Denemeler

Kayıp Ben
Okunma: 513
Furkan Efendi - Mesaj Gönder


Şimdi yaratıldığım yerden çok uzaktayım . Zihnim bulanık , aklım karışık . Bir amaç için bu gezegene yollandığım zihnimde kalan son şey . Bulunduğum gezegende dahil herşeyi ilk defa gördüğüm , gecici olarak yanımda olanların misafiriymişim . Benim ailemmiş onlar . Bebeklik döneminde bu kelimeler sizin tek gerçeğiniz oluyor . Çoğu daha bilmediğiniz özellikleri zaman ilerledikçe öğreniyorsunuz . Bu özellikler hayatınızda büyük rol oynuyor bu özellikler ki insanları seçmenize veya seçilmenize yarıyor . Enterasan olanı gördüğümü dile getiriyorum , insanların bana denilen gecici hayata bu kadar bağlanmaları çok ilginç , halbuki bana denilen bu gecici amaç dünyası muhakkak onlarada denilmiştir . Zaman mı gerektirdi bilmiyorum fakat anladığım unutulduğu gerçeğidir . Nasıldır anlamadım ama benim bir türlü aklımdan çıkmıyor . Acaba bize bunu unutturan hani düşünüyorum da , kaderin önüne geçilmiyor fakat yönü değiştirilebiliyor . Bir kader olucak ve yazılcak , ya yazılan metne uyarsın yada kalemi eline alıp sen değiştirirsin . Gördüğüm üzere zaten kalem insanların elinde , yazmak mı bu kadar zor ? yazılanı yerine getirmek mi ? ... Hadi biraz daha hayallere inelim . Benim gözüme yansıtılan bir serapta olmam . Gözümü açtığımda koca bir serabın , fırtınanın içindeyim .Gözümü kapattığımda ise koca bir yalanın . Bu belirttiğim serabın bildiğimiz seraptan farkı bu serabın gerçek olmasıdır ki milyarlarca insan da seninle aynı serabı görüyor . Gözümüzü kapattığımızda neden yalan olanı görüyoruz peki ? işte oda bildiğimiz serap olmasıdır sadece senin gördüğün senin kafanda kurguladığın ... Ya bu anlattıklarından bizleri ayıran nedir ? Şüphesiz herkesin kendine sorduğu veya sormak istediği soru ' Ben hangi noktadayım ? ' sorusudur . Bir şeyler olucaksa elbet onun öncesinde bir haber alınır ki ona göre hazırlanırız . Ruhta insanı haberdar eder olucaklardan . Peki ya dünya ya gelirken bizim habercimiz olan müjdeleyen Anne peki ileride ne olucak ? İlerleyen yaşam sürecimizde bize haber veren nedir ? Olucağı söyleyen hani hatırlıyor musun dünya ya gelmeden önce kulağına fısıldanan ' bir amaç için burdasın ' sözü evet belki hatrına gelmiştir . Yolun sonuna geldik herşeyin son bulduğu yer . İstenilen türde yaşamına son verildi ise emin ol o gün elinden sımsıkı tutucak melekler . Bir çiçek olarak öldün . O el ekti , büyümene yardımcı oldu ve gidiyorsun şimdi sessizce yeni bir çiçeğin elinden tutmaya ..Furkan EfendiYorumlar (2)
-quk book 20.02.2017 13:50
Hangimiz yaratıldığımız yere uzak değiliz ki ? Hepimiz birer cam gibi kırıldık.Umarım paramparça olmayız.

Furkan Efendi 24.02.2017 21:00
Hayat koşulları Matematiksel olarak hesaplandıysa sapmalar dikkate alınmamış olması trajik bir olay oldu . Hayatın belirli çizilmiş hatları vardır senin bu güzergahtan çıkma gibi bir durumun olmadığı gibi malesef sende çizemiyorsun . Bize de sadece sorunu çözmek , yolumuza çıkan engelleri en az zararla geçmek düşüyor . Elimizde ki tek ipucu bu ..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4493
3 Mustafa Ermişcan 3953
4 Hasan Tabak 3617
5 Nermin Gömleksizoğlu 3248
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3110
7 Uğur Kesim 3094
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2660
10 Turgut Çakır 2336

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4848 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com