Denemeler

GEL DE SIKIYORSA SEV BENİ
Okunma: 821
Birsen Çangur - Mesaj Gönder


           Evet evet çok konuştum galiba.mesela hiçbir yapıtın girişi böyle olmaz diye öğretildi bana ama gel görki kendi kendime konuşmalarım öyle bir şekle büründü,öyle tanınmaz hale geldiki bi görseniz cevap bile veriyorum kendime....sanırım kayışları kopardım iyice.aslında pek bir sebep yok ya kendi kendimi sıfıra hazırlamaya bayılıyorum.takdir edersinz ki farklı bir yaşam tarzı....evindesin hadi bukez odanda değilsin,alışılagelen bi müzikde açık değil fonda ...hatta yalnız bile değilsin deli bir kalabalık sarmaşık gibi sarmış etrafını ,buzdolabı boş felanda değil ,pintiliğin mi işte o herzamankı gibi ...gözün dolaba gidip gelende,kulağın kim kime ne demiş gıybetinde,aklın zaten helyum basılmış balon gibi tePende....
                offfffffffff sıkıcıymış ya,kalabalıkta yalnız olmak yine aynı şeyleri düşünmekde sıkıcıymış dimi..ama durmuyorki kafandaki sorular,kendinle konuşmaların cevap alır boyuttayken sen neyin tribindesin be hayat diyesi geliyor insanın.ve kendini aynada gören biri için klavye erkekliği yapmak işte bukadar kolay...rafları çıplak görünen bir dolap,dibine kadar dedikodusu yapılmış hayatlar ve aşağıya inmek bilmeyen helyum yemiş düşünceler...işte elde avuçta kalan bul..gelde sıkıyorsa sev beni.... Birsen ÇangurYorumlar (18)
Başarısız YAZAR 29.06.2016 09:04
Yüksel ve bir daha aşağıya inme Birsen. Hatta mümkünse marsa git. Bir bak bakalım uzay böcükleri gerçekten var mıymış? Varsa önce seni yesinler!

Birsen Çangur 29.06.2016 09:30
aminnnnnnnnnnnnnnn

orhan örs 29.06.2016 17:57
Hayatı sıfır noktasında yaşamayı seviyorum diyen bir tiple konuşmak zorunda kalmıştım. Özeti; " benim kafam pek bir şeye basmaz, işinize gelirse!" olan bir ömrü temsilen çıkmıştı sanki karşıma. Yazını okuyunca"aha da dejawu" dedim. Bence anlatabildim.

Birsen Çangur 29.06.2016 18:43
Hayatınızdan izlere parmak basabildiysem ne mutlu bana...hayati sifir noktasında yasamak...denize sıfır der gibi hayata sıfır...güzel aslında,çokta umursamamak hayatı,yada çokta umut bağlamamak diyelim....

Başarısız YAZAR 29.06.2016 19:25
O kadar söz boşa mı gitti şimdi! Böy böcük seni yesin diye beklerken, Marstan moral depolayıp dönüş yapmışsın bide. ilginç! Üstelik bilgeler gibi!

Fakat hayat, zanımca denizin sıfır kilometresinde romantik ibneler gibi taş sektirmeye benzemez. İki seksen üç santim yere serer adamı. Umursama bakalım sıfıra yakın durmayı! Sanki dünya asıl eksenine dönecekmiş gibi...

orhan örs 29.06.2016 19:46
Söylediklerimden anladığın her şey ancak bu kadar yanlış olabilirdi. Felsefe kaç kuruş sizin orada?..
Denize sıfırlılık başka bir şey, anladığınla uzaktan yakından alakası yok. Olsa bilirdim emin ol. Yazdığın saçmalığa altlık arıyorsan benim diyarda bulunmaz usta!..
Lüzumsuz uzadı bu yorum işi, esenlikler...

Birsen Çangur 29.06.2016 20:05
1.si kime göre ney nasıl şekillenir kim.neyden nekadar anlar bu tek duzeligi değil renkli kisilikleri ve fikirleri ortaya koyar.
2.ben yorumumda sadece 1 yerde size değindim gerisi felsefe yapmak için saklaban olma çabası değil sadece kendi fikirlerimle kendi dunyamda kendimle konuştum.
3.elbet eleştiriye acigim ama.edep herşeyden öncedir.
4.ki ben turkiye genelinde deneme yarışmasında 3.lüğü göğüslemiş biri olarak.ki halaa çalışmalarım devam ediyor burda iki üç kişinin egosuna nazir (,denize sıfır ) yazılar yazacak değilim.

Başarısız YAZAR 29.06.2016 20:10

orhan örs 29.06.2016 20:49
Özgür Roman 'ın yeni modası da bu galiba; maddelemek!..
Üçüncülüğü çok ciddiye aldıysan ilk ikiyi getir onlara Konuşayım, sen de oradan payına düşeni al.
Edep bilmem ben ama edebiyattan az çok anlarım. Yazdığın şey nerden bakılsa berbat. Sana sorayım o zaman ; bu berbatlığı savunmak edebin neresine sığar?..

Birsen Çangur 29.06.2016 22:44
Size sığmadığı kesin.hazimsizligin yeri burası değil.ve birileri beğensin diye zaten yazmadım.ki istemek yetiyor.istedim yazdım kimin haddine benim ne yazdigimi yada kazandigim dereceyi sorgulamak.sizde o da yok demekki sonuçta

orhan örs 30.06.2016 10:53
Güzel bir huy; durumun ne olursa olsun (altı komple boş olsa da) yüksek bir özgüvenle konuşmak.
Yahu neden hazmedemeyeyim senin üçüncülüğünü, o yarışmanın dördüncüsü müyüm ben?..
Kazandığın derecenin çok isabetli olduğunu düşünüyorum hatta. yazarlar sınıf sınıftır ; seninki de üçüncü sınıf yazarlıkmış demek, öyle uygun bulunmuş .
Bir de son söz niyetine; şu had bildirme işinden vazgeç, beceremiyorsun zati!..

Birsen Çangur 30.06.2016 11:27
işte bak ne güzel söyledin sen dördüncü bile değilsin..yazarlar sınıf sınıftır ki sen malesef sınıfta kaldın .artık uzaktan izlersen had meselesine son noktayı koymuş oluruz ki aksi takdirde sağa sola yaptığınız,insanlara olumsuzluğu aşılamak için empoze etmeye çalıştığınız ve herkese negatif enerji verdiğiniz aşikar.yazı yazı dolaşıp altını dolduramayacağınız laflar ettiğiniz kişilere dikkat edin çünkü sizi kimse kaile almıyor .alınacak vasıfta göremiyorum ya o da bir başka boyutu ki kimse görmemiş olsa gerek yorumlarınıza tenezzül edip cevap bile vermemiş.siz ki kaostan beslenen beyfendi önce sınırlarınızı bilin sonra uzutn atlamaya geçin yoksa dipte bulursunuz kendinizi.

orhan örs 30.06.2016 11:41
Kaç yılda biriktirdin bu ihraç fazlası tespitleri? Yazık bana da inan, getirip boca ettin başımdan aşağı.
Sen işi inatlaşmaya döktüğün için göremiyor ya da kabul etmiyor olabilirsin fakat yazdığın da yorumların da berbat!
Neyse, ben pencereden bakarken dışardacok güzelbir kaosçu gördüm. Gidip az besleneyim. Sen çok besili geldin karşıma, gücüm kalmadı. Sen bir deneme daha yaz bekle, konuşuruz yine!..

Birsen Çangur 30.06.2016 11:57
sizinle aynı havayı soluyoruz ya vallaha oksijen isrefindan başka bişey değilsiniz.o besili kısmınada gelince şuan sadece beş para etmez yönünüzü gösteriyorsunuz.karşınızdaki emin olun salak değil.

orhan örs 30.06.2016 19:58
Söylediklerine cidden inanarak söylemiyorsun ya, kurulmuş oyuncak gibi zihnine yüklenmiş bir kaç aptal klişeyi tekrar edip duruyorsun ya; işte yazarlığından çok bu şuursuz haline gıcık oldum. Yoksa bu sevimsiz polemik bu kadar uzamazdı. Baştan da biliyordum aslında az çok ne cevaplar çıkabileceğini senden ama bu tartışmanın tek çekilir yanı debelenmeni izlemekti; o da sıktı !..
Nice üçüncülükler seninle olsun, esen kal...


Birsen Çangur 1.07.2016 08:10
acizlik senin cirpinislarin

orhan örs 1.07.2016 09:44
Ağır konuştun bu kez usta; kırıldım bak!.. Acizlik neymiş, denir mi öyle habersiz!.. İki ülke olsak savaş sebebidir.
Kınıyorum...

sefa yılmaz 11.09.2016 18:51
Seni severdim ama sen bu dünyada yaşamıyorsun Birsen, biz ayrı dünyaların insanıyız :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6467
2 Firari Fırtına 4508
3 Mustafa Ermişcan 3979
4 Hasan Tabak 3637
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3135
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2675
10 Turgut Çakır 2350

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:940 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com