Denemeler

Hayatlar... Ve Hayaller...
Okunma: 610
YağmuR T. - Mesaj Gönder


Hayatlar... Ve hayaller... Hani deriz ya hep hayaller Paris gerçekler sura bura vs vs. İşte aslında bu agzimiza yerleşmiş olan cümle bile hic birimizin hayallerinin yok olmadığını gösteriyor. Hayal et gerceklestirelim diye bir şey paylaşmış bir arkadaşım sosyal medyada. Bu ne diye merak edip aradım kendisini bana hayal ettiğim bir şeyi ona söylememi ve onunda bu hayalimi gerçekleştirmek için minumum maliyetle çalıştığını söyledi. Şaşırdım basta sonra açıkladı bu bir kaç gönüllü insanin bir araya gelerek kendi çevrelerinde bulunan insanlar için yaptığı ve sadece fısıltıyla yayılmasını istedikleri bir şeymiş. İyice şaşırdım. Sonra bana israrla hayalimi sordu. Bu soruyu bana ilk soran kişi oydu aslında cevremdeki herkes hayalimle değil diplimamla ilgilenecek diye olsa gerek ailem sadece okuluma sonra da is hayatıma adapte oldular. Arkadaşlarım gerceklerime , sevgililerim sorunlara yani hic kimse bana ne yapmak istersin diye sormamis o zamana kadar ben sadece yapmisim düşünmek için zaman isteyip telefonu kapattim. Bir hafta kadar düşündüm ama yoktu bulamiyordum. Bir hayal gerçek olması için çalışacak insanlar olmasına rağmen bulunamıyordu. Ayni arkadaşım aradı ne yaptın karar verebildin mi hayaline diye sordu. Hayır dedim henüz bulamadım bir hayal. Buna o da şaşırmış olacak ki buluşmak istedi. Buluştuk enine boyuna konuştuk. Hayal nedir diye başlayıp hayal kuramayan insanların yaşamasının pek katkısı olmadığına kadar konuştuk. Benim sorunlarımi da tartıştık tabi. Sonuç olarak bende bulunan bu hayalim ne hastalığını cozduk. Bana fazla gerçekçilikten hayal kuramiyorsun dedi. Bunu asmanın en kolay yolu uzaya bile gidildiğini belki gelecekte bulutlar üzerinde bile yürumenin mümkün olacağını ve bunları bol bol dusunmem gerektiğini bunların hepsinin bir hayal sonucu gerçekleştiğini söyledi. Ayrıldık. Muhtemelen bir daha da görüşmeyiz. Sonuç olarak demem o ki sorun cevrenizdeki insanlara ben boyle yapıyorum ama senin hayalin var mi sen ne istersin. Eğer sormazsaniz hayal bile kuramayan insanların yetişmesine bir tohumda siz atacaksınız. Bu arada hala bir hayalim yok. Bulamıyorum düşünmekten beynim catlayacak ama hala sunu hayal ediyorum gel arkadaşım gerçekleştir diyemiyorum.YağmuR T.Yorumlar (2)
Barış Anıl Bağış 20.02.2017 19:36
“Hayaller bizim kim olduğumuzun aynasıdır” der Barbara Sher. Esaret altındaki insan özgürlüğü hayal etmeli ki yüreğinde şahlanış gülleri açsın. Ümit vari olunuz ki, gelecek hayallerinin gölgesinden ayrılmayanların olacaktır. Hayal gücü özgürdür. Hayal gücü özgürleştirir. :) teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş bu arada arkadaşım.

YağmuR T. 5.03.2017 01:14
Teşekkür ederim zaman ayirdiginiz için hayal umut etmektir aslında haklisiniz


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6750
2 Firari Fırtına 4739
3 Mustafa Ermişcan 4236
4 Hasan Tabak 3892
5 Eyyup AKMETİN 3821
6 Nermin Gömleksizoğlu 3495
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3439
8 Uğur Kesim 3299
9 Sibel Kaya 3199
10 Enes Evci 2881

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:494 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com