Denemeler

İki Yüzlü Politikacılar
Okunma: 471
Furkan Efendi - Mesaj Gönder


İnsanları en güzel kandırma sanatını becerebilen , sahnelerde bolca alkış alıp yalanlar saydıran kişilere biz kısacası politikacı diyoruz benim tabirimle .Bir ülkenin demokratik olması özgür olması adaletin sağlanması için gereken herşeyi beklediğimiz insanlardır bu politikacılar tabi ki bunlar bizim beklediklerimiz halbuki bu insanların yaptıkları şeylerle bizim isteklerimiz alakası yok bize güzel dillerle anlatılıyor sahnelerde fakat hiç biri birbirini tutmuyor . İnsanları alaya alıyorlar halktan gelmeyen bir insanın halkın derdini anlaması imkansız olduğu gibi halktan gelipte bizleri soymucak anlamına gelmiyor seçimlerimzde ön planda yargılarımız değil aklımızla hareket etmeliyiz. Kimseyi kandırmak zorunda değilsiniz dürüst olun halk sizinledir zaten . Sözümü büyük lider LINCOLN ün sözüyle bitirmek istiyorum.
Abraham Lincoln
Bana mutluluğumun nedenini sordular. Bende ellerimdeki ve yüzümdeki çizgileri göstererek, çok acı çekmeme rağmen hiç kimsenin önünde eğilmedim, hiçbir siyasi gruba katılmadım, durmaksızın çalıştım ve neticede başarılı oldum.Furkan EfendiYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2614 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com