen kaybolmak istersin bazen de inadına savaşmak için kalırsın.. Peki kim galip gelir? Sen mi yoksa, hayat mı? 
              Hayat nefes gibidir. Zaten nefes aldığın kadar yaşamaz mısın hayatta? Tuğçe ŞenkalasınYorumlar (1)
&&&&&&& ... 23.02.2016 13:44
Tuğçe eleştiri seversen söylüyorum sevmesen de. insanı boguyor bu yazı klişeligi liseyi bitirmiş okusaydim neler olurdu benden diyen komşu teyze nasihatlari gibi...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6468
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3982
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3089 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com