Hikayeler

ADANA'YA DOĞRU
Okunma: 559
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


Cimri herifler ve cimri kadınlar ile doluydu yolumun üstü. Hafiftim. Siyah bir poşet içinde yedek bir çift çorap ile otoğar istikametine gidiyordum. El ele dolaşıp birbirine küçüldüğü zamanları yara ala ala atlatmış gibi geliyordu önümden geçenler. '' gölgeler bu yüzden var dedim '' kendime.
 
Sevgi ve aşktan tasarruf yapılmazdı bazı adamlara kalsa. Hangi bazı adamın yanına uğrasam yada yanıma uğrasa bazı adamlar, uyarlama bir film gibi, mevzu, dönüp dolaşıp çift kişilik yorgan döşeklerin kalorifersiz bir evde bile yeterli ısıya ulaşabileceğini idda ediyordu. Bir erkeğin bir kadın karşısında zafer kazandığı görülmüş duyulmuş şey değildir. Dünyaları bir ihtiyarın bastonundan güç alması gibi aşka yaslanıyordu her şeye rağmen. Para, temiz çoraplar, iş, ekmek, özgürlük, doğru ata yatırım dertleri yoktu. Yinede işi toparlayıp iki kişi olabilmeyi beceremiyorlardı. Sevişmek, göze almak, göz göze gelmek, '' seni anlıyorum '' diyebilmek işine geliyordu bazı adamların.
 
Bizim istasyon. Büyük şehirleri, köyleri, meraları, kasabaları, bölgeleri, ekin tarlalarını, dozerleri, lehçeleri, yolda kalmışları, benzin istasyonlarını, yolları, ve o yol boylarında derme çatma kurulmuş çardak altlarında çanak, hediyelik eşya, kavun, turşuluk zeytin, duruma göre köy ekmeği, peynir, kabak, sabun, asma yaprağı, böğrülce satanları sollayacaktım. Nasıl olsa işsizdim ve en nefret ettiğim şey aklıma gelmişti. İşi gücü olanları ziyaret etmenin bir mahsuru olmayacağını düşünüyordum. Paraya devşirilen, buna mecbur bırakılan her bir hayat için peşinen üzgündüm. En berbat olanı da köylüler bile kendi yol boyu hikayelerine insanları inandırmak adına halk oyunları giysileri giymeye başlamıştı. Üzgündüm. Umutlar ve inançsızlar arkamda bir yerde hemen kalsın, her yeni kilometrede '' Yalnızlığınızın devamını dilerim '' demek istiyordum.
 
Otobüsün reklamlar ve dostlar arasında övüldüğünü görünce hemen bir bilet aldım kendime. Son bileti terminal deynekçisinin yönlendirmesiyle son anda kapınca şans bu kez benden yana diye düşündüm. SEÇ Turizmin sayın yolcuları ile nihayet hareket etmiştik.
 
Benim memleketim değildi Adana. Bir davet almıştım oradan. '' düpedüz herif lan bu '' denilecek yaştaki bir çocuğun kesilecek bülüğü için göbek atma töreni vardı. Balıkesir'den Adana otogarına serin olması gereken, ama motor sıcağını olduğu gibi üstüme üfleyen bozuk bir klimadan memnun olarak geldim. Hayır çalışıyordu klima. Sorun üstümdeki harareti söndürecek aletin fabrikasından daha çıkmamış olmasıydı.
 
Bacağı etli komşumun mutlu bir yüzü vardı çünkü. Kıçının yanakları ile arada bir beni koridor boşluğuna hafifçe itelemesini saymazsak uyunabilirdi bile. Haberi bile olmuyordu itelediğinden. Benimde uykum vardı ama buna teşebbüs bile edemiyordum artık. Bir kez yada kaç kez etmiştim çünkü. Ne zaman dalsam, yada dalgınlığıma gelse, yanlamasına bir yanak yiyor ve anında koridoru boyluyordum. Koltuğun kenar kolunu yukarı kaldırma şansım yoktu. İki buçuk göte iki koltuk kesinlikle dar geliyordu...'' bir su ver '' dedim muavine bir yanak daha yiyince. Niyetimi anlamıştı gece yarısı. Uzaktan tutuyordu suyu. İşini doğru düzgün yapıp susamışları sulayan bir muavin demek, otobüsün ön camına yakın boş ve tekli bir koltuk demekti. '' Millete de su ver dedim arka tarafı işaret ederek. '' uyuyorlar '' dedi. '' olsun, sen yine de ver '' dediğimde, gidip yerine anında kurulmuştu orospu çocuğu...
 Başarısız YAZARYorumlar (2)
Demet Alper 29.08.2016 11:29
Kadının biri tekli koltuğuna kurulmuş,hikayeyi okurken;lütfen devam etsin diye bağırdı içinden..

Başarısız YAZAR 20.09.2016 21:55
Tamamdır


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4399
3 Mustafa Ermişcan 3788
4 Hasan Tabak 3504
5 Nermin Gömleksizoğlu 3155
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2898
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3621 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com