Denemeler

Bir Umuttur İnanmak
Okunma: 433
Furkan Efendi - Mesaj Gönder


İnsanlık varolduğundan beri savaş ölümlü ve ölümsüzlerin savaşıydı . Saflar belirlendi oynanacak roller hazırlandı . Sırası gelen sahnede yerini aldı . İpler şeytanın eline düştümü iyiler tek tek öldü . Çünkü şeytan rolüne iyi çalışmıştı . İyiler liderlerini kaybedince dağıldılar tutunamadılar ve zamanla birbirlerini kırdılar en büyük korkum gerçek oldu . Toparlanmak zaman alır dediler zamanda şeytanın ellerine geçince sonsuza tek ölümle tanıştık . Sevgimizi yokettiler birliğimize yokettiler bizi biz yapan herşeyin yokoluşunu acıyla izlettiler bizlere . Şeytan kartlarını sahaya sürdü iyiler ah iyiler bizde sadece inanc kaldı herşeyi yok edicek o muazzam Tanrının en büyük kartı insanlar inanırsa gerçek olabilirdi bu masal . Fakat engel olmak için herşeyi yaptılar ve başardılar da . İnancımızla alay ettiler dalga geçtiler rezil rüsva ettiler inananlar neye inandıklarını bilmeden inanır oldular . Evimizden can dostlarımızdan vurdular bizi . Cephelerimizin içinde koşar oldular düşman içimizde içimizde diyenlerin sesleri kısıldı . Ne kadar baştan dirilmeye çalışsakta başarısız olduk bölündüğümüzde bizden kalanlar hala inanıp birşeyler değişebilir diyenler cepheyi terketmedi ve benim gibi bazıları ise bu kadar acıyı kaldıramayıp intihar ettiler . Sonuç ne olur ilerde neler değişir bilemem ben göremiceğim o zamanları fakat içimizdeki meşaleyi bir gün birisi alevlendiricek ve şeytan yuvasına kacıcak iyilik can bulucak o gün masallar gerçek olucak ..Furkan EfendiYorumlar (5)
Kara Visal 16.03.2017 22:58
Katıldığım şeyler var ancak genel itibarıyla ne anlatılmak isteniyor çözemedim

Furkan Efendi 17.03.2017 18:28
Hayatın ne kadar iğrenç olduğundan özenle bahsediyorum yazılarımda açık olduğumuda düşünüyorum herkesin anlıyabileceği düzeyde yazmaya da ayrı bir caba gösteriyorum . Bazen doğduğunda çok donanımlı gelirsin dünya ya , zengin , fakir , mutlu , sağlıklı veya benim gibi mutsuzluğun ağır basar buna sen karar veremezsin kaderinde olandır.Ben size mutsuzluk örneğini açıklıyorum diğerlerini bi o kadar da benim kadar iyi biliyorsunuzdur değil mi ? .Bu anlattığımı ayrı bir yazımda daha ayrıntılı ele alacağım teşekkürler .

Kara Visal 17.03.2017 20:00
Sizi anlıyorum kendi anlayışınıza göre ifade ediyorsunuz fakat herkesin anlayış düzeyi farklıdır diye düşünmekteyim bu yüzden bence, herkese hitap etmeye çalışmak aslında kimseye hitap etmemek diye düşünüyorum çünkü herkes hayata farklı açıdan bakıyor kimisi hayatın güzelliklerini okumak isterken kimisi de hayatın bayağılını, anlamsızlığını okumak isteyebilir. Tavsiyem odur ki yazılarınızı hitap edeceğiniz kitleye göre kaleme alıp anlatım tarzını buna göre belirlemeniz👍

Furkan Efendi 17.03.2017 22:27
GÖrüşünüzü saygımla taçlandırmaktan geri durmuyorum . Teşekkürü borc bilir ,sözlerinizi dikkate alıcağımdan da hiç şüpheniz olmasın .

Kara Visal 17.03.2017 23:01
Eleştiri güzeldir, size ufuk katması dileğiyle..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2664 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com