Romanlar

Izdırap (1)
Okunma: 307
-quk book - Mesaj Gönder


Lânet okuduğu evine, kasvet dolu vücuduyla geldi. Bugün onu görememişliğin acısı vardı üzerinde. Hiç bir şeyin tadı yoktu onu göremeyince. Tam bir zavallıydı! Ne yapabilirdi ki, adını bile bilmiyordu. Kendi kendine 'matmazel' adını takmıştı ona. Adını dahi bilmediği biri yüzünden, cehennemi tüm vücudunda hissediyordu.
 
Karnı açtı fakat bu onun umrunda dahi değildi. Seni gidi zavallı genç, bir nebze cesaretin olsaydı çoktan söylemiştin. Cesaretsiz zavallı !
 
Kalem aradı gözleri, masanın üzerinde kalemini gördü ve kalkıp eline aldı. Evinin duvarını 'günlük' olarak tutuyordu. Başladı günlüğüne yazmaya...
 
''Lânet bir o kadar da sevgisiz günlük ! Kendimden ve her bir şeyden nefret ediyorum. Duvarlar üstüme gelmiyor, sanki gözümde tek tek yıkılıyor. Ben sadece onu istedim. Gülüşü, yürüyüşü, bana bakışı, ihtiraslı davranışları hep ezberimde. Onunla keşke sarılsam şu an, bütün acılarım ayaklarımdan dökülür ve bana bir daha uğramamak adına giderdi.Günlük galiba dayanamıyorum. Bütün bunlar çok acı. Ben bunca acıya...'' dedi ve cümlesini bitiremeden günlüğünü yarım bıraktı.
Kalemi uzak bir köşeye fırlattı. ''Şu işi bitirelim'' diye söylendi.
 
Derin kovasına su doldurmak için banyoya gitti. Ağzına kadar su doldurdu kovasını, kovayı dikkatli bir şekilde salona getirdi. ''Bitiyor, az kaldı'' gibi vazgeçiş cümleleri kura kura hareket ediyordu. Telefonunu cebinden çıkartıp yan tarafa koydu. Ve dizlerinin üzerine çökerek kafasını suya soktu. Nedense boğularak ölmek istiyordu.Köpükler saçıyordu, biraz sonra ölebilirdi.(Ölmek bile umrunda değildi.)
 
Can çekişirken telefonu çaldı. Içinden ''açmamalıyım başladığım işi bitirmeyelim'' diye geçirdi. Arayan belki o'dur dedi, numarasını vermediğini bile bile...
 
'Bence intihar etmemelisin' dedi ve telefonu kapattı. Olduğu yerde buz kesti. Kim ki bu ? Nereden biliyor intihar ettiği mi? Telefonunu uzak bir tarafa fırlattı ve kovayı büyük bir sinirle odaya döktü.-quk bookYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6136
2 Firari Fırtına 4206
3 Mustafa Ermişcan 3379
4 Hasan Tabak 3273
5 Nermin Gömleksizoğlu 2986
6 Uğur Kesim 2892
7 Sibel Kaya 2713
8 Enes Evci 2413
9 Ömer Faruk Hüsmüllü 2326
10 E.J.D.E.R *tY 2209

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1852 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com